7 Ocak 2017 Cumartesi

ACABA İSTİFA ETMENİZ İÇİN NE GEREKİYOR?

suriye politikamız yanlış ile ilgili görsel sonucu

Bunu niye ülkenin başbakanı ya da cumhurbaşkanı (ki, o dönem başbakandı) itiraf etmiyor?

Yüzleri mi yok? İtiraf etmeye bu döne döne başı dönen fırıldağı seçtiler?

Çözüm süreci: Kandırıldık

Fethullah Gülen :  Kandırıldık

Balyoz, Ergenekon: Kandırıldık

Soma: Kader

Suriye politikası: Sıçtık

Ayakkabı kutularındaki milyon dolarlar:  Yalan

Ses kayıtları: Montaj

Mavi Marmara: Binerken bana mı sordunuz?

Dinci vakıflardaki tecavüzler: Hepimiz Ensar'ız! Bir kereden bir şey olmaz.

Terör: Şehit olmak güzeldir

Bombalar: Bizi kıskanıyorlar, kıskançlar 

Ekonomi:  Dolar'ı sümkürerek indirmeye çalışıyorlar.

15 Temmuz:  Gerçeği çoğu kişi biliyor ama söylemeye korkuyor. 

Her işlerini yüzlerine gözlerine bulaştıran ama istifa etmeyen başka bir hükümet yoktur. Ne iyi lan. Metro, duble yol gibi iyi şeylerde "biz yaptık" de  ama yapılan yanlışlardan hiç sorumlu olma. Hep suçu başkalarına at. Yetmiyormuş gibi kahkamıza karış, şortumuza karış, yılbaşımıza karış,  laikler kötü olsun! Dahası 15 yıldır harika yönetmişler gibi bir de "Cumhuriyet rejimi kötü, başkanlığa (padişahlığa) geçelim daha iyi yöneteceğiz, o zaman hiç kandırılmayacağız" diyorlar. 


38 yorum:

 1. Her şeye bir bahane bularak çözüme ulaşmak imkansız :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorumunu uzman görüşü olarak kabul ediyor ve teşekkür ediyorum Yurdagül'cüğüm. Ayrıca şu şonuç da çıkıyor senin değerlendirmenden: Bunlar hiçbir sorunu çözemezler. Çözemediler de zaten.

   Sil
 2. İstifa etmez bunlar! Yüzsüz! Bulmuşlar bizim gibi toplumu ohhh keyiflerine diyecek yok:( Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüzsüzler Bahar'cım. Kesinlikle yüzsüzler hele şu yukarıdak fotoğraftaki canlı türünün akp için vaktiyle söylediklerinden sonra o partiye gelmesi nasıl bir yüzsüzlük. Yüzsüzler toplaşmışlar. Çok teşekkürler.
   Sevgiler.

   Sil
 3. köprüde inşaatında bi hata yapıp kendine yedireyemen japon kardeşimizin gururundan istiyorum herkese

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah, Ah, ah nerede o günler. Hakikaten o Japon kardeşimizin mekanı cennet olsun. Çok teşekkürler Meltem'ciğim iyi ki, hatırlattın.

   Sil
 4. Kendilerinden olmayan herkes düşman, sonrada birlik olma çağrıları. Nasıl olacaksa?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet. Aynen öyle. Bir bunlar 'iyi'. O çağrıları da yalan zaten Berfin'ciğim. Samimiyet yok.
   Çok teşekkürler yorumun için.

   Sil
 5. Türkiye görülmüş tabii. Buradan başka yerde de görülemez zaten :)
  Valla sinirden gülüyorum artık. Bugün Mavişehir'de bir alışveriş merkezine gideceğiz.
  Geçen gün olan adliyedeki patlamadan sonra bir liste gelmişti. Aman oraya da dikkat diye.
  Patlar ölürsek ondan da kimse sorumlu olmaz. Biz suçlu oluruz. Hani o kadar uyardılar, ne işimiz var sonuçta orda.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İpek'ciğimmmm Allah korusun canım, iyilik meleklerine emanet olun. :(( O hiçbir zaman suçlu, sorumlu olmaz. Hep başkalarının suçu.! Ne dedi
   "Ortaköy' e feveran edenler Gaziantep'e üzüldüler mi?" o patlamaya üzülmemişiz ne biliyor acaba üzülmediğimizi? Dil bilim okumuş biri olarak diyorum ki, bu cümlenin semantik analizi "Ortaköy'de bombalananlara zil takıp oynadım" demektir. Çok teşekkürler.

   Sil
 6. Hayatı savunmak görevimiz bizim
  İnsan yaşamını
  Çocuklarımızın geleceğini
  Dolayısıyla demokrasi bilincini savunmak görevimiz bizim.
  Toplumu kutuplaştırmak
  ötekileştirmek kimseye yarar sağlamaz.
  Atatürk'ün "Yurtta sulh cihanda sulh" ilkesi göz ardı edilmemeli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen katılıyorum Hüseyin hocam. Atatürk'ün yolundan 15 yıldır ayrıldığımız için zaten oluyor bu olanlar. Ha bir de bunca yıl sanki çok iyi yönetmiş gibi, ödül istiyor 'başkan' olacak da daha iyi yönetecek!
   Çok teşekkürler yorum için.

   Sil
 7. Bunları geçtim benim sinir katsayımı arttıran bunlara toz kondurmayanlar. Kimisi tamamen cahil kimisi sadece cebine birkaç kuruş fazla koymanın peşinde. Ülke falan umurunda değil hiçbirinin! Daha ilk haftadan iki olay oldu. Failleri bile bulamıyorlar! :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Valar sebebi söylemişsin: "Herkes cebine birkaç kuruş koymanın peşinde, ülke umurunda değil". Cahil insanların en birinci özelliği sadece kendi ceplerini düşünmeleridir. Ülke, vatan, diğer kesim insanlar onların umurlarında olmaz.

   Biraz uzatacağım ama, 3 gündür Narcos dizisini izledim. Gerçek olaylardan yapılan yarı belgesel bir dizi, ayrıca olayın gerçeğini wikipedia'da okudum.

   Adam dünyanın en büyük uyuşturucu tüccarı, uyuşturucudan o kadar servet sahibi oluyor ki, bir kısım parayı fakir halka dağıtıyor, elden para veriyor, işte onlara ev veriyor, futbol stadyumu yapıyor filan. Halk buna "yarı tanrı" muamelesi yapıyor. Yaptığı kirli işler, cinayetler vs. hiç umurlarında olmuyor. Çünkü tek düşündükleri şu

   "Biz yoksulduk Escobar bize ev verdi, iş verdi"

   İsmi lazım değil birine çok benzettim izlerken. Belki sen de seyretmişsindir. İbreti alem bir dizi.
   Failleri bulamazlar belki de bulmak istemiyorlar:(

   Sil
  2. Sahi unutmuşum sonradan eklemek istedim, yoksullara para vermesi, onlara ev yapması, mahallelerini düzeltmesi vs. nin asıl sebebi kara parayı (günde 60 milyon dolar!) bankaya yatıramaması, hatta bidonlarla toprağa gömüyormuş ve o gömdüğü paralardan kimisini onca yıl sonra bir çiftçi ortaya çıkarttı, karşılığında hediye olarak 1 milyon dolar verilmiş adama:))) insanlara verdiği iş de, onu ve paralarını, ailesini koruyan tetikçi, koruma, kiralık katillik gibi işler ama adamlar o kadar cahil ki, "Bizi adam yerine koydu" diye tapmışlar kendisine. İşte güç böyle bir şey, yeterince çalarsan seni aziz de ilan ederler diye boşuna dememişti, ünlü biri kimdi şu an ismini unuttum.

   Sil
 8. Dilerim Laikler,laikler nerdesiniz....Kurtarın biziiiii.
  biz ettik,siz etmeyinnnn...diye ağlamadan,
  oluşturdukları bu karamsar tablodan,tez zaman da vazgeçerler... Yeter ama artık Y E T E R R R R ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah dileğin olur Merih'ciğim.
   Afganistan'da, İran'da, laikliği mumla arıyorlar. Libya'da laik bir yönetimde yaşadıkları Kaddafi'yi mumla arıyorlar. Ve eğer bizi de o ülkelere benzetirlerse, sonunda ağlayacaklar. Çok teşekkürler yorumun için.

   Sil
 9. Arslan arkadaşım benim.
  Türkçede buna biz süper pişkinlik diyoruz, laikliğe dil uzatanlara hadsiz, "Bir kereden bir şey olmaz." diyenlere:dileriz bin kere size de uğrar, ayakkabı kutularını Allah'a havale edip, daha da ileri giderek bu icraatları her şeye rağmen menfi yönde yükseldiği için, şehitliğin onlara hediye olacağı için nasip olmamasını umarken, miatları bir zaman önce dolar diliyoruz. Kalemine sağlık Müjde'ciğim. Sinirden, acıdan hâl kalmadı artık bizde. Sevgiler kardeşim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teveccüh göstermişsin canım sağol çok naziksin.
   Evet kesinlikle öyle süper pişkinlik. Dileğine amin diyorum, şu güzel ülkeyi şu hale getirip hiç sorumluluk almamak, hiç pişmanlık duymamak, çok iyi idare ettiklerini iddia etmek hakikaten süper pişkinlik, huzurumuzu yok ettiler Allah layıklarını versin. Çok teşekkürler, sen de sağol ablacım. Sevgiler.

   Sil
 10. Görmedi bu ülke... Bunlar kadar rezilini, yüzsüzünü ve sahtekarini görmedi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Görmedi gerçekten mecliste oy kullanırken bile sahtekarlık, üçkağıt yapmışlar. Okumuşsundur....

   Sil
 11. Her olaydan sonra beddua edip sorumluluk atmaya çalışıyorlar. Utanç tablosu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gerçekten öyle Burcu'm. Kocakarılar gibi beddua ederek terörle mücadele ediyorlar!

   Avrupa'da, Amerika'da bir terör saldırısı olunca başbakanlar kocakarılar gibi beddua etmiyor, yapanı yakalıyor, ya gebertiyor ya hapse tıkıyor. Ülkesine de bizim gibi 3 milyon mülteciyi sokmuyor.

   Sil
 12. Onlarin beddua ettigi belki de bizleriz. Cünkü bize gore terörist olanlara dokunan yok velhasil son meclis hareketiyle de tüy dikildi😡😡

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle canım, baksana dün mü, evvelsi gün mü bir tane akp'li "Türkiye laiktir laik kalacak demek terörizmi övmektir" filan dedi. İyice azıttılar, psikolojik savaş bu yaptıkları ki, savaşta en önemli şeydir biliyorsun. (Bizi düşman olarak görüyorlar ve düşmanın moralini bozmak için yapıyorlar daha önceki kahkahamıza karışmak vs. gibi şeyler de hep bilerek yapılan psikolojik savaştı) Kısaca laiklerden İNTİKAM alıyorlar ama intikam için iki mezar kazmak gerekirmiş derdi ünlü bir Çin bilgesi (ismini şu an unuttum), laiklik yok edilince kendileri de bin pişman olacaklar farkında değiller. Bize koyduklarını sanıp övünüyorlar, gülüyorlar aslında ülkeye koydular haberleri yok. Baksınlar Afganistan, İran...ve diğerleri...

   Sil
 13. Kendimce uce ayiriyorum,
  1.satilik grup: Buyuk vaatlerle vatani peskes cekip, halki uyutma gorevi verilen serefsizler
  2.cikarci grup: Ne olup bittiginden haberli ancak bu durumdan nemalandigi icin sesi cikmayan kuklalar
  3.mal grup: din vatan millet sloganlariyla kendinden gecen, aklini kullanmadiginin farkinda olmayan, pembecik gozluklarin arkasinda kendilerine anlatilan replikleri saga sola tekrarlayan, itiraz edeni asagilayan cahil, cesur ve tehlikeli cogunluk

  Bir tiyatro oyunu yazildi, oynaniyor. Insanlar ayakta alkisliyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle kubad'cım, üçüncü grup genelde en cahil olan grup, aralarında milyonlarca okuma yazma bilmeyen -özellikle yaşlı kadınlardan oluşan- olan grup. Bir de Tayyip'i "Biz mağdurduk, (türbandan ötürü)bizi kurtardı" diye kurtarıcı olarak görüp AŞIK olan (psikolojik olarak gerçekten aşıklar, senin karın olurum, g.t kılı olurum diyecek kadar) kesim de o gruba giriyor. Böyle gözü kör bir aşk olunca adamın yaptığı hiçbir hatayı, yanlışı, kötülüğü görmüyorlar tıpkı günde beş kez dayak yediği kocasını hala seven kadınlara benziyorlar.

   Yorumunun altına imzamı attım. Çok teşekkürler.

   Sil
 14. İstifa etmek için ONUR gerekir,
  Onlarda ise daha çok NUR varmış (kendilerinin düşünceleri) :D

  hatırlıyor musun bilmiyorum abla, ben daha bu suriye meseleleri ilk çıktığında işin ucunun bize dokunacağını, ülkenin boka batacağını yazmıştım seneler önce. Ne yazık ki tüm öngörülerim oldu...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın admincim, cüzdanını vicdanından önde tutanlarda onur olmaz. Nur mu varmış? Nursuzluk olmasın o?:)))
   Bu hafızamla hatırlamadım seneler öncesini ama aklın yolu birdir tabii ki, haklı çıkacaktın başka türlüsü imkansız olurdu arkadaşım. Hepsinde laikler haklı çıktı Fetoş konusunda, Balyoz konusunda, Suriye konusunda, çözüm, açılım konusunda hepsinde haklı çıktık. Bunu bile göremiyorlar ne yazık ki.

   Sil
 15. Müjde hanım yazılarınızı beğeni ile izliyorum.Şu beceriksiz,basiretsiz CHP ve onun çapsız liderciği TIK ADAM Sorosçu KK için ne düşünmektesiniz doğrusu merak ediyoruz...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazılarımı beğendiğiniz için çok teşekkürler.
   Bekir bey ne düşüneyim, keşke Baykal kalsaydı ya da CHP'nin başına Osman Pamukoğlu geçseydi. KK, denen geri zekalı, Nasrettin Hoca gibi kim varsa partiye doldurdu ve partinin içine etti. Ama bir seçim olsa elim mahkum yine chp'ye vereceğim çünkü başka geniş tabanlı muhalefet partisi yok. Eren Erdem, Tuncay Özkan ve şu an isimlerini aklımda tutamadığım chp'liler anayasa konuşmalarında da çok iyi konuştular, yani KK' ve partiye soktuğu pkk sempatizanlarının dışında chp'de çok iyi birkaç isim de var Allah'tan. Daha önce chp'ye kızıp Osman Pamukoğlu'nun partisine oy atmış biri olarak bunu söylüyorum. Benim gönlümde Osman Pamukoğlu paşa, Türker Ertürk amiral, Ali Türkşen albay, Erdal Sarızeybek albay, Banu Avar, Hüsnü Mahalli, var. Bu isimler ülkenin yönetiminde söz sahibi olmalıdır.

   Sil
  2. Yanıt için teşekkür ederim.Ehven-i şer diye ne yazık ki bir çok kişi istemeden KKnın CHP sine oy veriyor.Bence bu çok yanlış.Şerlerin en kötüsü ehven olanıdır.Bence hem Baykal hem KK aynen D.Bahçeli RTE nin önüne açmak ve Türkiye'yi karanlığa gömmek için görevlendirilmiş ajanlar.Sn.Pamukoğlu'nu iyi tanırım,zaten hemşehrisiyim ancak siyaset ve siyasetin finansmanı çok farklı bir durum.Diğer askerlerin de Necdet özel,hulusi Akar'dan çok farklı olduklarını düşünmüyorum.eren erdem kendisine akepe'de yer bulamadığı için hasbelkader chp'de milletvekilidir ancak CHP'li değildir(faik tunay gibi).Tuncay Özkan'ın ''biz kaç kişiyiz'' kazığını ise hala unutmadık.
   Saygılarımla,

   Sil
  3. Peki, siz hangi partiye oy atacaksınız?

   Saygılar...

   Sil
  4. Çok zor,hatta tam yanıtı olmayan bir soru.Sadece KKnın CHPsi,Bohçalı'nın MHPsi ile Akepeye atmayacağımı biliyorum.

   Sil
  5. Oy vermeyeceklerimin arasına PKK'nın hdp sini eklemeyi unutmuşum.

   Sil
  6. Ben kime oy atmayacağınızı sormadım ki Bekir bey, kime oy atacaksınız diye sordum.   Sil
 16. Çok iyi özetlemişsin Müjdem, eline sağlık:)

  YanıtlaSil