27 Aralık 2016 Salı

15 TEMMUZ GARİPLİKLERİ /SORU İŞARETLERİ


Alıntıdır:
BU YAZIYI FACEBOOK da OKUDUM
İBRETLİK MAHKEME TUTANAĞI.
FETO Darbesin'de görev aldığı iddiasıyla tutuklu bulunan, hakkında 3 Kez ağırlaştırılmış müebbet istenen Yarbay 'ın savunması:_
15 Temmuz günü ölen 249 insanımızın otopsileri neden yapılmadı?
Neden Balistik Raporlarını dava dosyasına girmesini istememize rağmen almıyorsunuz?
Kullandığım , zimmetimde olan ve askerlerimin kullandığı silahların seri numaraları ve mermi balistikleri alınabilir. Neden alınmıyor?
600.000 subay , er ve erbaş var. Ama sadece 1000 Kişi darbe yapmaktan tutuklu ..
Bunların 670'i 16 yaşında Askeri Okul öğrencisi. silahlarında mermi yok ...
Emrimiz altında bulunan 460 uçak 'tan sadece 5 tanesi darbe girişimine katılmış. Keza bu uçakların silah ve mühimmatları seri numaraları ile belli. Kullanılıp kullanılmadıkları ortaya çıkarılabilir...
Rus Uçağını 16 sn'de düşürecek teknolojiye sahip bir ülke ve ordusu, 9 saat Başkentinde uçan bir uçağı neden düşürmemiştir?
Ayrıca hali hazırda 13.000 tankımız bulunmakta ama ne hikmetse bizim 15 Tank ile Türkiye Cumhuriyetine darbe yapmak gibi bir niyetimiz olduğu söyleniyor ...
Yıllardır askeri eğitim almaktayız. Bu bize aptal demekle aynı şeydir...
Milli İstihbarat Teşkilatından değilde Enişteden alınan istihbarat bilgisi olabilirmi?
Hakim Bey,rica ediyorum bağımsız bir yargı mensubuysanız, sözde darbe girişiminden 1 saat sonra tüm askeri birimlerinin kapılarına belediye araçları dolu olarak nasıl gelmiştir?
1000 'lerce kamyon ne zaman, nasıl kum doldurulmuştur?
Saygılarımla .
(Cahit Çakıroğlu) 

(Not: Yarbay Cahit Çakıroğlu, Fetöcü olmakla suçlanmış.)

- Neden köprünün sadece bir yanı kapatılmış, diğer yanından vızır vızır araç geçiyordu?

- Hulusi Akar "Darbeyi öne çektik" dediği NTV'de yazıyor. !
E, koskoca cumhurbaşkanı darbeyi niye eniştesinden öğreniyor?

Hulusi Akar: Darbeyi öne aldık

- Hulusi Akar ve Hakan Fidan darbeden bir gün önce neredeydi?


- Erdal Sarızeybek haberdeki darbe sanığının beyanı- Darbe olurken başbakan rahat rahat televizyonda nasıl konuşabildi?  

Yaşı itibarıyla çok genç olup, 12 Mart, 12 Eylül gibi askeri darbeleri yaşamamış olanlar bilmez  ama sadece Türkiye değil, dünyanın her ülkesinde bir darbe girişiminde ilk yakalanacak  kişi başbakan, hükümet üyeleri, ana muhalefet partisi, muhalefet partileri liderleridir. Altta ispatı:

kaynak video


-  Birkaç saat önce 'darbe  kalkışması' olmuş ve Tayyip Erdoğan uçaktan inmiş, gazetecilere açıklama yapıyor,  o sırada Erdoğan'ın damadı (Berat Albayrak) gülüyor. Evet, gülüyor !


- Daha da garibi, hangi ülkenin cumhurbaşkanı (!) darbe anında vatandaşlara "Sokağa çıkın darbeyi önleyin!" çağrısı yapar? Neden darbeye katılmayan silahlı kuvvetler ve  polis gücünden yararlanmaz? Şöyle ki, darbeye katılan bir avuç kişi ve onun da çoğu ne olduğunu bilmeden oraya gelmiş emir kulu askerler, rütbesiz askeri öğrenciler. Geride darbeye katılmayan ve desteklemeyen 650 bin asker  ve 350 bin polis dururken! ?
-  Bir başka sitedeki 15 Temmuz gariplikleri konusu:
tık


- Madem darbeyi "Fethullah Gülen" yaptı, neden darbe bildirisinde adı / imzası yoktu? Fethullah'çılar yaptıysa neden "Yurtta Sulh" gibi Atatürkçüleri ve TSK'yı zan altında bırakan bir terim seçilmişti? Yurtta Sulh konseyinin başı kimdi, kıçı kimdi? Konseydekilerin isimleri neden yoktu? Bir darbeyi yapan o darbe bildirisinin altına adını, soyadını ölecek olsa da yazar. İmzasını da atar. Çocuk oyuncağı mı bu?erdoğan ve gülen
Kandırılmışmış....- Madem Fetö yaptı darbeyi? Niye "Fetö'yü idam edeceğiz" diyor? Avrupa Birliği ve ABD'nin "İdam sözcüğünü duyar duymaz Fetö'yü asla  vermeyeceğini bilmiyor mu? Biliyorlarsa niye öyle söylüyorlar. İade edilmesin diye mi? Niye korkuyorlar?


- Bugüne kadar darbecilikten içeri alınanlardan 20 kişi intihar etti. Bunlar gerçekten intihar mı etti yoksa  susturuldu mu?

kaynak


- Darbeci generallerin komisyonda dinlenmesine AKP neden karşı çıktı? Neden korkuyorlar?

kaynak :


- Darbe komisyonunda MİT müsteşarı Hakan Fidan ve genel kurmay başkanı Hulusi Akar niye dinlenmedi? Akar ve Fidan dinlenmeden kilit! Darbe Komisyonu ‘son’ dedi- Darbecilerden TSK imamı olduğu söylenen Adil Öksüz yakalandığı halde nasıl kaçabildi?

kaynak:


- Darbecilerin "mülkiye imamı" nasıl kaçırıldı?  Neden ifadeye bile çağırılmadı? Sanık olarak gösterilmedi?

kaynak:


- Darbeyi  MİT haber almadı mı? Aldıysa niye Tayyip bunu 'eniştesinden' öğrendi?:)))) Hakan Fidan'dan niye hiç hesap sorulmadı? 
-  Boyacı, sıvacı "Fetöcü" diye tutuklanırken, AKP'de kimsenin Fetö'den tutuklanmaması,  "Kandırıldık, Allah bizi affetsin, halkımız bizi affetsin" diyerek sıyrılması normal mi?- Yakalanan tüm Fetö'cülerin suçu birbirine atması normal mi?


- Kimi Fetö'cüler içeri atılırken, kimisine hiç dokunulmaması normal mi? 

Nazlı Ilıcak içeri atıldı. Ama  firardaki Fetöcü savcının heykelinin dikilmesi gerektiğini söyleyen Rasim - Nagehan  karı-kocası, Yiğit Bulut. Kozmik Oda'nın askeri sırlarını talan ettiren, suikast yalancısı Bülent Arınç ve birçok Fetöcü yakalanmadı. Elini kolunu sallaya sallaya 'ahmaktım',  diyerek geziyor. O zaman bunların Fetö ile mücadelesi koca bir YALAN. Fetö ile mücadele koca bir YALAN ise, 15 Temmuz nedir?

kaynak:


rok

Tayyip Erdoğan'ın " Darbe Allah'ın lütfu" ; Binali Yıldırım'ın " Başkanlığın kapısı 15 Temmuz'da açıldı" demesi normal mi?  Nazi Almanya'sında Hitler,  muhaliflerini susturmak için tarihe Reichstag Yangını olarak geçen bir komplo düzenlemişti. Neden bu konuda şüphesi olanların, soru soranların söz etmesi, konuşması, yazması engellenmek istendi? Göz dağı verildi?  Madem darbede parmakları yok, niye bu kadar korkuyorlar?

kaynak


darbe başkanlık yolunu açtı ile ilgili görsel sonucu

Yukarıda Binali Yıldırım'ın söylediği "Balyoz, Ergenekon gerçekti" sözü ne demek oluyor? Hani kumpastı? Hani Tayyip dahil hepsi kandırılmıştı? Ne oldu da darbeden sonra 180 derece döndüler? Madem gerçekti ondan önce söyledikleri yalan mıydı? Yalansa niye yalan söylediler? Yok gerçekse, o zaman İlker Başbuğ dahil, Balyoz'dan tüm salınanları yeniden niye tutuklamıyorsunuz! Sıkıysa "Biz yine kandırıldık" deyip tekrar tutuklayın. Niye yapmıyorsunuz? Demek ki, bu da yalan. Yani sürekli yalan söylüyorlar. Bu kadar sık yalan söyleyenlerin sözüne inanılır mı?- 15 Temmuz 'kalkışmasındaki'  diğer kayda değer gariplikler :

kaynak


- Darbeyi Fetö yaptı ama AKP'de tek Fetöcü yok! MİT' de tek Fetöcü yok! Bu MİT ne iş yapar? Darbeler güya 'eniştelerden' öğrenilir. Hakan Fidan'a niye kimse soru sormuyor? Senin darbeden haberin yok muydu? diye. Tüm faturayı gariban askeri öğrencilere kes! Askeri öğrencilerin kafası kesilsin, kemerle dövülsün! Zavallıları yataklarından türlü yalanlarla ( 8 canlı bomba var, tatbikat, cb tutuklandı )kandırıp getirmişler.


nintchdbpict000252494596-e1468657479954

Türk polisi, Türk askeri öğrencileri, gariban erleri dövüyor.  15 Temmuz'u bu gariban erler mi planladı?

kaynak: http://bucurukveben.blogspot.com.tr/2016/10/fetocular-masum-turk-askeri-mi-hain.html


Bu da Yeniçağ gazetesinden cevap bekleyen önemli, çok ciddi sorular:

buradan

Hulusi Akar'ın darbeci paşa ile ortak arsa alması

kaynakBunun ahı kimsede kalmaz, elbet bir gün sorulur. GERÇEK elbet bir gün ortaya çıkar. Özellikle, ölen zavallı insanların otopsilerinin yapılmaması çok çok garip.

35 yorum:

 1. Nazlı Ilıcak'ın kar topulu fotosu var ya :) Çok komik yaaaaa.Güldürdün valla bizi :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma yaaa...bakıp bakıp gülüyorum ben de iki mikrop kar topu oynuyor:)))

   Sil
 2. Ama Müjdecim her şey gayet açık ve seçik ortada işte, aaaa, sen de ;)

  YanıtlaSil
 3. Bir de ikiz kuleler hikayesi vardı di mi?:) Kaleminize sağlık... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle, sen de sağol arkadaşım. Sevgiler....

   Sil
 4. Gerçeklerin ortaya çıkması önemlidir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette, Balyoz dediler, Ergenokon dediler kumpas olduğu 5 yıl sonra ortaya çıktı. Kandırıldık dediler. Bakalım bu işin aslı, astarı kaç yıl sonra ortaya çıkacak?

   Sil
 5. "Araştırmacı Gazetecilik" örneği gibi olmuş. Teşekkürler bilgilerimizi tazeliyorsun sevgili Müjde. Ama inan ülkem ve halkımız adına çok üzülüyorum.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üzülmemek mümkün mü? Kabus ülkesi olduk, hapisler gazeteci dolu, twit attı hapis, facebook yazdı hapis, kimse yazmasın, kimse okumasın, kimse düşünmesin istiyorlar. Ben de teşekkür ediyorum sevgili arkadaşım.
   Sevgiler.

   Sil
 6. Bir tuhaf darbe bu.. mış gibi yaptılar. Kendileri yaptı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sürekli o beni kandırdı, bu beni kandırdı, şu beni kandırdı diyenler, aslında hepimizi kandırıyorlar.

   Sil
 7. Nazlı ılıcak ıyyy o fotoğrafıda ne öylee:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. En tiksindirici fotoğraf yarışması açılsa 1. olurlar:)))

   Sil
 8. Allah razı olsun Müjde abla, sayende gerçekleri görebiliyorum..

  YanıtlaSil
 9. Allah senin iyiliğini versin e mi :p ))))))))))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin de Kadriye'ciğim, sağolasın...:)))))

   Sil
 10. Benim de çok ciddi şüphelerim var bu konuda. Düşündükçe bir sürü gariplik çıkıyor. Yakalanan komutanların suratlarındaki sırıtmalar hele ayrı bir olaydı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle. Hele ne o öyle don-paça halleri neydi öyle? Türk askerinin İTİBARINI yerle bir etmek için kasten mi yapıldı? Asker geçmişteki 3 darbeye rağmen bu ülkenin en güvendiği kurumdu 15 Temmuz'la Türk askerini rezil rusva ettiler.

   Sil
 11. Hiç bir siyasinin kapısına bile gitmeyen sadece askerlerin birbiriyle kapıştığı bir darbeydi ,bu da demek yeni nesil darbeydi.Üzerinden zaman geçtikçe tuhaflıklar iyice belirgin hale geliyor.Hiç bir şey saklı kalmaz görürüz görmeyiz ama elbet açığa çıkar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Buna katılan çoğu sözde asker zaten tüymüş ve yakalanamıyor. Fethullah Gülen yaptı diyenler sürekli "idam" diyerek adamın İADESİNİ KASITLI OLARAK ENGELLEDİLER diye düşünüyorum. O zaman bu işin içinde iş olduğunun ispatıdır. Bak 6 ay geçti, hani Fetö iade edilecekti? Fetö gerçekten gelse bence başka birisini YAKACAk. O kişi de Fetö' nün gelmesini aslında hiç istemiyor. Gelirse Fetö onun da başını yakar. 15 temmuz bir danışıklı döğüş. Kokusu da bir gün elbet çıkar.

   Sil
 12. Başı sonu açık. Darbe komisyonuna bile güç bela yanaşan bir iktidardan söz ediyoruz. Nasıl olsa halk sorgulamıyor, taşlar yerine oturmasa ne yazar?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle Burcu'm, sorgulayan kesim kafası çalışan, her duyduğu hikayeye hemen inanmayan akıllı kesim, bu iş 500 parçalı yapboz gibi, bir araya gelince kimbilir neler ortaya çıkacak?

   Sil
 13. Fethullah ve AKP birbirinin uzantısı halkın kanını emen iki canavar. Darbe ancak salakların inanabileceği türden ahmakça hazırlanmış bir senaryo. Ne Avrupa be Amerika ne de Rusya inandı bu martavala. Demokrasi aşığı (!) astronot kafalı kadınlar tanklara çıkıp darbeyi önlediler öyle mi? Gülerim buna:))) Bir de demokrasi şehitleri demezler mi adına? Hepsi eğitim zayiatı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın arkadaşım, iki başlı canavar. Yapışık ikizler. Düne kadar da yapışık ikizlerdi. Dediğin gibi kimseyi inandıramadılar bu yalana. En acısı kendilerine gelince "Kandırıldım" oluyor ama sabahın köründe "tatbikat", "8 canlı bomba varmış" diyerek yataklarından kaldırılan öğrenciler, emir kulu rütbesiz askerler "hain" oluyor! Onları kandıran;Türk subayı üniforması içindeki asıl hainlere dokunamadılar hepsi tüydü, kaçtı. Olan zavallı emir kulu erlere, askeri öğrencilere oldu.

   Sil
 14. Yani ilk gün ne düşünüyorsam hala aynı şeyi düşünüyorum, fikrim zerre değişmedi. Biz hala aramızda şu espriyi yaparız, yahu siz bi inin meydana ben geliyorum arkadan:))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle aynı şeyi düşünüyorum ben de, onca insan öldü yazık, SADAT denilen Tayyip'in vaktiyle Silahlı Kuvvetlerden 'irtica (yani şimdiki Fetöcü)sebebiyle ATILMIŞ askerlerden kurulu ordusu bu işin neresinde kimbilir.....

   Sil
 15. inşallah çıksın da biz de görelim valla ben demiştim demeyeceğim :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah çıkar, belki 20 yıl sonra çıkar ben göremem ama yine çıkar. Onca insanın ahı kalmasın, başkalarının şeytani planları yüzünden öldüler.

   Sil
 16. ATATÜRKÇÜ TSK, Sn.ERDOĞAN'ın, İsmet İnönü'nün 1946 yılında tuttuğu neo-Tanzimatçı yolda yürümekte olduğunu sezmese, eyleme geçmezdi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlamadım? Nasıl yani? 15 Temmuz'u TSK mı yaptı diyorsunuz?

   Sil
  2. “Uzaktan kumanda” kimin yaptığı konusunda en küçük bir imâda bulunmadım. Bir olayın görünen yüzünü “es geçip”, perde-arkasına bakmak milli huyumuz ve hastalığımızdır. SAYGILAR..

   Sil
  3. "Uzaktan kumanda" kim?
   "TSK eyleme geçmezdi" neyin iması?
   Kusura bakmayın da ben açık, dobra konuşulmayınca, hiçbir şey anlamıyorum.
   Saygılar karşılıklı.

   Sil
  4. Bu ülkede “dobra konuşmak” büyük risk almak demektir. Ağzınızdan çıkacak her kelimeyi bir başka tarafa çekecek birileri hep pusudadırlar. Demirel “az laftan çok şey anlayın” derdi. Ben de öyle diyorum. SAYGILAR..

   Sil