Atatürk'ü sevmeyen sayfama gelmesin

Atatürk'ü sevmeyen sayfama gelmesin

9 Ağustos 2013 Cuma

TAYYİP ERDOĞAN'ın KİŞİLİK ANALİZİ


Bu kişilik analizi, Recep Tayyip Erdoğan'la ilgili olarak basında ve televizyonda yer alan gerçek haberlere, mecliste, katıldığı tv programlarında kendi ağzından çıkan sözlere, kendi yaptıklarına, basında çıkan kendi fotoğraf ve videolarına (sahte, kurgu, montaj değil), kızının, oğlunun kişilik ve yaptığı eylemlere, bana arkadaşını söyle sana kim olduğunu söyleyeyim sözünden yola çıkılarak kendi vekil, bakan, sağ kolu, akil (!)  adamları ve müsteşarlarının sözleri ve yaptıklarına dayanılarak yapılmıştır. O yüzden bu analize Tayyip Erdoğan'ın kendisi bile itiraz edemez.


MEGALOMANYAK
Megalomani tıp dilinde kendini herkesten üstün görme hastalığına verilen addır. Megalomanlar kendi düşündüklerinin doğru ve iyi olduğunu, başkalarının düşündüklerinin yanlış ve kötü olduğuna hem kendileri inanırlar, hem de başkalarını inandırmaya çalışırlar. Kısaca Tayyip'in şöyle bir düşünüş tarzı var:
Ben ne dersem odur.
Ben haklıyım.
Herkes bana boyun eğecek
Benim düşüncem en doğrusudur
Benim dediklerim en iyisidir
Benden başkaları kötüdür
Bize oy vermeyenler kötüdür
Atatürkçüler kötüdür
Askerler darbecidir
Beni eleştirenler (=Geziciler)kötüdür
Cumhuriyet bayramına katılanlar kötüdür
Anıtkabir'e gidenler kötüdür
ODTÜ lüler kötüdür
Boğaziçi'liler kötüdür

Beni sevmeyenler kötüdür
Benden yana olmayan gazeteler, tv kanalları kötüdür
Benden yana olmayan, bana oy vermeyenler dinsizdir....
Beni sevmeyen sanatçı, gazeteci, köşe yazarı kötüdür
Beni eleştirenler kötüdür
Beni eleştirmek hainliktir
Bir tek ben haklıyım, akp haklı onun dışındaki herkes haksız, herkes dinsiz, herkes ateist!
Beni eleştiren herkesin hapse atılması gerekir
Benim dışımdaki herkesin dışlanması gerekir
Benim, oğlumun, bakanlarımın servetini araştıranlar kötüdür
Kimse beni eleştiremez, kimse bana karşı çıkamaz.
En iyi başbakan benim
En iyi cumhurbaşkanı da ben olurum
Benden başka kimse cumhurbaşkanı olamaz
Herkes Tayyip'e ve akp'ye tabii olmalıdır
Herkes Tayyip'e oy vermelidir
En iyisi Tayyip bilir..
Her şeyin doğrusunu Tayyip bilir.
Kısaca Tayyip'in, Tayyip'e oy verenlerin dışındaki herkes kötüdür.
Bir tek Tayyip'tir.

VATANDAŞI DÖVÜYOR!
70 milyonun gözüyle gördüğü üzere Soma'da kendisine tepki gösteren vatandaşa sille, tokat girişebiliyor! Kendisi dövmezse, danışmanına vatandaşı tekmelettiriyor!

Dünyanın hangi ülkesinde vatandaşı dövmeye kalkan bir başbakan o görevde bir saniye kalabilir? Kendisi de ruh hastası, danışmanı da ruh hastası. Hala destekleyen de ruh hastası.


Tayyip Erdoğan'ın vatandaşı yumruklarken çekilen görüntüler


Tayyip vatandaşı yumrukladı tıkla
Tekmeci Başbakanlık Müşaviri Yusuf Yerkel görevden alındı mı ...
Erdoğan'ın danışmanı vatandaşa tekme atarken!

 KUTUPLAŞTIRICI
Ülkenin insanlarını 'biz' ve 'onlar', 'başörtülü bacılarım' ve 'başörtüsüzler' olarak iki kutba ayırmıştır. Anladık başörtülüler bacın, peki başörtüsüzler neyin? 

2002'de başa geldiğinde "bize oy vermeyenler de endişe etmesinler' deme gereğini neden duyduğunu zamanla anladık. Ayağına yer edince, ona oy vermeyenlere bu ülkeyi zindan etmeyi düşünüyormuş. Daha ilk günden kuşu ürkütmemek istemiş ki, iyice kafese girsin. Daha en başından sadece başıörtülülerin başbakanı olmayı kafasına koymuş. O kadar ayrımcı, o kadar kutuplaştırıcı ki, kendi taraftarı bir genç ölürse sahip çıkıp, kendi karşıtı bir çocuk ölürse 'terörist' ilan ediyor, 14 yaşında, 16 kiloya düşerek hastanede ölen Berkin Elvan, toprağa verilirken, çocuğun anasını yuhalatabiliyor!

ÇAĞDIŞI KAFA YAPISIna SAHİP
Kadıköy vapurundan inen kadınlara bakıp tasvip etmiyormuş, (başı açık, kısa kollu, belki mini etekli veya şortlu kadınları kasdediyor) Bu da beyninin iki bacağının arasında olduğunu gösteriyor. Bankta elele oturan sevgilileri görünce de kızıyormuş. (kendisi hiç aşık olmamış, bankta elele oturmamış belki de kıskanıyor, yaşayamadığı gençliğini, yaşayamadığı aşkları kıskanıyor)Yönetime getirdiği kişiler hamile kadınların sokakta dolaşmasının ayıp olduğunu söyleyerek böyle çağdışı kafa yapısına sahip bir başbakana uygun olduklarını isptalıyorlar! Çünkü onların da beyni iki bacaklarının arasında. 

KURBAN ROLÜ OYNUYOR
Sürekli şikayet ediyor. 'Haremime girdiler', 'bana şunu yaptılar', 'bana bunu yaptılar', 'bunlar şöyleler', askerler 'darbeci', cumhuriyeti kutlayanlar 'holigan', Gezi'ciler 'çapulcu', eski işbirlikçisi, hoca efendisi 'çeteci', Bodrum'a birlikte tatile çıktığı Esat 'zalim', şikayet edecek hiçbir şey bulamazsa zaman makinesine binip, 1945 yılına gidiyor! 1945 veya 1960 yılındaki chp'den şikayet ediyor, sürekli mağduriyet edebiyatı yaparak  acındırmaya ve sempati kazanmaya çalışıyor. Dinleyenler de "Yahu 1945'i bırak! Ben o tarihte daha doğmamıştım bile! " diyemiyor. Sürekli 'benim türbanlı kızım okuyamadı' 'benim türbanlı bacımı okutmadılar' diyerek türbanlılar üzerinden oy topluyor. 

DEĞERİNİN BİLİNMEDİĞİNDEN YAKINIYOR
Sanki yol yapmak, metro yapmak, konut yapmak her hükümetin görevi değilmiş gibi, 'yol yaptık', 'şunu yaptık', 'bunu yaptık' diye böbürleniyor ve 'biz neler yaptık değerimizi bilmiyorsunuz' 'ben çok kıymetli adamım ama siz benim kıymetimi bilmiyorsunuz nankörler!" demeye getiriyor. Yol yapmış, şunu yapmış, bunu yapmış e seni oraya okeye dördüncü diye getirmediler herhalde yapacaksın! Ya da bunları yaptın diye diğer hatalarını görmezden gelmemizi bekliyor. 'çalıyorlar ama iş de yapıyorlar' mantığı! !   

DİN SÖMÜRÜSÜ YAPIYOR
Sadece din sömürüsü yapmakla kalmıyor. İnsanları dini kullanarak korkutuyor. Öyle bir hava yaratıyor ki, sanki akp'den önce herkes Katolikmiş, akp gelince Müslüman olmuş gibi. Sanki akp giderse din gider, herkes kiliseye gidip haç çıkartacak ya da Budist olup öküze tapacak!:) Bu ülke yüzyıllardır Müslüman. akp gelmeden önce de Müslüman'dı, gittikten sonra da Müslüman olmaya devam edecek. Ama sürekli 1945 yılında yapılan Türkçe ezan, ve 28 şubattaki başörtüsü yasağını kullanarak "akp giderse yine ezan Türkçe okunur, yine başörtüsü yasaklanır' yalanıyla insanları korkutuyor. Aklıbaşında kimse buna inanmaz.


KÜLTÜRSÜZ,CAHİL
Hiç klasik roman, bilimsel yapıt, kültür, sanat dergisi, edebi eser, dünya edebiyatı okumadığı, yabancı dil bilmediği, sinema, opera, bale, heykelden anlamadığı ve anlamadığı için bu tür sanatları küçümseyip, baleye 'seks', heykele 'ucube' diyecek kadar kültürsüz, entellektüel birikimi sıfır yani cahil. Bir araştırma yapılsa Avrupa'nın en cahil, en kültürsüz başbakanı olduğu ortaya çıkar.Dünya siyaset tarihine 'ucube' diyerek heykel kaldırtan başbakan olarak geçti bile. Sanki heykelden çok anlıyor! Sanki güzel sanatlar okumuş! Yıllarca heykel yontmuş! Resim sergileri açmış!

(Ek bilgi: ABD ve Avrupa'da başbakanlar, devlet başkanları o ülkenin en ünlü üniversitelerini bitirmiş, bir değil birkaç üniversite bitirmiş! doktoralar yapmış, tezler sunmuş, mesleklerinde en iyi yerlere gelmiş, bir müzik aletini iyi çalan, entellektüel, kültürlü, bilgili kişilerdir. Böyle olmayanları zaten başbakan, başkan yapmazlar. Örnek: Clinton: Üç üniversite (Georgetown, Oxford, Yale)bitirmiş, ardından valilik yapmıştı, gayet iyi saksafon çalıyordu, eşinin ondan kalır yanı yoktu; Amerika'nın en iyi avukatlarından biriydi, yazdığı iki kitap 'çok satan' kitap olmuştu, Condolezza Rice konser verecek kadar mükemmel piyano çalıyordu. Çekoslavakya başkanı şairdi, Ecevit keza. İngiliz, Fransız başbakanlar, bakanlar hepsi çok iyi eğitim almış, entellüktüel, kültürlü, sanatsever kişilerdi. )

KISKANÇ
 Kendisi entellektüel olmadığından, kültürsüz ve cahil olduğundan eğitimli, kültürlü, entellektüel insanları kıskanıyor ve küçümsüyor. Hayatı boyunca dörtbine yakın kitap okumuş, geometri, matematik, dilbilgisi kitapları yazmış, Avrupa'yı gezmiş, operalara gitmiş, Viyana valsi yapan, şık giyinen entellektüel aydın bir insan olan Atatürk'ü bu yüzden çok kıskanıyor. Halkın Atatürk'e olan büyük sevgisini de kıskandığından 19 Mayıs, 23 Nisan gibi bayramlarda sudan sebeplerle 'hastalanıp' katılmayarak, 'sizin entellektüel ve sevilen liderinizi iplemiyorum' mesajı veriyor. 

GERİLİMDEN BESLENİYOR
Gezi olayları ile ilgili teyp kayıtları yayınlanınca, ortalığı yatıştırmak değil, tam tersine yangına körükle giderek, gerilimden, çatışmadan beslendiği ortaya çıktı. Normal bir başbakan bu tür olaylarda eylemci gençlerin yanına gider, onlarla  konuşup, iletişim kurmaya, olayları tatlıya bağlamayı seçer. RTE tam tersini yaparken "siz kim oluyorsunuz?", "ben sizi takmam", "hepinizi ezerim" mesajı veriyor. Olaylarda 8 kişi ölüp, onlarca kişinin gözü kör olduktan sonra "emri ben verdim', 'polis destan yazdı' demesi de gerilimden beslendiğinin kanıtı. Ne kadar çok kişi ölürse, yaralanırsa kendisini daha güçlü hissediyor, bir yandan da eylemcileri "bakın bunlar yakıp, yıkıyorlar" diyerek kötüleme fırsatını kullanıyor.

DEVLETİN KURUMLARINI DARMADAĞIN EDİYOR
Kendi ağzıyla 'safmışım, ne istediler de vermedim?' diyerek Amerika'nın güdümünde, merkezi Amerika olan, din maskesi altındaki siyasi hareketin mensuplarını her kuruma yerleştirip, (bak: emniyeti cemaate bağladık)sonra da ucu kendisine, oğullarına, bakanlarına dokununca onları temizlemeye çalışıyor. Böylece ülkenin kurumlarını bir çeteye teslim ettiğini itiraf etmiş oluyor. Bunun vatan hainliği sayılmaması için de 'safmışım' ayağına yatıyor! Yarın bir gün Yüce Divan'da yargılanırsa 'madem bunlar çeteyse niye vaktinde her yere kendin yerleştirdin?' diye sorulunca 'ehem çok safmışım aptalmışım' diyecek. Kendi oğulları soruşturma geçirmesin diye 8000 polisi sürüyor! Müdürler oradan oraya tayin ediliyor. Savcı polisi şikayet ediyor, polis savcıyı tutuklamak istiyor, TIR'larda esrarengiz şeyler kaçırılıyor, asker, jandarma arayamıyor! Tüm kurumlar birbirine girmiş vaziyette!      

ERGENEKONUN SAVCILIĞINA SOYUNUYOR
Balyoz ve Ergenekon gibi siyasi davaların savcısıyım diyen Tayyip Erdoğa birkaç yıl sonra suçu Fethullah'çılara atıyor. İnsanlar suçsuz yere yıllarca yattıktan, itibarları zedelendikten, onuruna dokunanlar intihar ettikten, yakınları (abiler, babalar, anneler)kahırlarından öldükten sonra, hükümetten bakanlar 'bunlar orduya kumpas kurdular' diye itiraf ediyorlar. Balyoz ve Ergenekon'un kanıtları, belgelerinin sahte, üçkağıt, düzmece olduğu bilimsel olarak ispatlanıyor. cd'ler sahte çıkıyor, cami bombalayacaktı denilenlerin sadece bilgisayarda word belgesi olduğu görülüyor. Tanıklar pkk'lı çıkıyor! Öz yeğenini pazarlayacak kadar ahlaksızların Ergenekon tanığı olduğu ortaya çıkıyor! Kısaca savcısı olduğunu söylediği Balyoz, Ergenekon tamamen çöküyor.   

SOSYOPAT
Sosyopat kişilik özelliğinde insan yaptığı kötü şeylerden, suçlardan ötürü asla pişmanlık duymaz. RTE'nin de bugüne kadar yaptığı hiçbir şeyden pişmanlık duyduğunu duymadık. Ne Habur rezaleti, ne Gezi'de 'emir vermesinden', ne pkk ile müzakereler yapmasından, ne şehitlere 'kelle' demesinden, ne heykeli kaldırtmasından, ne 'iki ayyaş'tan, ne cumhuriyet bayramında vatandaşa biber gazı sıktırmasından, ne Andımız'ı kaldırtmasından, ne yolsuzluklardan pişman olduğunu duymadık. Tam tersine bunlardan gayet memnun bir izlenim çiziyor ve yolsuzlukları ortaya çıkaranlara kızıyor. Bu arada sosyopat kişilik tehlikelidir.

KİNDAR
"Kininize sahip çıkın" diyerek ne kadar kindar olduğunu kanıtlamıştır. Oysa İslam ve diğer kitap inen dinlerde kin tutmak doğru değil hatta günahtır. Ayrıca herhangi, sıradan, sokaktaki bir insanın kindar olmasına karışamayız ama bir ülkenin başbakanının vatandaşlarına karşı kindar olması tehlikelidir ve kabullenemez. Bu kindarlığının derinlerinde çocukluğunda despot babasından gördüğü şiddet yatıyor olabilir. Sevgisiz büyümüş, hiç aşık olmadığını beyan etmiş. Bir kedisinin, köpeğinin olduğunu da hiç görmedik, hayatında belki bir kedinin başını bile okşamadı hatta belki de tekme attı. (bilemiyoruz günahını almayalım ama bu kadar kindar ve sevgisiz birinde hayvan sevgisi olmasını pek ummuyorum şahsen)

KORKAK
Evet, Kasımpaşalı olmakla övünse de, başbakanlık mevkiisine sahip olsa da o bir korkak. Televizyondaki açık oturum, tartışma programlarına tek başına katılıyor. Muhalefet partileri, ana muhalefet partisi lideri ve muhalif gazeteci, köşe yazarların karşısına çıkacak cesareti yok. Çıkarsa, soracakları sorulara yanıt veremeyeceğinden, rezil olacağından korkuyor. Seçim konuşmalarında bile muhalefet için suçlayacak bir şey bulamayıp 1945'te chp şunu yaptı, 1960'da chp bunu yaptı, deyip Menderes döneminden medet umuyor. Korkak olduğu için facebook, twitter, youtube gibi sitelerden de korkuyor. İnsanların sosyal paylaşım siteleri sayesinde birleşip, haberleşmeleri de onu korkutuyor. Korkan insanlar başkalarını korkutmaya çalışırlar. O da öyle yapıyor. Zaten baskıcı, despot ve diktatörler korkaktır. Korkutarak güçlü görünmeye çalışırlar. Altta fotoğraflı kanıtı, ispatı da var: 1991 yılından bir seçim programı ve Tayyip'li seçim programı. Bakın o fotoğrafa nasıl korktuğunu göreceksiniz.

DİKTATÖR
Tüm diktatörler gibi onu, bunu yasaklamaya çalışıyor.  'aile mahremiyetime giriyorlar", "devlet sırrını ifşa ediyorlar" "küfür ediyorlar" gibi bahanelerle hırsızlıklar, yolsuzluklar, ahlaksızlıklarının ve vatana ihanetin ortaya çıkmasını facebook, twitter, youtube' yi yasaklayarak önlemek istiyor. Diktatörlüğünün bir kanıtı da kendisini desteklemeyen ve muhalefet yapan herkesi (köşe yazarı, gazeteci, karikatürist, tv programcılarını(Uğur Dündar, Ruhat Mengi), rektör, subay, müdür, camii imamı, sanatçı (dizi oyuncusu Mehmet Ali Alabora, piyanist Fazıl Say ve vatandaşlar) sürdürerek, işinden attırarak, vergi borcu koyarak(Aydın Doğan), hapse attırarak (Tuncay Özkan, Nedim Şener, Ahmet Şık, Soner Yalçın ve diğerleri), şantaj yaparak bertaraf ediyor. Vatandaşları ise biber gazı, toma, polis şiddeti, fişek, fişleme, dava etme (blog yazarı dava etmiş ve kaybetmiştir)yine kendi veya muhalif vekilleri, liderleri kasetlerle bertaraf etmiştir. (Deniz Baykal ve mhp'liler)
Şimdi aynı yöntem kendisi, oğlu, bakanları için kullanılmaktadır. Ne demişler? Etme-bulma dünyası. 

işten atılan köşe yazarları o kadar çok ki, google'da yazın Hürriyet, Milliyet, Sabah, Akşam tüm gazetelerde köşe yazarları Tayyip'e karşı oldukları için, Gezi olaylarını destekledikleri için işten kovulmuşlardır. Benim ilk aklıma gelenler: 

Emin Çölaşan, Bekir Çoşkun, Rahmi Turan, Tufan Türenç, Oktay Ekşi, Soner Yalçın...en son bir radyocu Berkin Elvan'dan söz ettiği için işten kovuldu.

ÇELİŞKİLER İÇİNDE
Bülent Arınç'ın başrolünde oynadığı 'bana suikast yapacaklar, kroki bulduk, adamı polis yakaladı, krokiyi yutmaya çalıştı' senaryosunu hatırladınız değil mi? İşte o senaryo - bahane sonrasında devletin en büyük sırlarının gizli olduğu genel kurmay Kozmik Oda'ya girilmiş, talan edilmişti. Dün (27 Mart 2014)çıkan ses kaydında devletin Suriye hakkındaki sırları ifşa edilince 'devlet sırrıdır" diye ağlaşıyor. Kozmik oda talan edilirken ağlamıyor seviniyorlardı. Kozmik oda devlet sırrı değil miydi?

YALANCI
"Terör örgütü ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir, alçaktır" diyordu. Sonra yıllardır pkk ile görüştükleri ortaya çıktı. Hatta bizzat RTE "Fidan'ı Oslo'ya da, İmralı'ya da ben gönderdim" dedi. NATO'nun Libya'ya müdahalesi hakkında önce 'Ne işi var NATO'nun Libya'da? Böyle şey olur mu?' derken, birkaç gün sonra 'NATO Libya'ya Libya'nın Libya'lılara ait olduğunu teyit için girecek" gibi komik, abuksabuk cümleyle kendisiyle çelişti. chp'nin camileri ahır yaptığını söylüyordu - hala da söylüyor- gerçekte camileri Yunan işgalinde Yunanlıların ahır yaptığı, chp'nin sonra bunları tekrar eski haline getirip, onarttığı ortaya çıktı. (Yılmaz Özdil). chp'nin Kuran'ı yasaklattığını söyledi. Ezan'ı yasaklattığını söyledi. Kuran'ı bu ülkede kimse yasaklatmamıştır, ezanı da, sadece bir süre ezan herkes anlasın diye Arapça değil, Türkçe okutulmuş. Sonra bu uygulamadan vazgeçilmiştir. RTE'nin 1930'ların chp'siyle ilişkin söylediği ve yalan olmayan, doğru olan tek şey, İnönü zamanında paradan Atatürk'ün resimlerinin kaldırılmasıydı ki, bunun da sebebi Atatürk düşmanlığı değil, yasadaki bir maddeydi. Sonunda bu yasa ve uygulama değiştirildi.

Şimdi Tayyip Erdoğan'ın yukarıda özetlediğim kişilik özelliklerini gazetelerde, videolarda çıkan görüntüleri, yazıları, fotoğrafları ile İSPATLIYORUM:

RUH HASTASI
Tayyip Erdoğan, 70 milyonun gözü önünde, öfkeden kudurmuş, kıpkırmızı olmuş bir yüzle, kürsüde konuşmakta olan konuşmacının sözünü kesmiş, hakaret etmiş, bağırıp çağırmıştır. Yalakalık derecesinde ona biat eden vekil, bakan, danışmanlarına da böyle bağırıp, çağırıp, azarladığı hatta tokatladığı söylenmektedir. Sürekli olarak kendi yaptığı şeyleri başkaları yapmış gibi göstermeye çalışmaktadır, edepsizlik yapıp karşısındakini 'edepsiz' olarak nitelemek; suçluluk psikolojisi içinde olup karşısısndakini 'suçluluk psikolojisinde' diye nitelemektedir, yine pkk ile görüştüğümüzü söyleyenler şerefsizdir dediği halde Oslo, Habur, İmralı müzakereleri, akil adamlar! ortaya çıktığı halde başkalarını şerefsizlikle suçlayabilmektedir. Buna psikolojide 'yansıtma' denirdi yanlış aklımda kalmadıysa. Ayrıca sürekli Menderes'i konuşmaktadır. Aklı fikri Menderes'tedir. Menderes vatan hainliğinden asıldığından, kendisinde de psikolojik olarak bu korku vardır. Yani içten içe "ben andımız'ı kaldırttım, ben pkk ile gizli gizli anlaşıyorum, ben Atatürk düşmanıyım, ben TSK'yı komployla içeri tıktırttım, şu anda güçlüyüm ama ya bir gün bu gücümü kaybedersem, ya bir gün beni de bu yaptıklarımdan dolayı asarlarsa" diye korkuyor.   

 TAYYİP ERDOĞAN, KRONİK BİR YALANCIDIR

YALAN - 1 -
Tayyip Erdoğan, narkoterör örgütü pkk ile görüştüğünü inkar etmiş. Yalanı ortaya çıkınca 'görüştümse görüştüm ne olmuş' demiştir.

http://yenisafak.com.tr/yazarlar/AliBayramoglu/hukumet-ve-surec-bir-enstantane/38360
YALAN - 2 - 

Tayyip Erdoğan, iktidara gelmeden önce 'milletvekili dokunulmazlıklarını' kaldıracağına söz vermiş ama 2002 den beri 13 yıldır iktidarda olmasına rağmen dokunulmazlıkları kaldırmamıştır.

YALAN - 3 - 
Tayyip Erdoğan ' Gezi protestocuları "camide içki içtiler" demiş. Görüntüler olduğunu söylemiş. Aradan bir yıl geçmesine rağmen görüntü filan gösterememiş. Caminin imamı bunun doğru olmadığını söyleyince, sürülmüştür. 

Turkish Forum'un fotoğrafı.YALAN 4
Tayyip Erdoğan, Gaziantep'teki Selim Efendi camii satılıp CHP'ye parti binası yapıldı dedi. Gaziantep'te o isimde bir caminin olmadığı ortaya çıktı.

YALAN 5
Tayyip Erdoğan, chp camiyi 1936 yılında ahır yaptı dedi. Doğrusu camii Yunan işgalinde ahır yapılmış ve chp camiyi eski haline getirmişti.
YALAN -6-
Tayyip Erdoğan, mecliste kameralar karşısında yaptığı konuşmada "benim milletimin dili tektir, bu Türk milleti" demiş. 2011 genel seçim öncesi mitingde ise "ben ne tek dil dedim, ne tek din dedim,hiçbir yerde böyle bir ifadem yoktur, bunlar yalan makinası", başka bir yerde ise "tek dil demedim, tek din dedim" demiştir. Videosu birkaç saniye sürüyor lütfen izleyin:


YALAN -7-
Tayyip Erdoğan, NATO'nun Libya'ya müdahalesi hakkında önce 'Ne işi var NATO'nun Libya'da? Böyle saçmalık olur mu? Biz bunun karşısındayız" demiş. Sonra "NATO, Libya'ya Libya'nın Libyalılara ait olduğunu tespit ve tescil için oraya girmelidir" demiştir. Alttaki sadece 48 saniyelik videoyu lütfen izleyin:

YALAN-8-
Amerika yani NATO'nun topraklarımızda kuracağı füze kalkanı konusunda önce bu füzenin komutasının Türklerde olmasını söylemiş, sonra komutanın NATO'ya bırakılmasını savunmuştur. Kısa videoyu izleyin:
YALAN-9-
Tayyip Erdoğan, Gezi olayları sırasında AKP'li bir belediye başkanının gelininin Kabataş'da darp edildiğinin görüntüleri olduğunu söylemiş, böyle bir görüntü olmadığı, kameralar tarafından ortaya çıkmış. Darp edildiğini psikolojisinin bozulduğunu söyleyen AKP'li hanımın aynı akşam facebookta komik videolar paylaştığı, (sonra sayfasını kaptamış)ve doktora olaydan 5 gün sonra gittiği ortaya çıkmıştır.   

TAYYİP ERDOĞAN DEMOKRAT DEĞİLDİR. DEMOKRASİ ONUN İÇİN BİR ARAÇTIR.

http://www.youtube.com/watch?v=GdBAUNQ5b2w


 TİLKİ GİBİ KURNAZ


Tayyip Erdoğan bölücü terör örgütünün elebaşı, bebek katili, seri katil, tecavüzcü, narko terörist Abdullah Öcalan'ın adını söylemez. Kod adı kullanır. Apo'ya 'İmralı' diye ad takmıştır.  


TAYYİP ERDOĞAN TERÖR ÖRGÜTÜ ELEBAŞISINA TV GÖNDERİP, DAHA SIK SPOR YAPMASI İÇİN TALİMAT VERMİŞTİR.


http://www.turkiyegazetesi.com/haberdetay.aspx?NEWSID=37046#.UVfec6LFFSM


TAYYİP ERDOĞAN PKK'yı DÜŞMAN OLARAK GÖRMEDİĞİNİ BEYAN ETMİŞTİR!


Bu haberin aslı alttaki videoda mevcut:
 
Tayyip Erdoğan PKK yı düşman görmüyor www... ile 2023Haber

TAYYİP ERDOĞAN SÜREKLİ ŞİKAYET EDEREK SEMPATİ KAZANMAYA ÇALIŞIR ve SÜREKLİ MAĞDUR ROLÜ OYNAR

Tam 13 yıldır iktidarda olmasına rağmen, (2002-2014), iki-üç gazete ve tv kanalı hariç tüm gazeteleri 'bacanak' vs. gibi akrabalık ilişkisi dahil çeşitli şekillerde satın aldığından, tüm bu gazeteler ve tv kanalları kendisini desteklemesine rağmen, muhaliflerini (asker, köşe yazarı, tv programcısı, bürokrat, müdür, vs.)bertaraf ettirmesine, savcıları, polisleri sürdürmesine rağmen, spor klüplerine kadar karışmasın, ihalelere fesat karıştırmasına, yolsuzluklarla dünyayı cukkalamasına rağmen, sürekli herkesi tehdit etmesine rağmen, kendisiyle aynı fikirde değil diye 'Boyner'den alışveriş etmeyin" (sanki çok zenginiz hep Boyner'den giyiniyoruz:))))- o da ayrı- :)), tencere tava çalanları şikayet edin demesine rağmen, hala mağdur olan kendisidir. Sürekli "kızım türbanından okuyamadı", "oğlum çok iyi üniversiteyi kazanmıştı katsayı yüzünden okuyamadı" "eşimi türbanlı diye Gata'ya almadılar" diyerek şikayet eder.

Gerçekte ise Gata'da başörtülü giremez diye bir yasak yoktur. Sadece türban siyasi simge sayıldığı dönemlerde başörtüleri çene altında bağlanarak girilmesi -nazik bir dille- rica ediliyor. Ve buna da herkes uyuyordu.

Kızı, ÖSS sınavında zaten 4 yıllık bir üniversiteyi kazanacak puan almamıştır. Ortaöğretim puanı 42.6, ÖSS puanı 134.5 imiş ve bu puanla bir üniversiteye girmesi zaten mümkün değilmiş.

Oğluna gelince nereyi kazanmış? ODTÜ, Boğaziçi gibi bir yeri mi kazanmış? bilmiyoruz. İspatı var mı?  TAYYİP ERDOĞAN, DÜN 'KARA' DEDİĞİNE, ERTESİ GÜN 'BEYAZ' DİYEN BİR KİŞİLİĞE SAHİPTİR


Tayyip Erdoğan 2007 yılında Irak Kürt'lerinin lideri Barzani için 'teröre yataklık ediyor, muhatabımız olamaz' diyordu. Aynı Tayyip Erdoğan, aradan 5 yıl geçtikten sonra, 2012 yılında, aynı Barzani'yi AKP'nin kongresinde 'şeref konuğu' olarak ağırladı. 17 Kasım 2013 yılında ise Barzani ile 'yıldız' yapacağını söylediği Diyarbakır'da buluşmuştur. http://sozcu.com.tr/2013/yazarlar/emin-colasan/tayyipin-kolunda-bir-katil-barzani-408248/ 

 

 TAYYİP ERDOĞAN ve AKP'nin KÜRT AÇILIMI ile pkk TERÖRİSTLER HABUR'da DAVUL ZURNAYLA ŞOV YAPARAK KARŞILANMIŞTIR

 

 
 Narkoterör örgütünün elebaşlarında Murat Karayılan, Habur'u Tayyip Erdoğan'ın istediğini belirtmiştir.
http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/diger/262120/_Habur_u_Erdogan_istedi_.html
TAYYİP ERDOĞAN MÜSLÜMAN LİBYA'nın NATO İŞGALİNE DESTEK OLMUŞ, AMERİKA VE NATO UÇAKLARININ MÜSLÜMAN LİBYA HALKINI BOMBALAMASINA ÇANAK TUTMUŞTUR.

:

TAYYİP ERDOĞAN AMERİKA'nın MÜSLÜMAN IRAK'ta MİLYONLARCA İNSANI ÖLDÜRÜP, İŞKENCE EDİP, TECAVÜZ ETMESİNE DESTEK OLMUŞ, ABD ASKERLERİ İÇİN DUA ETMİŞTİR.TAYYİP ERDOĞAN MİLLİYETÇİLİĞİ AYAKLAR ALTINA ALDIĞINI SÖYLEMİŞTİR.

http://sozcu.com.tr/2013/gundem/milliyetciligi-ayak-altina-aldik.html


TAYYİP ERDOĞAN, PKK ile YAPILAN MÜZAKERELERİ / BARIŞ SÜRECİ ADINI TAKTIĞI PAZARLIKLARI HALKA ŞİRİN GÖSTERMEK AMACIYLA AKİL ADAM DENİLEN 7 KİŞİLİK BİR HEYET SEÇMİŞ, ONLARI ŞEHİR ŞEHİR DOLAŞTIRMIŞTIR.

İşte Tayyip Erdoğan'ın 'akillerinden' bir tanesinin görüşleri:Vatandaşlar her yerde Tayyip Erdoğan'ın 'akillerini' yuhaladılar. Altta haberi:
http://ulusalportal.com/haber/siyaset/12913-20040201.html


TAYYİP ERDOĞAN, GAZETELERDE BEĞENMENDİĞİ YAZILARI YAZANLARI KOVDURUR! 

Her gün Tayyip Erdoğan'ın yeni bir ses kaydı ortaya dökülüyor:

İlk linkte evladı ölen bir babayla ilgili hastane rezaletini yazan gazeteciyi nasıl kovdurdukları anlatılıyor
http://sozcu.com.tr/2014/gundem/gazeteciyi-erdogan-kovdurmus-454629/

Burada Tayyip hoşuna gitmeyen yayını kanala talimat vererek durdurtuyor!
http://www.gazeteport.com.tr/haber/160938/erdogandan-fatih-saraca-bahceli-fircasi

 Tayyip Erdoğan'ın sevmediği gazetecileri kovdurttuğu zaten sır değildi. Mesela Hürriyet'ten ilk kovulan Emin Çölaşan'dı. Tayyip karşıtı yazılar yazan Emin Çölaşan'dan sonra Hürriyet gazetesindeki  akp ve Tayyip karşıtı yazılar yazan herkes birer, ikişer kovulmaya başladı. Ruhat Mengi'nin Star tv'deki 'Her Açıdan' programı kaldırıldı. Uğur Dündar Star'dan kovuldu. Rahmi Turan, Soner Yalçın, Oktay Ekşi (üstelik gazetenin 40 yıllık baş yazarıydı!)Tufan Türenç, Özdemir İnce, Bekir Çoşkun, Vatan gazetesinden kovulanlar Necati Doğru, Mustafa Mutlu, Can Ataklı...ilk aklıma gelenler.


TAYYİP ERDOĞAN, DOSTLARINI ÇOK KOLAY HARCAR!


Tayyip Erdoğan dün 'kanki' olduklarıyla, Amerika öyle istiyor diye ertesi gün 'düşman' olacak bir kişiliktedir. Bunun en son örneği  Suriye devlet başkanı Beşer Esat'tır. Tayyip Erdoğan, Emine Erdoğan ile Esat ve eşiyle birlikte Bodrum'da tatil yapmışlardı. Aralarından su sızmıyordu. Bir yıl sonra Amerika'nın isteğiyle Suriye'ye düşman olduk! Seçimle iş başına gelmiş olan Esat (Esat 7 Mayıs 2012'de seçimlerde ençok oyu almıştı. Suriye halkı da yapılan maksatlı propogandanın tersine Esat'ı çok seviyor ve destekliyor)
Tayyipgillerin Esat ve eşi ile mutlu günleri:) Tayyip'in ABD ile bir olup Suriye'ye düşman oluşuna Suriye halkının ne dediğini merak ediyorsanız, kişilik analizinde bir parantez açıp, Türkçe altyazılı videoyu izleyebilirsiniz:


 


http://dunya.milliyet.com.tr/-suriye-de-muhalifler-sivillere/dunya/detay/1748701/default.htm

Amerika istedi diye Esat'ı 5 dakikada satan Tayyip Erdoğan, vaktiyle Kıbrıs Barış Harekatı'nda herkes bize karşı iken, bizi destekleyen Müslüman  Muammer Muhammed Kaddafi'yi de Amerika için satmıştır.
Altta  Tayyip, Kaddafi ile DOST olduğu günlerde. Çok değil bir, iki yıl sonra Amerika'nın çıkarları için Kaddafi'yi harcamaktan çekinmemiştir.

TAYYİP ERDOĞAN, AMERİKA'nın BÜYÜK ORTA DOĞU PROJESİNİN EŞBAŞKANIDIR!


Tayyip Erdoğan' Amerika'nın Büyükortadoğu (BOP) planının 'eşbaşkanı' olduğunu vaktiyle inkar ediyordu. Ama bazen de dobra dobra BOP'un eşbaşkanı olduğunu itiraf eder.


TAYYİP ERDOĞAN,  DİN SÖMÜRÜSÜ YAPAR, VATANDAŞIN DİNİ DUYGULARINI İSTİSMAR EDER. 

Tayyip Erdoğan, her konuşmasında dini kullanır. Namaz kılarken fotoğraf çektirir, Kuran'ı öperken resim çektirir. Konuşmalarında, cümlelerinde bolbol dini sözcükler (peygamber, besmele, Allah, Rab, cami, kıble, namaz, iman vs.) kullanır. Ama:

Amerika'nın  Müslüman Irak'ı işgaline
Amerika'nın Müslüman Libya'yı işgaline
Amerika'nın Müslüman Suriye'yi işgaline
destek olur. Hatta internette ararsanız çok kolay bulursunuz, Irak'taki Amerikan askerlerine duacı olmuşluğu bile vardır.Tayyip Erdoğan'ın ve AKP'nin facebook sayfaları yukarıdaki gibi fotoğraflarla doludur. Saf vatandaşların dini duygularını istismar etmekte bir numaradır.

Tayyip Erdoğan'ın vatandaşların dini duygularını nasıl istismar ettiğine bir örnek:

Alttaki konuşmasındaki dini sözcükler, cümleleri üşenmeyin tek tek sayın bakın ortaya ne çıkıyor:

rabbim
cennet
fahri kainat efendimiz
hazreti peygamberimiz
amel defteri
sevap
kabirleri
nur
alemlere Rab
peygamber
yaradan
habibim
hatemül en biya
son peygamber
miraç
peygamberlere
namaz kıldıran imam
ashab
Mekke
elhamdülillah
rabbim
inşallah


Konuşmalarında sıksık benim namazımdan şüphem yok, benim abdestimden şüphem yok diye dini kullanır. Bu bir siyasi konuşma değil, DİN SÖMÜRÜSÜDÜR.TAYYİP ERDOĞAN VATANDAŞLARI BİRBİRİNİ GAMMAZLAMASI, İSPİYONLAMASI İÇİN TEŞVİK ETMİŞTİR. Haberi televizyonda duymuş, gazetelerde okumuşsunuzdur yine de inanmayan olursa, altta linki tıklayabilir:
http://www.radikal.com.tr/politika/erdogan_tencere_tava_calani_sikayet_edin-1142540

TAYYİP ERDOĞAN  AÇIK AÇIK MEZHEP AYRIMCILIĞI YAPMAKTADIR

http://dunya.milliyet.com.tr/-suriye-de-muhalifler-sivillere/dunya/detay/1748701/default.htm

Yukarıdaki linke tıklayınca yine kendi ağzından dobra dobra mezhep ayrımcılığı yaptığını gazetelerde okumuş ve televizyonda bizzat kendi sesinden dinlemiş olmalısınız. Cümlesi aynen şöyle:

" Reyhanlı'da 54 sünni vatandaşımız şehit edildi"

(bu arada terör saldırısında ölenler için şehit oldu denilmez, onlar terör kurbanıdır. Şehit sadece vatan toprağını savunmak uğruna ölenler için kullanılır)

Dahası Reyhanlı'da bu terör saldırısının sebebi de Tayyip Erdoğan'dır. Suriye'nin teröristlerini Hatay'a doluşturan, orada besleyen, barındıran, silah veren AKP hükümetidir. Bu yüzden halkın öfkesinden ve yuhalanmaktan korkup, Reyhanlı'da 54 kişi öldüğünde doğruca Amerika'ya TÜYMÜŞTÜR!


TAYYİP ERDOĞAN BİR DİKTATÖRDÜR

Tüm diktatörler gibi eleştiriye tahammülü yoktur. Ve eleştirilmekten ödü korkmaktadır. O yüzden 'Taksim Gezi Parkı' eylemlerinde kendisine isyan eden vatandaşlara biber gazı sıktırmış, coplatmış, kendi yandaşlarına sopalarla ölene kadar dövtürmüştür. Olaylar sonucunda hepinizin bildiği üzere tam 6  kişi hayatını kaybetmiş, binlerce insan yaralanmış, kafa travması geçirmiştir. Mehmet Ali Alabora gibi eyleme destek olan sanatçıları hedef göstermiş, yandaş gazetelerde olaya destek olan köşe yazarlarını işten attırmış, işi twitter, facebook gibi sosyal medyada kendi aleyhine yazı yazan, yorum yapan vatandaşların hesaplarını inceletmeye, tutuklamaya kadar vardırmıştır.


TAYYİP ERDOĞAN, MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ten, ULUSAL BAYRAMLARIMIZDAN, ANITKABİR'e GİTMEKTEN NEFRET EDER. 

Tayyip Erdoğan'ın ülkemizin kurtarıcısı, cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili sözlerinden bazıları:

 ANITKABİR'de SAP GİBİ DURMAYA GEREK YOK

- HER 10 KASIM'da YAYGARA KOPARTILIYOR

- HEM LAİK, HEM MÜSLÜMAN OLUNMAZ

- TÜRKİYE'nin YARININDA KEMALİZM ve BENZERİ REJİMLERE YER YOKTUR

- NEYİ DEMİR AĞLARLA ÖRDÜN? ( 10. Yıl Marşı'nı kullanarak; dolaylı olarak Atatürk'e sataşması)

- İKİ AYYAŞIN

 Tayyip Erdoğan, bir TV programında sunucu Fatih Altaylı'ya 'iki ayyaş' ile kimi kastettiğini söyleyememiş. 'öylesine söyledim' demiştir. Onlarca köşe yazarı, sosyal medyadaki vatandaş ise bu sözleriyle Atatürk'ü kastettiğini söyleyerek Tayyip Erdoğan'ı kınamışlardır. Tayyip Erdoğan ve akp facebook sayfalarında ise AKP savunucusu yorumcular Atatürk için sıksık 'ayyaş' 'beton Kemal' gibi sıfatlar kullanarak Tayyip Erdoğan'ın Atatürk'e 'ayyaş' dediğini kabul etmektedirler.

Tayyip Erdoğan'ın 19 Mayıs,  23 Nisan, 30 Ağustos, 29 Ekim gibi ulusal bayramlara adeta ALERJİSİ vardır. Bu önemli günlerde kah gözü mikrop kapar, kah grip olur, kah yurt dışına tüyer, bayram bitince de gelir.

TAYYİP ERDOĞAN DÖNEMİNDE CUMHURİYET BAYRAMINDA VATANDAŞLARA BİBER GAZI, TAZYİKLİ SU SIKILMIŞ, COPLANMIŞ, TEKMELENMİŞTİR.

Tayyip Erdoğan'ın iktidarında ulusal bayramların Ankara dışında stadyumlarda kutlanmasına YASAK getirilmiştir. Vatandaşlar yasağa tepki verip 29 Ekim cumhuriyet bayramında başkent Ankara'da bayramı kutlamak isteyince  Tayyip Erdoğan'ın emrindeki polislerce biber gazı, tazyikli su sıkılmış, coplanmışlardır. Tayyip Erdoğan  içlerinde benim de bulunduğum bu vatandaşlara 'marjinal grup, holigan, 'provokatör' (kışkırtıcı ajan) vs.' demiştir.29 Ekim  2012 cumhuriyet bayramında biber gazından
ağlayan vatandaşlarımız.


 ATATÜRK'lü TÜRK BAYRAĞINA KARŞI!

Tayyip Erdoğan Kazlıçeşme'deki parti mitinginde Türk bayrağını göstererek,

"Bayrak yasasındaki Türk bayrağının tanımı budur. Bunun dışındaki bayraklar bayrak yasasına uygun değildir. Bunları balkonlarınıza asmanızı istiyorum, birilerine en güzel cevabı vereceksiniz"  demişti.

Türk bayrağında başka ne olabilir kedi, çiçek, böcek resmi olacak değil herhalde, adam açık açık Atatürk'lü Türk bayrağı istemiyor, Atatürk'lü Türk bayrağı ASMAYIN diyor.

TAYYİP ERDOĞAN ANDIMIZ'ı KALDIRTMIŞ OLMAKLA ÖVÜNMEKTEDİR!
Altta okuyacağınız üzere "Okullarda gereksiz yere okutulan andımızı kaldırdık" demiştir.


TAYYİP ERDOĞAN'ın YEĞENİ 50 KİLO ESRARLA YAKALANMIŞTIR

Tayyip Erdoğan'ın yeğeni 50 kilo esrarla yakalanmış ama 'içiciyim' diyerek kurtulmuştur. Erdoğan 'yeğenini defterden sildiğini söylemeyi de ihmal etmemiştir.


Haberin ayrıntıları linkte:
http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1054496&CategoryID=77

TAYYİP ERDOĞAN'ın OĞLU BURAK ERDOĞAN ARABASIYLA BİR VATANDAŞI ÖLDÜRÜP CEZA ALMAMIŞTIR. 

Tayyip Erdoğan'ın oğlu Burak Erdoğan, arabasıyla Sevim Tanürek'e çarpıp, ölümüne sebep olmuş ama hiç ceza almamıştır. Bu olayı gazeteci Emin Çölaşan da köşesinde sıksık dillendirmiştir.

http://serbestsiyasa.com/?p=1014


TAYYİP ERDOĞAN'ın BAKAN, MİLLETVEKİLİ, DANIŞMAN, SAĞ KOLLARININ KİŞİLİKLERİ, SÖZLERİ

Bunlar da 'bana arkadaşını söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim' baabında, Tayyip Erdoğan'ın sağ kolu, bakanı, danışmanı olanların basında çıkan sözlerinden bir derleme:

Tayyip Erdoğan'ın bakanlarından Bülent Arınç, Paris'te üç pkk'lı kadın öldürüldüğünde çok üzülmüş, çok tepki vermişti:
Bülent Arınç terörist başının ev hapsine çıkabileceği de basında yer almıştır:Tayyip Erdoğan'ın bakanı Bülent Arınç'ın cumhuriyetimizin 10. Yıl marşından duyduğu
rahatsızlık da basına yansıdı:


" Benim de seni ekranda görünce asabım bozuluyor, anında kanal değiştiriyorum"

Bu da haberin ayrıntıları: http://sozcu.com.tr/2013/gunun-icinden/arincin-10-yil-rahatsizligi.html


Tayyip Erdoğan'ın bakanlarından Egemen Bağış ise  pkk'lı teröristleri, şehitlerimizle bir tuttuğunu bizzat beyan etmiştir. Tüm gazetelerde yer alan haberi alttaki linkte okuyabilirsiniz:

http://www.milliyet.com.tr/30-yil-demedik-peki-ne-oldu-/siyaset/haberdetay/21.06.2010/1253358/default.htm


Bu da Tayyip Erdoğan'ın bir milletvekilinin alttaki sözü:
TAYYİP ERDOĞAN ATATÜRK'ün İZİN VERMEDİĞİ MİSYONERLİK FAALİYETLERİNE İZİN VERMİŞTİR

Misyoner (Hristiyanlık propogandası yapan din adamları) okullarının Osmanlı'nın yıkılmasında önemli rol oynadığını ve casusluk faaliyetlerinde bulunduğunu, Müslüman gençlerin aklını çelip Hristiyan yaptıklarını bilen Atatürk, bu okulları kapattırmıştı. Ama Atatürk'ün ölümünden sonra bu okullar tekrar açılmaya başlandı. Tayyip Erdoğan ve AKP hükümeti ise çıkardığı ve imar yasasına eklenen bir madde ile 'cami' yerine 'ibadethane' kelimesini koyarak, 40.000'e yakın kilise evinin açılmasını sağlamıştır. Azınlık vakıflarına mülkiyet hakkı tanıyarak Türkiye'yi bir misyonerlik cennetine çevirmiştir.

TAYYİP ERDOĞAN NE ZAMAN BAŞI SIKIŞSA KAÇAR! 
1) öso lu teröristler Reyhanlı halkını katlettiğinde Amerika'ya kaçtı. 

2) Gezi Olayları başlarbaşlamaz Afrika'ya kaçtı. (Fas, Tunus)

3) Yolsuzluk ses kayıtları ortaya çıkınca da Pakistan'a kaçtı. 

Adam Daltonlar gibi. Sonunda Santa Fe'ye kaçacak:)

TAYYİP ERDOĞAN HIRSIZLIKLARI, YOLSUZLUKLARI ARAŞTIRANLARI KOVAR! 

Son yolsuzluk, rüşvet olayı patlar patlamaz, Tayyip Erdoğan, tıpkı Deniz Feneri'nde olduğu gibi olayı araştıran savcıları, polisleri, müdürleri kovdurmuştur.


 

 Sonunda Deniz Feneri yüzyılın yolsuzluğu örtbas edilmiştir. Tayyip Erdoğan son yolsuzluk olaylarında 8000 polisi sürdürmüştür. Bakanların çocukları tahliye edilmiştir. Kendi oğlu Tayyip'e polis dokunamamıştır.

DAHASI BİR POLİS MÜDÜRÜ ARACININ İÇİNDE ÖLÜ BULUNMUŞ, İNTİHAR DENİLMİŞTİR. GERÇEK ACABA ÖYLE MİDİR? YORUM SİZLERİN....

 
 
AA
TAYYİP ERDOĞAN, ÖLMÜŞLERİN ARKASINDAN KÖTÜ KONUŞUR, KİNDARDIR.

Müslüman'ım diyen ve her fırsatta dini kullanan Tayyip, 14 Yaşındaki Berkin Elvan'ın cenazesinin ertesi günü, fotomontaj mı, gerçek mi olduğu kanıtlanmamış, ispatlanmamış bir fotoğrafa dayanarak ölen çocuğu 'terörist' ilan etmiş, seçim konuşmasında acılı annesini oradaki akp'lilere yuhalatmıştır.
Mezara karanfil atılmasını anlamamış! Çocuk olduğu için annesinin oynasın diye bıraktığı üç- beş miskete demir bilye demiştir.


TAYYİP ERDOĞAN, HALKI "BİZ" - "ONLAR" OLARAK İKİYE AYIRIR. KUTUPLAŞTIRIR.

Ölen çocuk yaştaki gençlerden bir tanesi AKP'li olduğu için sahiplenmiş, başsağlığı dilemiş, öteki çocuk (Berkin)AKP'li olmadığı, üstelik Alevi olduğu için başsağlığı dilememiştir. Bu davranışı sıradan bir vatandaş yapsa kimse karışamaz kendi fikridir ama ülkenin başbakanının yapması tehlikelidir.

Yine kadınları türbanlı - başı açık olarak kutuplaştırmıştır. Türbanlı kadınlar bacısıdır. Sıksık "benim türbanlı bacı" der. Türbanlılar bacısıdır da, türbansızlar nesidir bilemiyorum artık?...

TAYYİP ERDOĞAN GERİLİMDEN, KARIŞIKLIKTAN BESLENMEKTEDİR. GERİLİMİ AZALTMAK, İNSANLARI SAKİNLEŞTİRMEK YERİNE, DAHA DA KIŞKIRTMAK, GERİLİMİ TIRMANDIRMAKTAN YANADIR
Ortaya çıkan son ses kayıtlarında Gezi eylemleri ile ilgili olarak bilerek eylemcilerin uzlaşma taleplerini reddettiği ortaya çıkmıştır. 


TAYYİP ERDOĞAN'ın KIZI SÜMEYYE, TÜRBAN KONUSUNU SÖMÜRMÜŞ VE TİYATRO SANATÇILARINA İFTİRA ATMIŞTIR. 

Sümeyye Erdoğan, ağzında sakızla tiyatroya gidip, en ön koltuğa oturup,sanatçıların gözüne baka baka çakkıdı çakkıdı sakız çiğnemiş, sonra sanatçılar bu saygısızlığa tepki gösterince, tiyatroyu terketmiş ve hemen facebook sayfasında "türbanlıyım diye beni tiyatrodan kovdular!" diyerek mağduruiyet edebiyatı yapmıştır. Bugüne kadar hangi kadın türbanlı diye sinemadan, tiyatrodan kovulmuştur? Tiyatro sinema değildir, oyunculara bakabaka sakız çiğnenmesi büyük sagısızlıktır. Başı açık bir kadın da aynısı yapsa tepki görecektir.  Seçimlere yakın bu olayın ucuz bir senaryo olduğu bellidir. Gazetelere olay yansıyınca istediği gürültüyü kopartınca da hemen yazdıklarını silmiştir. Ama internette hiçbir şey gizli kalmadığından altta yazdıklarını okuyabilirsiniz:

TAYYİP ERDOĞAN TELEVİZYONDA KİMSENİN KARŞISINA ÇIKAMAMAKTADIR   

13 yıllık iktidarı döneminde televizyon programlarında ana muhalefet ve diğer muhalefet partilerinin, Uğur Dündar, Yılmaz Özdil, Bekir Çoşkun, Emin Çölaşan gibi kendisini desteklemeyen, yandaşı olmayan gazetecilerin, köşe yazarlarının önüne çıkmamıştır. Çıkarsa, tüm yalanları, çelişkileri, U dönüşleri, BOP eş başkanlığı, TSK'ya düzenlenen komplolar, pkk açılımları, akiller, Sevim Tanürek ölümle sebebiyet veren kazası, yolsuzluklar, ihaleye fesatlar, ses kayıtları konusunda sıkıştırılacak sorulara cevap veremeyeceğini bilmektedir. O yüzden hali şu fotoğraftaki gibidir. 
http://i.hizliresim.com/eo4nbq.jpg47 yorum:

 1. Kin, hırs, fesatlık, riya,aşağılık kompleksi: kestirme kişilik analizi. Allah yardımcımız olsun.

  YanıtlaSil
 2. Tayyip alzheimer mi oldu acaba?:)
  sevgiler♥

  YanıtlaSil
 3. Eylül'cüğüm katılıyorum arkadaşım, kafası öç alma duygusuyla dolu, demişti ya 'kininize sahip çıkın' diye. Tencere, tava çalan komşularınızı şikayet edin filan diyor. Nasıl bir kindarlıksa! Amin.


  Gügü'cüğüm :) mitomani (yalan söyleme hastalığı) diye bir şey var desem:)
  sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Çok kötü günlere gidiyoruz. Allah sonumuzu hayır eyleye.. eline sağlık müjde abla..

  YanıtlaSil
 5. Artık sinirden, öfkeden duramaz oldum... Yüzlerini görmeye tahammülüm yok bunların...

  Van emniyet müdürüne yaptıkları hele!! artık duramıyorum yerimde ne olacaksa olsun yeter! Askerlerimizin başına çuval geçirilir ses yok... Askerlerimiz içeri alınır ses yok, gazetecilerimiz, eğitimcilerimiz içeri alınır ses yok! Ülkeyi bop projesi altında bölmek istiyorlar kimsenin ses çıkardığı yok!

  İlker Başbuğ... ben bu adama pek üzülmüyorum açıkçası... zamanında tsk da askerlerimiz içeriye alınırken sesi çıkmadı! Şuan bile sert açıklamalarda bulunmuyor! Ben bu adamı anlayamıyorum...

  Bu arada Müjde abla yorum alanına ne olmuş senin öyle :( karmakarışık :((

  YanıtlaSil
 6. Utku'cuğum, aynı durumdayım, vardiya bizde grubundaki arkadaşlarımdan bir tanesi bile 'aman darbe olmasın Müjde abla' diyordu. Halbuki darbenin alasını onlar ülkeye yaptılar, keşke TSK zamanında gerçekten darbe yapsaymış. Şimdi bu halde olmazdık. Ben de üzülmüyorum ilk asker alındığından, sıra kendisine gelene kadar sesini çıkarmadı şimdi hiç acımıyorum.

  Canım ben sinirden tüm yazılarımı silmiştim. Hepsini!
  sonra pişman oldum en önemli 5 yazımı geri yükledim (google önbellek özelliği sayesinde) yorumları yüklemiyor ben de yorumları kopyalayıp yapıştırdım sizlerin emekleri ziyan olmasın diye..böyle oldu düzeltebilirsem biraz daha uğraşayım bakayım...

  YanıtlaSil
 7. Tekrardan okumak ve hafızayı tazelemek... İyi bayramlar diliyorum Müjde hanım. Saygı ve selamlar.

  YanıtlaSil
 8. Sağolun hocam, tüm yazılarımı silmiştim, yeniden yükleyince eski yazılar güncellenmiş oldu. Size de iyi bayramlar, saygılar, selamlar.

  YanıtlaSil
 9. Yazınızı Facebook'da paylaşıyorum belki bir kişinin gözü açılır..
  Sevgilerimle

  YanıtlaSil
 10. Sagol canım inşallah bir kişi bile bir kişidir hatta bir kişi 100 kişidir o birine söyler, öteki birine...
  sevgilerimle


  not: facebook sayfanı ekleyeyim ben de istersen tabii...

  YanıtlaSil
 11. Azınlıkların 1970 sonrası gasp edilen mülklerinin kendilerine iade edilmesiyle misyonerlik faaliyetlerinin ne ilgisi var? Azınlık hakları Atatürk döneminde imzalanan Lozan antlaşması ile güvence altına alınmıştır. Lozan'ı rafa kaldırmak isteyenler, pek çok diğer şeyin de rafa kaldırılacağını akıllarında bulundursunlar!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  YanıtlaSil
 12. O mülklerde ne gibi faaliyetler yapılacağını sanıyordunuz? :)

  YanıtlaSil
 13. Dur bir tahmin edeyim, kızlı erkekli eğitim yapacaklarmış mesela;)

  YanıtlaSil
 14. Çok güzel bir çalışma olmuş.Tamamiyle katılıyorum.Paylaşmama kızmazsın umarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Hasan kardeşim, kızmak ne demek, sevinirim paylaştığın için.

   Sil
 15. Sevgili Kardeşim size yıllar sonra ilk yorumumu genel bir tarifle yazıyorum.
  İnanın ülkemizi ve içinde yaşayanları en az sizin kadar seviyorum.
  Vesayet sistemine karşıyım.
  DEMOKRASİ olmazsa , olmazımdır.
  Güya bizi düşünerek, seçimle gelmiş iktidarları, al aşağı edenleri hiiç savunamam.
  İşte önümüzde yine seçim var.
  En çok alan partiyi, şimdiden takdir ediyorum
  AŞAĞIDAKİ SATIRLAR ELEŞTİRİ VE YORUM YAPMADAN BİR YAZI VE BEĞENMEYE KIZIP, SESSİZCE ARKADAŞLIKTAN ÇIKAN FACEBOOK ÜYELERİ İÇİN YAZILMIŞTIR.
  Sevgili Dostlar
  Sevgili Arkadaşlarım
  Sevgili Akraba ve Hısımlarım
  Facebook sayfalarında ya da diğer blog ve blogcu sayfalarımda yazılar yazıyorum. Bu sayfalarda özgürce düşüncelerimi açıklıyorum.
  Sizler ya bu yazdıklarımı beğenir ya da beğenmezsiniz.
  Seçenekler de beğenmek beğenmemek var.
  Beğenerek burada yazılanlara yorum yazabilirsiniz.
  Beğenmediğiniz için de özgürce bizleri eleştirebilirsiniz.
  Fakat yazılanları beğenmediğiniz için, bu sayfalardaki arkadaşlığınızı silip, gitmenizi hiç mi hiç anlamıyorum.
  Üstelik sizler özgür düşünceyi savunan,
  saygın in sanlarsınız.
  Bu satırları yazanı eleştirebilirsiniz. Hatta sert sözlerle kınayabilirsiniz.
  Çünki sizin gibi düşünmüyor.
  Çünki sizin gibi yazmıyor.
  Öyleyse ikna edin.
  Sizin gibi olabilmemi sağlayın.
  Şurada şu ifadeyi de yazmadan geçemiyeceğim.
  Sizler hangi konuda ve ne amaçla yazı yazarsanız yazın.
  Sizleri önce insan olduğunuz için, seviyorum.
  Düşüncelerinize karşı olabilirim. Yazdıklarınızı beğenmiyebilirim.
  Eleştiri içerikli yorumlarla size cevap veririm.
  Hiçbirzaman sizi arkadaşlığımdan silmem.
  Yeter ki mükeddesatıma karşı hakaret dolu yazılarınız, olmasın.
  O takdirde dahi sabrederim.
  Sağlıkla, Afiyetle, mutlulukla ve sevgiyle yaşayın.
  HASAN GÜLER

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hasan abi, valla aslında haklısınız ffarklı görüşte diye insanı arkadaşlıktan silmek konusunda...

   Bakın dobrayımdır bilirsiniz, niye siliyorum açıklayayım: Hem Atatürk'ü sevip, sayıp, hem askerlerimizi içeri tıktıran Tayyip'i savunan arkadaşlarımı görünce sinirlerim zıplıyor..mesela siz Atatürk'ü seviyorum diyorsunuz iyi de Tayyip iki ayyaş der, her fırsatta Atatürk'e karşı olduğunu belirtir, Andımız'ı kaldırır, Türklük alt kimliktir der, 29 Ekim cumhuriyet bayramında Ankara'da sokaklardaydık Hasan abi, biber gazı sıkıldı bize, tazyikli su sıkıldı, 60 70 yaşında insanlar coplandı...bunları Tayyip yaptırıyor e hala Tayyip'i savunan birinin yazılarını kontrol panelimizde görmek istemiyoruz yoksa sizin kişiliğinizle ilgili değil...büyüğümsünüz saygıda kusur ettimse affedin..size değil Tayyip'e olan öfkemden...

   Bil mukabele güzel dileklerinize...sevgiler, hürmetler

   Sil
 16. bu bloğu bulduğuma bir yandan seviniyor bir yandan da bu kadar geç bulduğum için üzülüyorum !
  Dediklerinin her kelimesine katılıyorum RTE akli dengesini yitirmiş biridir başbakanlık yapıp ülkeyi yönetmesine acilen son verilmelidir !

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hazel'ciğim çok teşekkür ediyorum canım, diktatörlerin hepsi sonunda akıllarını yitirirler, güç, para ve korkudan. Gözlerine dikkatle bak ne kadar korktuğunu göreceksin.

   Sil
 17. Müjdem o kadar emek verip inanılmaz bir yazı hazırlamışsın, önce bunun için seni kutluyorum.
  Yazdıklarına katılıyorum, her şey tamda anlattığın gibidir buna kimse itiraz edemez bence.
  Hep söylediğim gibi Ülkemi bu hale getirdikleri insanları ayırdıkları için müthiş bir kızgınlığım var.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum Aslı'm, malum Tayyip her zaman kendi ağzıyla "ben Türk değilim" deyip duruyordu. Ergün Poyraz kitabında bunu araştırmış babası Rum - Kurtuluş savaşında Mustafa Kemal ve Kuvayı Milliye'ye isyan eden bir Rum , anası Gürcü Yahudi, Abdullah Gül Ermeni. Yani Türkiye'yi Türkler yönetmiyor Türkiye'yi bir Rum ile bir Ermeni yönetiyor.

   Rum, Ermeni derken ırkçılık yapmıyorum, Fedon da Rum ama Fedon gibi Rum'a kurban olsunlar, yediği kaba, içtiği suya pislemeyen tüm Rum ve Ermeni vatandaşları TENZİH EDERİM. Ama bu ikisi ve çoğu Kürt faşisti olan bakanları Türk düşmanı. Rum olup, Ermeni olup Türk dostu olandan değiller yani. İşte o yüzden ülke bu hale geldi.

   Sil
 18. Sizi, Asuman hanımın blogunda görüp, geldim. Çok cesur bir blogcusunuz, Öncelikle bunun için kutlarım. İzninizle sizi takibe aldım. dostlukla...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah Mehmet bey kardeşim, çok teşekkür ediyorum siz de cesur bir blogcusunuz neden mi? facebook'ta yazdığımı beğene basmaya korktuğunu söyleyenler var:) siz korkmamışsınız, biz cesurlar birleşe birleşe kazanacağız halbuki bir bilseler en fazla korkutmaya çalışan, en çok korkandır:) korkan her zaman korkutmaya çalışır. Sağlıcakla kalın

   Sil
 19. Bakın dediklerin doğrudur veya yanlıştır demiyorum. Tayyip erdoğan iyidir veya kötüdür de demiyorum... Bu haberleri herkes duyuyor ama bu haberleri yapanlar kim yani iftira atadıkları ne mağlum bazı haberler böyle sadece her haber doğru değildir diyorum, mesela şu an ki zaman da Fetullah GÜLEN hocaefendiye karşı iftiralarla kurulmuş bir haber yapılmakta, anlatmak istediğim şu; bizde iftira atanlar içinde olmayalım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Furkan kardeşim, iyidir-kötüdür, doğrudur-yanlıştır diyememek, öyle iki arada bir derede kalmak da zor olmalı...yani insanın bir fikrinin olması hiç fikirsiz, kararsız olmasından daha iyi bence...çünkü ya biri, ya öteki...ikisinin ortası yok bunun....aynı anda hem iyi, hem kötü, hem doğru hem yanlış olamayacağına göre...

   Gelelim iftira mevzuuna:
   Ayşe, Fatma hakkında X şeyler söylerse, Ayşe'nin söylediklerinin iftira olup olmadığından şüphelenmek senin hakkın.
   Ama Ayşe kendi ağzıyla bir şeyler söylerse o zaman neden şüphelenceksin anlayamadım? Ben o yüzden hep Tayyip'in kendi ağzından söylediği şeyleri örnek gösterdim.

   yorumuna teşekkürler.

   Sil
  2. Yanlış anlamanızı asla istemem demek istediğim, haberlerde çıkan her haber doğru olmayabilir, tekrar söylüyorum kesinlikle beni yanlış anlamayın, kendi fikrim...

   Sil
  3. Yok, yok, yanlış anlamadım içiniz rahat etsin:)
   tabii ki, her duyduğumuz, okuduğumuz haber doğru değildir. Mesela geçenlerde facebookta birisi "Münir Özkul'u kaybettik" diye yazmış. Az kalsın 'mekanı cennet olsun' diye yazacaktım. Belki de yazdım şu anda hatırlamıyorum...meğer doğru değilmiş. O yüzden ben başkalarının Tayyip hakkında söylediklerini değil, Tayyip'in kendi ağzıyla söylediklerini aktardım. Yine yaptığı şeyleri, verdiği emirleri aktardım yani twitter'ı kapatmak, Andımız'ı kaldırmak gibi. Böyle yaparak okuyanların 'acaba doğru mu, yalan mı?' diye tereddüt etmemelerini sağladım. Hatta şüphe edenler olursa fotoğraflarla belgeledim. örnek Tayyip geçenlerde "gereksiz yere okutulan Andımız'ı kaldırdık" dedi. Yani kimsenin şüphesi olmasın bunu kendisi söylediğine göre herhalde doğru söylüyordur:)

   Sil
  4. Tabi ki bu dediğiniz yöntem doğru tayyip erdoğanın kendi söylediğini yazmak ...

   Sil
 20. biz bu rahatsız insana ne kadar daha dayanabileceğiz müjde? tümü hem maddi hem manevi dolandırıcı bunların. kendisi de yandaşları da öyle.ben yaptıklarından geçtim, fotoğrafını görmeye tahammül edemiyorum artık.
  sonumuz hayırolsun...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nagehan'cığım aynı senin gibiyim o hain hain bakan suratını görmeye bile dayanamıyorum,
   Aminnnnnnnnn

   Sil
 21. Basligi okuyunca kisiliksiz adamin kisilik analizimi olurmus canim dedim. Okuyuncada ooh agziniza saglik her kelimesini dogru diyorsunuz diye dusunuyorum
  kaleminize saglik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))))Sağol Aner'ciğim, senin de okuyan gözlerine sağlık.

   not: Bu aralar blog ziyaretleri yapamıyorum kusura bakma. (lafım hem sana hem tüm blog arkadaşlarıma)

   Sil
 22. Ramazan Bayramınız Mübarek olsun. Amin.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Hasan abi, sizin de mübarek olsun, Amin.

   Sil
 23. İnanamıyorum !!! Ne kadar da değerli bir insansın sen böyle. Bu yazıyı yazdığın için ve bu kadar emek harcadığın sana öncelikle teşekkür ediyorum. Bunları alıp bir Akp zihniyetine okutsak ne der biliyor musun, Allah böyle emretmiş böyle oldu. İşte bu yüzden ülkem kötülükten kurtulamayacak. Her yerde Atatürk'ü bitirmeye yönelik çalışmalar başlatıldı. Atatürk'ü sevenlere iş yerlerinde zorluk çıkartılıyor ve Allah belalarını versin bazı salaklar da bu duruma destek veriyor. Kötü, gelecekte ya öleceğiz ya da öldüreceğiz, çünkü başka kurtuluş yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teveccüh göstermişsin Serkan kardeşim, ben de teşekkür ediyorum yorumunuz ve hakkımdaki güzel düşünceleriniz için.

   Atatürk'ü sevmeyenler Irak'ın, Libya'nın, Suriye'nin haline baksınlar, Atatürk parçalanmış ülkeden bir ulus meydana getirdi, bir yapboz gibi. Atatürk'e karşı olanlar ise onun birleştirdiği ulusu parçalamaya uğraşıyorlar. Birleştirmek zor, parçalamak kolaydır. Yapmak zor, yıkmak kolaydır. Ve bir kere yıkılırsak bir daha tekrar zor düzeliriz. İşte Libya, işte İran, işte IRak...

   Sil
 24. Eline yüreğine sağlık. Ne güzel derlemişsin her bi şeyi. Yüreğimin yağları eridi. Keşke bunları görmesi gereken şu meşhur %50 de görebilse... :/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler sevgili arkadaşım, sayfama da hoşgeldiniz. Bir gün herkes gerçekleri görecek, onlar da görecek.

   Sil
  2. Umarım öyle olur. Canı gönülden diliyorum bunu...

   Sil
 25. zorbada mı izlemiştin sirtaki yapan queen'i :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet, 70 li yılların başıydı sanırım ya da 69...filan uzun yıllar sonra cd'sini alıp tekrar izledim, çok severim Queen'i, babam da çok severdi..onun üzerine sinema oyuncusu tanımam, kimse eline su dökemez bence tabii..:)

   Sil
 26. anthony quuen'den kasabanın sırrı, çağrı, baba öldü, izlediniz miii :) çağrı oynatılırken sinemalarda zemzem suyu dağıtılmış türkiyede büyük sinemalarda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kasabanın Sırrı'nın yıllar önce yine rahmetli babamla çok gülerek sinemada izlemiştik, uzun yıllar sonra tv'de aynı tadı alamadım ama harika bir savaş komedisiydi, özellikle Quinn'in Mussolini aleyhtarı yazı yazdığı su deposu gibi bir şeydi - şimdi hayal meyal aklımda- tırmanıp tekrar silerken Nazi'lerin gelmesi, silerken de bir Nazi'nin kim sildi dediğinde saf saf 'beeeen' demesini hala gülerek hatırlarım:) çok hoş filmdi sabaha kadar şarap şişelerini elden ele dolaştırmaları, Nazi'ler tam giderken yine Antony'nin "nasılsa geride daha .....kaç şişe var" demesi! Ne unutulmaz filmdi. Baba Öldü'yü ise izlemedim. Çağrı'yı tv'de izledim. Zemzem suyu mu dağıtılmış hahaha ilahii:))

   Sil
  2. kim yazdı diyecekken kim sildi demişim:))

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...