20 Ağustos 2016 Cumartesi

DENEYE - YANILA ÜLKE YÖNETMEKDeğerli yazar, Fatma Sibel Yüksek'in twitter sayfasında görüp kopyaladım. Traji komik halimizi çok iyi yansıtmış. Köşe başındaki bakkal bile gelenin, gidenin KANDIRDIĞI birini çırak olarak işe almazken, yarın seçim olsa bir dolu insan "ahmağım" ve "kandırıldım" diyenlere oy atacak. 


Rus uçağı önce vuruldu sonra süklüm püklüm özür diledi.  

Esat'tan  da yakında özür dilenir. 

3 000 000  Suriyeli ülkeye dolduruldu. Yok vatandaşlık vereceğiz, yok öğretmen yapacağız. Yok şu, yok bu. Ne olacak bu 3 000 000 Suriyeli? Ona da mı "kandırıldık" denilecek? 

Balyoz'da kandırıldık, çözüm sürecinde kandırıldık, Rus uçağında kandırıldık, Kabataş'ta kandırıldık, onda kandırıldık, şunda kandırıldık, bunda kandırıldık. Eee!


Diploma konusu konuşulmuyor. Hani diploma? Niye diplomasını gösteremiyor? Niye muhalefet diploması olmadığı için cumhurbaşkanlığı otomatik olarak geçersiz olacağından bir eylem yapmıyor? Clinton "yalan" ifade vermekten  Kongre önünde hesap vermişti. Bizde ? 

80 milyonluk ülke DENEYE - YANILA yönetiliyor. :(  Ülke  değil yap-boz tahtası. 
21 yorum:

 1. aynen öyle.. bizler de kobay oluyoruz resmen.. deneme yanılma yöntemiyle yönetilip, 'ay kandırıldık bana keriz diyebilirsiniz'lerle pışpışlanıyoruz...
  elinize sağlık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin de okuyan gözlerine sağlık sevgili Duygun..çok teşekkürler.

   Sil
 2. Ben de onu düşünüyorum bu kadar kandırılanlara biz nasıl ülke teslim ediyoruz diyen yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tencere-kapak olayı, oy atanlar da kendi gibi tipler.

   Sil
 3. Allah ülkemizi ve bizi korusun. O kadar çok yanlış var ki.

  YanıtlaSil
 4. Mantıksal olarak düşündüğümüzde çeşitli öğrenme yolları var. Sınama-yanılma en basit, en kolay yol.Yanılma payı çok. Çok zaman alabiliyor.Sonuçlar kesin olmayabiliyor.
  Oysa kavrama yoluyla öğrenme muhakemeye dayanıyor. Daha kalıcı sonuçları var.
  Selam-sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dediğin gibi sınama-yanılma en basit, en kolay yol, yani doğru dürüst eğitimi olmayan kişilerin yapacağı iş, devlet yönetmek ciddi iş, hiç böyle şeylere gelmez, satranç ustası gibi 10 hamle sonrasını hesaplayacaksın. Her şeyden önce vatanının ve kendi vatandaşlarının menfaatini kollayacaksın. Bunlarda hiçbiri yok. Suriyelileri ülkeye doldurayım sonrasına bakarız! Feto'ya ne isterse vereyim sonrasına bakarız! Kabataş yalanını söyleyelim sonra 'kandırıldık' deriz! Böyle ülke yönetilmez sevgili arkadaşım. Yani insan saçını başını yolar! Böyle bakkal bile yönetilmez.
   Selamlar, sevgiler benden.

   Sil
 5. Bende aynı şeyi dusunuyorum sadede duan etmekten başka elimizden bir şey gelmiyor Allah ülkemize zeval vermesin
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle Balyoz kumpası ile TSK'ya büyük darbe vurup, halkın gözünde itibarını iki paralık ettiler, sonradan 'kandırıldık' demeleri fayda etmedi. Şimdi sokakta mikrofon tutsan en cahil insan bile "Darbeyi kim yaptı?" diye sorsak, "Feto yaptı" der. (büyük ihtimalle kendisi de evinde zikir çeken, Feto'cudur) ama faturası yine askere kesildi. Bu ne iş? Bir ülkeyi Türkiye olmasın, başka ülke olsun. İç ve dış düşmanlara karşı koruyacak tek gücü vardır o da ordusudur, askeridir. Orduyu yok ederseniz o ülke ister Norveç olsun, ister Fransa yok olur. İşte Irak, İran, Libya. Hepsinde de önce orduyu yok ettiler.
   Aminnn
   Sevgiler

   Sil
 6. Koskoca adamlar hem de ülke yönetenler sürekli kandırılıyorsa demek ki ciddi bir zeka sorunu var bence:) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence kandırılma yok, 'gönül rızası' ile birliktelik var. Bile bile yaptık diyemiyorlar. Sevgiler...

   Sil
 7. Darbe girişimi sonrası ''Rabbim ve milletimiz bizi affetsin'' demişlerdi en son. Affeder mi dersin Müjdecim??

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Allah'ı ve milletin yandaş olan kısmını bilemem onlar hala gözü açılmadık kedi yavrusu gibiler, ama ben kendi adıma asla affetmem, Balyoz kurbanları, ışid kurbanları, Suriye halkının, Libya halkının affedeceğini asla sanmıyorum.

   Sil
  2. Ben de asla affetmem!

   Sil
 8. Türkiye'de sorun işime yarıyorsa iyidir yargısının olması. Hiçbir şeye objektif bakılmadığından kandırılmaları (!) normal. Eskiden bize öğretilen ileri görüşlü olmanın önemi kalmamış herkes bugünü kurtarmanın peşine düşmüş ablacım :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle İrem'cim, fırsatçılık, dediğin gibi günü kurtarma, bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı bunlar en kötüsü de her kötülüğü yapıp 'kandırıldık' diyerek sıyrılmaları.

   Sil
 9. Kandırılma lüksü bile sadece kendilerine ait...............
  onca insanı işe alırken kendileri şart koşmadı mı şimdi onları kandıran da bunlar olmuyor mu acaba?
  Affetmek ne demek çocuk oyuncağı ettiler şu an Ülkemi nereye koyacağımı bilemiyorum dünya gözünde aşağılanan alay edilen kaale alınmayan tek ülkeyizdir herhalde:((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, ortada bir terör örgütü var, sen yıllarca beslemiş, büyütmüş, palazlandırmış, ne isterse vermişsin kısaca devleti gümüş tepside o örgüte sunmuşsun şimdi ay kandırıldım, ay ahmağım. Rezillik...

   Sil