29 Temmuz 2016 Cuma

SURİYE'deki MUHALEFET GERÇEKTEN MUHALEFET mi?


YPG'ye katılan Amerikalı çatışmada öldü
Amerikalı Jamie Bright
Suriye'desavaşırken ölmüş. 

Haberin kaynağı:


Muhalefet; bir ülkenin kendi insanlarından, kendi halkından, kendi vatandaşlarından oluşursa muhalefettir. Yani adam doğma-büyüme Suriyelidir, anası, babası, dedesi, kaç kuşak Suriyelidir. Kalkar, Esat'a muhalefet ederse muhalefettir.

Ama başka bir ülkeden başka bir ülkeye savaşmaya gelene muhalefet denmez. Paralı asker denir, kışkırtıcı ajan (provakatör) denir, casus denir. Her şey denir ama muhalefet denmez.

Şimdi alttaki linke tıklayın:


Karşınıza bir DÜNYA HARİTASI gelecek. 
Orada istediğiniz ülkenin üzerine fareyi getirip tıklayın


O ülkeden Suriye'ye ve Irak'a kaç tane 'savaşçı' gittiği RAKAM olarak yazıyor. 

Toplam 25.000 kişi gitmiş. Yani Suriye'ye 'muhalefet' ihraç etmişler! 


Peki bu neyi ispatlar? Şunu:


Demek ki, Suriye'de  gerçekten muhalefet edenlerin sayısı o kadar azdı ki, BAŞKA ÜLKELERDEN MUHALİF İHRAÇ ETMEK ZORUNDA KALDILAR ki, olan da bu. Ayaklananlar sadece 'azınlık'tı. Azınlık olarak çoğunluğu ezmek istediler. Bunu yapmak için de başka ülkelerden parayla 'muhalif'  getirttiler. ABD'nin gazına geldiler.

Tıpkı Irak, Libya'da olduğu gibi 72 milletten yamalı bohça bir muhalefet var Suriye'de. Bunlar paralı asker, Suudi Arabistan'ın hapisanelerinden şartlı salınan azılı manyak,  tecavüzcü, caniler, katiller, macera arayan zeka özürlüler, Sırp azılı katiller, Alevi kesmek, Hristiyan doğramaktan zevk alan psikopat Sünni radikal teröristler hepsi bir araya toplaşmışlar ve MUHALEFET olmuşlar. Adları da hep aynı:

Irak'ta:  Özgür Irak Ordusu 

Libya'da:   Özgür Libya Ordusu

Suriye'de:  Özgür Suriye Ordusu


Başka ülkelerden Suriye'yi karıştırıp, çökertmeye gelmişler. Karşılığında bolca para alacaklar. Sadist, psikopat güdülerini tatmin edecekler, kadınlara tecavüz edecekler.

Libya'da da Kaddafi'ye muhalif edenler gerçek muhalif değillerdi. Aynı oyun orada da oynandı. Irak'ta da oynandı. Şimdi Suriye'de oynanıyor.

Bir Sırp, Sırbistan'dan gelmiş, güya "muhalif" olarak "zalim" Esat'a karşı savaşıyor!  


Gazetelerde okudunuz  bu SAHTE MUHALEFET ile Irak'ı çökmesine destek olan gerçek Irak halkı şimdi Saddam'ı mumla arıyor, gerçek Libya halkı da Kaddafi'yi mumla arıyorlar. Bizzat kendi ağızlarıyla söylüyorlar. Hatta Saddam'ın heykelini deviren adam bile ağlıyormuş. Bin pişmanmış. Tüm gazetelerde çıktı, kendi ağzıyla söyledi. 

Oysa asıl zalim olan o ülkelere parayla sahte / kukla muhalefet gönderip karıştıranlar ve çökmesine yardım edenler.

Bu çökertme işini  DİNCİLERden oluşan SAHTE MUHALEFET  ile ABD ve Batı (İngiltere, Fransa, İtalya hatta NATO)birlikte yaptı. Türkiye, Suudi Arabistan, Katar da en büyük desteği verdi.  Dinciler ta 1. Dünya savaşından beri en iyi yaptıkları şeyi yaptılar. Batı ile bir olup Müslüman ülkeleri çökerttiler. 


YORUMLARINIZyorum:

 1. Yazık, çok yazık. Kişisel çıkarları için insan hayatlarını mahvediyorlar. Haritayı inceledim, Bulgaristan'ı koymasalar da olurmuş.
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. Evet Bulgaristan'dan sadece 1 kişi gitmiş. Demek akıllı insanlar. Vicdanlı insanlar. Para için bir başka ülkeyi mahvetmek istememişler.
   Çok teşekkürler yorumun için.

 2. Tespit budur. Müthiş bir grafik, bastırıp aymazların kapılarına asacaksın diyeceğim ama okumaya üşenir kıvırıp atar bu embesiller.
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. Hay yaşa, hakikaten kapılarına asmak lazım. :))valla iyi fikir ah, ah dediğin gibi embesillik. İslam ülkelerinin % 60'ı okuma yazma bilmiyor, Hristiyan ülkeleri ise % 98 okur yazar! Sorun orada başlıyor.
   Çok teşekkürler yorum için.

 3. Abi siz uşak olursanız inatla cahil kalacağım diye bilmem kaç sene önce yazılmış bir kitaba tapar, çocuk yaşta kızla evlenen kişinin izinden giderseniz böyle bedevi kalırsınız. Ulan bu nasıl cahillik! Elin Avrupalısında böyle bi bok bulamazsın adamlar dinini sorguluyor, din bahanesiyle kendini patlatmıyor. İki huri alacağım diyen soysuz kendini patlatıyor, hep bunlar cinsel açlıktan dinlerinde vadedilen bu!
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. Bence de zeka geriliği + söylediğin gibi cinsel açlık daha doğrusu zeka geri olduğundan okuyamamış, bir işi yok, bir geliri yok, aklı fikri iki bacağı arasında olmaktan. Avrupalı da İncil'i okuyor ama dediğin gibi kendini patlatmıyor, kiliseye de gidiyor ama adamlar cahil değil.
   Çok teşekkürler yorum için.

 4. Müjdecim senin bu yazıları basıp sağda solda dağıtmak lâzım.
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. :)))Valla dağıtmalı Handan'cığım, çok teşekkürler yorum için

 5. bütün gerçekler bizden saklanıyor yaaa hiçbişi bilmiyoz valla :)
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. Hayır saklanmıyor arkadaşım, ta başından beri bunlar biliniyordu ama hükümet ve onu destekleyen satın alınmış hani yandaş medya saklıyor. Çok teşekkürler yorum için.

 6. Okadar güzel anlatmışsın ki Müjdeciğim,daha da anlamayan zaten çakma muhalefettendir.
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. Maalesef hala da anlamayan var, ya bu memleketin insanlarında bir tuhaflık var, cahili zaten tamam cehaletten anlamıyor da, okumuş dediğin de facebook sayfalarında "bikbikbik" Suriyelilere gidin demek ırkçılıktır diye ötüyor. Eskinin yetmez ama evetçileri de okumuş insanlardı işte aynı hesap! Çok teşekkürler yorum için.
  2. Ne ırkçılığı ya,bayram kutlamaya ülkesine gidebiliyorsa,pekala orada yaşamaya devam edebilir.Ben istemiyorum Ülkemde Suriyeli falan.Kış,kış,çalışıp üreteceklerse,bilime katkıda bulunacaklarsa buyursunlar.İki yıl boyunca sokak sokak Suriyeli aradım,elimde soğutucu aşı için gezdim.Bir de saklanıyorlar.Ben yıllarca senede iki kere sokakları arşınlayıp Çocuk Felci'ni ülkemden silmiştim,soktular bunları ülkeme,sil baştan aşılama başladı.Kayıt yok,sayı belli değil,adres belli değil.....Bana ne elin kadir kıymet bilmeyen insanından.Anca tavşan gibi ürüyorlar,benim ülkemde benim insanıma kök söktürüyorlar.İnsana insan gibi davranılır,mşsafir ettiğin insan gelip döşeğe pislerse atarsın evden .bunlar da o hesap.Bunun ırkçılıkla alakası yok.Hainler,aç gözlüler ve terbiyesizler.Yoksa adam gibi adam ,başımızın tacı.
  3. Sorma ya, gelmiş bik bik ötüyordu facebookta, paçalarından kibir akan tiplerden, her şeyi en iyi onlar bilir, hep onların fikri en doğrudur. Birazdan yazacağım LÜBNAN iç savaşının sebebi ülkeye doldurulan Filistinli mültecilerdi. Bu iş şakaya gelmez. Anlattığın çocuk felci gibi sebepler cabası! Daha dün iki Suriyeli canlı bomba yaparken geberdi. Dediğin gibi tavşan gibi ürüyorlar. ÜLkenin demografisi bozulacak ve bir daha asla Türkiye eskisi gibi olmayacak.

 7. İyiki varsin Müjde kaçırdıklarımi tek tek okuyorum...bazen, yanlış anlama sakın ama..iyiki Türkiye de yaşamıyorum diyorum ama inan çok üzülüyorum...gidişat hiç iyi değil:((
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. Canım sen de iyi ki varsın, yanlış anlamam asla, haklısın öyle düşünmekte, inan şöyle Sibel Can gibi, Ajda Pekkan gibi zengin biri olsam Bücürük'üğümü de alıp ben de Kanada'ya gelirdim. Sana komşu olurdum:)))hayal...:(
   Çok teşekkürler yorumun için.

 8. Bir tek bunlardan biz haberdarız ya diğerleri nasıl öğrenecekler nasıl ...ben ki haberleri kaçırmam ama yine de senden duymadıklarımı okuyorum karamsar olmamak elde değil çamura daldığımızın resmidir bu yazdıkların cnm.
  Yanıtla

  Yanıtlar


  1. Maalesef çoğu kişi oynanan oyunun farkında değil Aysel'ciğim, bunları haberlerde asla söylemiyorlar. Takip etmiyorum ama belki Halk tv, ulusal kanal söylüyordur. Fatih Portakal ki, o biraz biraz olanlara isyan ediyor. Ondan bile hiç duymadım şu istatistikleri. Çok teşekkürler yorumun için.

4 yorum:

 1. Yüreğine sağlık canım

  YanıtlaSil
 2. İyiki buldum blogunuzu. Zaten blog başlığını ve yandaki yazıları okuyunca bu blogu okumam resmen zorunluluk oldu.

  İlk yazıları bulamadım ama yandan tüm yazıları okuyacağım.

  Tespitte mükemmel. Ağzına, yüreğine sağlık demek istiyorum.

  YanıtlaSil
 3. Sevgili İpek, hoşgeldin, sefalar getirdin bloğuma. Ben de seni takibe aldım. :) Nazik sözlerin için çok teşekkürler ediyorum. Okuyan gözlerine sağlık.

  YanıtlaSil