7 Kasım 2016 Pazartesi

AŞKIMI PORTOFİNO'da BULDUM 2



Çok ama çok sevdiğim bir şarkı.  Hemen her gün sıksık bıkmadan dinliyorum.

Portofino' yu ilk kez 1959'da  Vittorio Palentieri  plağa okumuş ve tüm dünyada o kadar sevilmiş ki, neredeyse şarkıyı okumayan ünlü şarkıcı kalmamış. :)

İlginç bir şey de şarkının sadece ismi İngilizce, kalanı İtalyanca

Kimsenin tanımadığı, küçük balıkçı kasabası Portofino, bu şarkı sayesinde dünyaca ünlü bir yer olmuş, :)

30 yorum:

 1. Ne şarkı ama.

  Sanat da olmasa nereye sığınacağız bilmem.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakikaten yaaa...ay Handan ayarlamayı bilmiyorum tüm gün peşpeşe çalsın istiyorum beceremedim. Dediğin gibi sanata sığınıyorum.

   Sil
 2. Eskimeyen bir şarkıdır zaten :)

  YanıtlaSil
 3. Nefes almaya ihtiyacımız var. Müzik kurtarıcı gibi... Ona da karışacakları gunler gelir mi acaba? Timbuktu filminde vardı Moritanya da geçiyordu konusu (sanirim). Koyu dinciler yonetimdeydi. Müzik dinleyenleri, yapanları öldürüyorlardi... Bakın yine uzak kalamadim:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle kurtarıcı ve gelebilir de Zülal'ciğim. :( Bak bu kadarı da olmaz dediğimiz neler oldu:( 2006- 2007 yıllarında İslamcı forumları çok incelerdim. Müzik kesinlikle GÜNAH, HARAM derlerdi. Kadın sesi erkeğe haram derlerdi. Neler! Neler! Şu 3 MİLYON Suriyeli içindeki binlerce ışid'li, El Nusra'lı ÖSO lu var ya onlar yeter de artar bile...:(
   Uzak kalınmıyor istesek de....:)

   Sil
 4. paylaştığından beri sekmem açık, dinlemek için patronumun gitmesini bekliyordum:) iyi ki de dinlemek için inat etmişim

  YanıtlaSil
 5. Ben de sevdiğim bir şarkıyı defalarca dinleyebilirim arka arkaya. Bu da öyle olacak sayende.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevindim:) arkadaşlarımla aynı şeyleri sevince çocuk gibi seviniyorum:)

   Sil
 6. Eskimeyecek şarkılardan gerçekten de... Hem ne varsa eskilerde var bence. Gerçekten böyle düşünüyorum dünyadaki ve türkiyedeki bugünkü müzik /popüler müzik piyasasını gördükçe

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Katılıyorum sana, saysam on parmağımı geçmez istisnalar haricinde yeni şarkılarda iş yok. Arada çıkıyor bir I'll Always love you, ne bileyim Mariah Carey'den güzel bir şarkı (I'll give my all gibi), ya da Titanik'in şarkısı gibi....ama diyorum ya istisna. :(

   Sil
 7. Pek bir iyi geldi Müjdecim.Bugün yine neler oldu diye haberleri takip etmekten geri duramasak da, sanata sığınmak çok yerinde bir laf olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevindim Aytül'cüğüm, sanatın doğuş sebebi de büyük ihtimalle aşk ve acı. İkisi de büyük sanat eserlerinin doğmasına sebep olmuşlar.

   Sil
 8. Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim, ben de teşekkür ediyorum yorumun için.

   Sil
 9. Çok güzel, romantik, insanın ruhunu okşuyor. Buna ihtiyacım varmış. Teşekkür ederim Müjde abla :)

  Sevgi ve selam ile.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah o eski şarkılar pek romantikdi. Şimdi metal,rock,rap hiç ruhuma hitap etmiyor. :) Ama yeğenlerim bayılıyor:)kuşak farkı:))Beğenmene sevindim canım, ben de tüm yorumların için teşekkür ediyorum. :)

   Sevgiler, selamlar.

   Sil
 10. Çok iyi geldi.
  Müjdem çok sağol canım.
  bBuğün haberlere bakmadan,dinlemek istedim.
  Yaralı ruhlarımıza azıcıkda olsa,merhem olsun müzik-sanat-edebiyat.
  Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevindim canım, sen de sağol.
   Annen yeni iyileşmeye başlamışken, ona bakarken sana güç versin böyle güzel müzikler inşallah. Ve annecin de çabucak ayağa kalksın.
   Sevgilerimle..

   Sil
 11. Müzik ruhumuza şifa adeta..iyi ki var! benim de çok sevdiğim harika bir parçadır 'Portofino' muhteşem bir yorum.. Liseli yıllarım geldi bir an aklıma :)o yıllarda ne çok dinlerdik ;) kumsalda kızlı erkekli oturur, grup halinde mehtabı seyreder, hülyalara dalardık bu parçayla..kimimiz gitar çalar, kimimiz söyleyerek eşlik ederdik gecenin rengine!. hey gidi günler hey!.. hoş bir nostalji oldu benim için..paylaşım için teşekkürler, sevgiler..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle şifa, gerek kişisel dertler, (Lokum ve diğer kedilerin ölümü), gerek ülkenin hali migrenim iyice azıttı, ilacın yanısıra müzikle dikkatimi dağıtmaya çalışıyorum. Ne güzelmiş, deniz, gitar, mehtap..romantizm bu işte. Beğenmene sevindim arkadaşım, ben de yorumun için teşekkür ederim. Sevgiler...

   Sil
  2. Çok geçmiş olsun Müjde Hanım. Yaşanılanlar sağlığımızı etkilemeyecek gibi değil ki!. bu uygulamayı ben de yapıyorum, kesinlikle nefes alabilmek için ya müzik dinliyorum, ya mutfağa girip midemi şenlendirecek şeyler yapıyorum...ya kitap ya da bir sinema filmi seçerek kafamı dağıtmaya çalışıyorum. Sevgiler..

   Sil
  3. Çok teşekkür ediyorum Esin hanım, en iyisini yapıyorsunuz, bir şekilde hayata katlanacağız.
   Sevgiler...

   Sil
 12. Portofino'da Portofino yani... Sevgiler...

  YanıtlaSil
 13. Romantik hisler yaşatıyor insana...

  YanıtlaSil
 14. Dediğin gibi çok güzel gerçekten Müjdecim. İyi ki paylaşmışsın bak hala dinliyorum. Ne iyi ettin ruhumuz dinlendi 😊💕💖

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim Zehra'cığım. :) ♥

   Sil