1 Ocak 2017 Pazar

"İSLAM BU DEĞİL"


İslam bu değil mi, bakalım. Fotoğraflarla, birebir yaşadıklarımızla, isimlerle...


hamileler sokağa çıkmasın ile ilgili görsel sonucuhamileler sokağa çıkmasın ile ilgili görsel sonucuhamileler sokağa çıkmasın ile ilgili görsel sonucuParkta yürüyüş yapan hamile kadına
tekme atıldı


hamile kadına tekme ile ilgili görsel sonucunihat özgecan twiti ile ilgili görsel sonucu
Nihat Doğan'ın dolmuşta son yolcu 
kaldığı için yakılarak öldürülen
Özgecan hakkında
attığı twit
Haberin kaynağı

kızlı erkekli ile ilgili görsel sonucukızlı erkekli ile ilgili görsel sonucu
Hatta Üniversite öğrencileri mezuniyet töreninde 
böyle dalga geçmişlerdi.


kızlı erkekli ile ilgili görsel sonucu

şortlu kadına tekme ile ilgili görsel sonucuşortlu kadına tekme ile ilgili görsel sonucuyılbaşı karşıtı afişler ile ilgili görsel sonucu

Hodri meydan.
Bu afişi asan
" Müslüman faiz almaz. Haramdır"
diyen afiş assın. Faiz veren bankalara bomba atsın.noel baba gözaltı ile ilgili görsel sonucu
Noel baba oyuncak (sanırım) tabancayla
tehdit edildireina saldırısı ile ilgili görsel sonucu
Yılbaşı kutlaması yapılan
gece klübüne saldırı
saldırıya sevinenlerin twitleri

türbanlı bir Müslümanın twiti

saldırıya sevinenlerin twitleri


Yukarıda Reina'daki ölümlere sevinenlerin yazdıklarını okuyunca bir kez daha anladım ki, din başka bir şey, insanlık bambaşka bir şey.


Atatürk ne demişti? Din, insanın vicdanıdır. Bunlar vicdanı çıkartmışlar geriye dinleri kalmış. 

Bir de madem İslam bu değil, Wikipedia'da İslamcı teröristlerin 1980-2016 arasında gerçekleştirdiği terör olaylarının listesine bakalım: 


Deaths: Ölü sayısı, injured: yaralı sayısı
Egypt (Mısır), Jordan (Ürdün), China (Çin), Greece (Yunanistan), India (Hindistan), Algeria (Cezayir),  United Kingdom (İngiltere), Croatia (Hırvatistan), Morocca (Fas), Sweden (İsveç), Germany (Almanya)


Bu da terör örgütü olarak tanımlanmış örgütler listesi: (Türkçe kaynak)

buradaİslamcı terörizm hakkında wikipediaÇok uzun olduğu için Türkçe'ye çevirmeye üşendim. İslamcı terörün tarihinden başlamışlar anlatmaya. 7. Yüzyıla kadar iniyor. "Hariciler" kendinden olmayanları öldürüyorlarmış. Hariciler nedir diye bakınca, (Türkçe wikipedia kaynağı var)"Sıffin Savaşı" isminde bir savaşa rastladım. Ben din uzmanı, terör uzmanı değilim. Bunları çoğunuz gibi ilk kez okuyorum. Sıffin savaşı da Müslümanlar arasında ve günümüz Suriye topraklarında yaşanmış ve her iki taraftan yaklaşık 70 000 kişi ölmüş.  Benim anladığım İslam peygamberi ölür ölmez, Müslümanlar birbirlerine girmişler. Dört halifenin üçü suikast ile ölmüş. Sadece bir tanesi eceliyle ölmüş. Bildiğiniz gibi Süni - Şii ayrımı ta o yıllardan bu yana gelmiş. 

Hani "İslam bu değil" diyorlar ama tarihe ve olanlara bakınca İslam tam da bu. 

Yani kendin gibi düşünmeyeni öldürmek, varsa karısını, kızını 'seks kölesi' yapmak, almak, satmak, (günümüzde IŞİD bunu devam ettiriyor. Hatta 15 Temmuz olduğunda Trabzonspor yöneticisi Veysel Taşkın isimli kişinin aklına ilk gelen de buydu. Bu twitten sonra istifa ettiği yazıyor. 


darbecilerin karıları helaldir ile ilgili görsel sonucu
Uçaklar bomba atıyor
ama adamın aklına gelen
pilotun karısını becerme hakkı!!!!
Sorsan "Din, bana bu hakkı veriyor"
diyecek. Benim garibime giden İslam'da faiz haramdır. Büyük bir günahtır. 

Günümüzde kimsenin sokaklara "Faiz haramdır" afişleri astığını görmedim. Hiçbir cihatçı her ay muntazam faiz dağıtan bankalara bomba atmıyor, içeri girip taramıyor. 

Kafalarını faizle filan sıkmıyorlar, iş para meselelerine gelince Erbakan'ın kızı, damadı, oğlu birbirini mahkemeye vermişti. "Bunlar bizden para kaçırdı" diye. (Kaynak vermeye üşendim, google'a yazın tıklayın istediğiniz kadar gazete haberi bulabilirsiniz. Dinci gazeteler dahil. Olay mahkemeye intikal etti.)

Yine Kuran kursunda taciz,  Ensar vakfında tecavüz gibi olayları hep örtbast etmeye çalışıyorlar. "Bir kereden bir şey olmaz" diyorlar. Sahip çıkıyor, koruyorlar. Benzer şekilde Afganistan, Suudi Arabistan gibi ülkelerde tecavüz kurbanı kadınlar genellikle "Sen kuyruk sallamışsındır" diyerek idam edilirken, tecavüzcü serbest bırakılıyor. Bu konuda yüzlerce örnek vereceğim bir sonraki yayınımda. Daha geçenlerde Afganistan'da dul bir kadın tek başına sokağa çıktığı için öldürüldü.


ananın dizi tahrik ile ilgili görsel sonucu


Ben anlamıyorum bunlar kafayı seksle bozmuşlar.  "şort giydi", "şöyle giyindi", "kaç yaşında kızları becermek caizdir?", hamile sokağa çıktı, Kadıköy vapurundan inen kadınları onaylamıyorum, parkta elele dolaşanı istemiyorum, kızlı erkekli dolaşmasınlar, kahkaha atmasınlar. 

Kafayı hep seksle bozdukları için hayatta bilim ve teknolojiye hiçbir katkıları olmamış, En okuma yazma oranı düşük ülkeler İslam ülkeleri (istatistikleri verebilirim), 'gavur' dediklerinin icatlarını tepe tepe kullanan asalaklıktan öte gidemiyorlar. O beğenmedikleri "gavurlar" olmasa, hala mumla aydınlanıp, deve ile seyahat edeceklerdi. Çünkü kafayı sadece seksle bozanın icat yapmayı düşünecek vakti kalmaz.İslam harika bir din ama Suudi Arabistan, Katar gibi İslam ülkeleri, ABD ve Batı ile bir olup önce Irak, sonra Libya, sonra Yemen, sonra da Suriye'nin içine etti. Sorsan, "İsrail'e düşmanlar". İyi de tüm bu ülkelerin düzülmesinde İsrail'in yanında yer almış olmak nasıl bir iki yüzlülük? Dinci teröristlere en büyük parayı veren, silah sağlayan da hep Suudi Arabistan, Katar gibi petrol zengini İslam ülkeleri.

Şimdi yine "İslam bu değil" diyecekler. İslam bu değilse, bu "ananın dizi", "Hamileler sokağa çıkmasın", "Kahkaha atmayın",  "mırıldanırsın", "bale sekstir", "Fazıl Say'ın konserini basan", "kızlı erkekli dolaşmayın diyen",  "içki içen bakkalı döven" (bizim mahalledekini dövdüler hatta gazetelere yansıdı olay) zihniyet, canlı bombalar, kafa kesen cihatçılar, kadınları seks kölesi yapanlar, "Bir kereden bir şey olmaz Hepimiz Ensar'ız" diyenler Budist mi?
31 yorum:

 1. Yılbaşında eğleniyorlar diye ölüme sevinenlere lanet olsun! İslam buysa islam dinine de lanet olsun!!! Artık her şeyden nefret eder hale getirenlere de lanet olsun!!! Bizleri çaresizlik içinde bırakanlara da lanet olsun!!! Lanetlemekten başka hiçbir şey gelmiyor elimden ve kahroluyorum ben yaaa:( Bu ne pislik bir dünya Müjde ablam yaaa!!!:( Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seviniyorlar Bahar'cım, ben birebir yaşayarak dindarlarla, insanlar arasında (artık ikisini ayırıyorum) nasıl bir uçurum olduğunu anladım, sevinirler de, zil takıp oynarlar da. Ölenlerden 7'si Suudi Arabistan'lıymış yani adamlar kendi ülkelerinde laiklik olmadığı, din ülkesi olduğundan, laik bir ülke sandıkları(!) ülkemize gelip rahat rahat yılbaşı kutlamak istemişler. Nasıl bir trajedi, dinciler tarafından öldürüldüler.Sevgiler Bahar'cığım.

   Sil
  2. Lütfen umudunuzu yitirmeyin çünkü amçları bu.... daha dik daha güçlü olmamızın gerektiği günlerdeyiz Persephone.

   Sil
 2. Bu kadar kin nefret,ötekileştirilmek...Ne deyim ki üzülüyoruz işte :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok ötekileştirdi ki, trajikomik bunlar "mağduruz" diye yönetime gelmişlerdi. :(

   Sil
 3. Merhaba; ''yeni bir yıla girmeye sevinen insanları''katletmelerine sevinenlere ne demeli? İnsanlık nereye gidiyor... Gerçekten de kötü günlere gidiyoruz. Rabbim fırsat vermesin inşallah. Paylaşım için teşekkür ediyorum.Sevgilerimle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba canım, yazımda belirttiğim gibi bazıları insanlık, vicdan, empati, gibi insani niteliklerini askıya asmışlar, geriye sadece dinleri kalmış. Sonuç ortada:( Ben de yorumun için teşekkür ediyorum. Sevgilerimle.

   Sil
 4. Din yobazlaşınca başımız gelecekler daha çok olacak, inşallah olmaz umudunu yitirmeden düze çıkmayı olumluyorum.Herşeye rağmen (üzüntümüze) sevgi barış dolu bir yıl dilerim canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Aysel'ciğim daha peygamber ölür ölmez birbirlerini öldürmeye başlamışlar yani o zaman ne laikler var, ne Atatürkçüler var, ne Osmanlı var, ne ABD var, ne komünizm var, bu 'dinci' diyenleri ben anlamıyorum. Bunlar her dönemde kendilerine bir 'düşman' bulmuşlar. Yani sorunun kaynağı bence tamamen kendileri.

   Sağol canım, ben de huzurlu, güzel bir yıl diliyorum.

   Sil
 5. Bu kötü düşünme halini, başkasının canına malına zarar vermekten çekinmeyenleri, diyemiyorum işte içi ruhu aklı kötülükle dolu olanları Allah ıslah etsin! Ne pis memleketmişiz. Herkes hazır bekliyormuş bi fırsat çıksa da içindeki irini dökse diye. Yahu Allahu Ekber diyeni duyunca tüylerim diken diken oluyor. Bu hale getirenlere yazıklar olsun.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gökçe'ciğim 4 halifeden üçü bile öldürüldüğünden yani terör, şiddet ta o zamandan beri olduğuna göre, 'dini' bayram dediğimiz şey İbrahim'in (peygamber kabul ediliyor- günümüzde yapsa şizofren meczup denilip hastaneye yatırılırdı), oğlunu kesmesiyle başladığına göre Allah kimseyi ıslah etmiyor. Etseydi ta o zaman ıslah ederdi. Demek ki, etmiyor, karışmıyor. Din diye bir şey hiç olmasaydı dünya daha rahat ederdi. Zaten sanırım kaç yıl sonra ama mutlaka ne Hristiyanlık, ne Yahudilik, ne Müslümanlık hepsi ortadan kalkacak kendiliğinden. İnsanlar dinler yüzünden o kadar acı çektiler ki, sonunda isteyen sadece görünmez bir varlığa belki inanmaya yine devam edecek, yine dua edecek hatta, belki iyilik melekleri vardır diye dua edecek benim şu an yaptığım gibi ama dinler ortadan kalkacak. Bu iki yüzlülük de...

   Sil
 6. Ne kadar acı gerçekten, diyecek söz bulamıyorum, İslam nedir din nedir bu kişilerin kafasında çok merak ediyorum... Çok güzel bir derleme yapmışsınız, eline sağlık, iyi seneler, sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim, teşekkürler.

   Psikopat insanlar bunlar. Dünyanın 72 ülkesinden bu psikopatları bir araya getiriyorlar, rahat rahat psikopatlık yapabileceğiniz, rahat rahat kadınlara tecavüz edebileceğiniz bir ortam diyorlar. Üstüne para, silah da veriyorlar. Bahaneleri de hazır, onlardan yana olmayanlar kafirdir, öldürülür, esir alınır, vs. Diyanet işleri bile bangır bangır ilan etti yılbaşı kutlanmaz, milli piyango alınmaz vs. diye. Madem öyle sıkıysa milli piyangoyu (ki başbakanlığa bağlı) sayısal loto, toto, moto yasaklasınlar. Keza banka faizini de ama yapmazlar.
   Sana da iyi seneler Eren'ciğim, sevgiler.

   Sil
 7. Bücürükle,yeğenlerinle,kardeşlerinle her şeye rağmen güzel bir yıl diliyorum.

  Bu ara da kızmada bir şey diyecem.
  Bak satranç oynamakda günahmış,demedi deme...Hahhaaaa haaa .ha haaaaahaaaa.gül geçeceğiz artık kafama da huni takacağım yakında...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Merih'ciğm ben de sana, başta annen tüm ailenle güzel bir yıl diliyorum.

   Kızar mıyım hiç, güldüm geçtim senin gibi:)satranç malum zekayı geliştiren bir oyundur, e bunlar da malum ne kadar az zeka olursa o kadar iyi diyorlar. O yüzden günah ilan ettiler. Dikkat et hiç banka faizlerine günah, haram demezler. Şu cübbelisi, cübbesizinin bankalardaki hesaplarını kontrol etseler çatır çatır faiz alıyorlar mı, almıyorlar mı?

   Sil
 8. Umarım yılbaşı kutlamasını hedef gösteren zihniyet bundan vazgeçer.
  Onlar kutlamasınlar
  kutlayanlara da saygı duysunlar
  çünkü
  kutlamalar devam edecektir.
  Ötekileştirmenin kimseye bir faydası yok.
  Olamazda.
  Bu toplum yüzyıllardır bir arada yaşamıştır.
  Acısıyla, sevinciyle bir arada.
  Vatan topraklarını düşman saldırılarından
  birlikte
  omuz omuza göğüslemişlerdir.
  Aynı gelene, görenek ve kültürü harmanlamışlardır.
  Toplumun onlarca yıldır benimseyip kutladığı yılbaşı devam edecektir.
  Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.
  Onlarca yılda olduğu gibi
  Ailelerimizle, çocuklarımızla bir araya gelip
  bir daha göremeyeceğimiz yılın gidişini
  ve gelecek yeni yılı
  ve umutlarımızı
  kutlamaya devam edeceğiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Vazgeçmezler Hüseyin hocam, bu ötekileştirme işlerine geliyor. Ne kadar ötekileştirirlerse o kadar oy alıyorlar ötekileştirdiklerinden.
   Yılbaşı kutlamaz diyenlerin % 90'ı bankadan çatır çatır faiz alıp yiyordur. Hodri meydan banka cüzdanlarını göstersinler. Müslüman bankadan faiz de almayacak, madem o kadar Müslümanlar...bunların tatlı su Müslümanlığı. Oy aldıkları kesime 'şirin' gözükmek. Konya en muhafazakar şehirdir güya ama içki içme oran olarak ençok oradaymış. Teşekkürler yorumunuz için.

   Sil
 9. Tüm yorumum silindi Müjde'm, bir gitti internet, Milas'ta çekmiyor zaman zaman.
  Ben Konya'daki akrabalarımdan öyle saçma şeyler duymuşumdur ki mesela, pantalon giyerseniz boşuna gelmeyin. Oruç tutar mısınız? Namaz? Neden? İnsanı bezdirene kadar. Ayol biri çıkıp da, rahmetli ablam bayağı hastaydı gittiğimizde ( arabayla ancak gitmek istediğimiz babamın mezarlığına , kadınlar gitmez, günahtır" dediler, götürmediler :( Hasta olmasaydı ablam Cumhuriyetçi kadın, onlara hadlerini bildirirdi. Ama nefes alamıyordu. Tansiyon da var, ertesi gün uçtuk geriye :(
  Diyeceğim zihniyet bu:(( Çok sinirli, hırslı ve üzgünüz canım.Tahammül sınırlarımız çok zorlanıyor...
  Yine çok güzel bir araştırmayla bizi bilgilendirmişsin. Çalışmana, emeğine, düşüncene ve bu aydın fikirlerine sağlık. Sevgiler Müjde'ciğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma canım, bizim burada da küçük çocuklar "Filanca hem pantolon giyiyor, hem namaz kılıyor" demişlerdi birisi için!!!!Allah Allah yani neler uyduruyorlar bir yerlerinden. Şu an okurken benim bile sinirim zıpladı. :( Beğenmene sevindim, sen de sağol. Benden de kocaman sevgiler.:)

   Sil
 10. Adamların beyinleriyle, cinsel organları yer değiştirmiş. Herşeyden tahrik oluyorlar. Beyin kıvrımları tıkalı bunların.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle haklısın. Zaten ölenlere sevinenlerin attığı twitlerden de belli, öyle şeyler yazmışlar ki, "Bunlar orada dans ediyor, sevişiyor (ben kibarcasını yazdım)," aslında demek istediği: "Laikler dans ediyor, aşık oluyor, sevişiyor NE GÜZEL, KEŞKE BİZ DE YAPABİLSEK, ama biz baskıdan, el ele tutuşmaktan korkuyoruz, o yüzden de laikleri kıskanıyoruz, çaresi laikleri öldürelim!" İnan o kınadıkları yılbaşı kutlamalarına aslında içleri gidiyor, can atıyor çoğu sokaklarda yeni yılı karşılamaya.

   Sil
 11. Vicdan ve ahlak olmadıktan sonra din ile fazla yol kat edilemeyeceği aşikar...
  Çok sancılı süreçlerdeyiz sevgili arkadaşım. İnsanlık olarak uyanmamız gereken kat kat realiteler var daha maalesef...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Mutlaka öyle sevgili kahve yanı, tek başına filan din, falan din yetmiyor. Önce insan olmayı başarabilmek lazım o da söylediğin gibi vicdan, ahlak gerektiriyor.

   Sil
 12. Tüm bunlar bizim ülkemizde oldu ve oluyor degil mi Müjde'cim? Tüm bunlar maalesef gercek degil mi?
  Allahim yaaa... Kabus gibi, kabus:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayşe'ciğim sorma dün akşam facebook'ta gördüm çarşaflı sadece göz bebekleri gözüken bir kadınla sokakta röportaj yapıyorlardı, kadın "cihat her yerde, bebeğimi de cihat yolunda şehit veriririm, hepiniz ayağınızı denk alın" diyerek tehdit etti hepimizi.
   Kabuk ki, ne kabus. :(

   Sil
 13. Çok üzüldüm böyle düşündüğünüze. Ama gerçekten İslam bu değil!!! Zaten biz müslümanlığı bize emr edildiği şekilde yaşamadığımız için şu an bu durumdayız. İnsanoğlu hep aynı.Ve inanın diğer dinlerdeki insanlarda da ateistlerde de bu utançverici haller vardır.Yalnız müslümanlarda değil yani. Şimdi ne yazsam olmayacak biliyorum. Sadece İslamı bu şekilde gösterip, müslümanlık perdesi altında insanları dinimizden soğutan hatta ondan nefret ettirenlerin akibeti için üzülüyorum. Hesapları çok ağır olacak inanın. Nolur İslama onların gözlüğü ile bakmayın. Bu yanılgıya düşmeyin.Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umman'cığım üzülsek ne olacak, üzülmesek ne olacak, olan olmuş ülkeye:( diğer dinler de evet böyleydi (Fransa'da Katolik-Protestan mezhep çatışmaları ilk aklıma gelen örnektir günlerce bir taraf, diğerini doğramıştı hem de çoluk çocuk. Ama onlar bunlardan ders alıp, yüzyıllar sonra reformlar yaparak, sekülerizmi keşfedip, kiliseyi yani dini, din adamlarını devletten ayırdılar ve kurtuldular biz kurtulamadık işte Atatürk çıktı öyle olmayalım diye ama onu da din düşmanı diye bellediler halbuki din, din olarak kalmayıp, siyasallaşınca böyle bir ucube oluyor)

   Hemen yukarıda Ayşe arkadaşıma yazdığım yorumdaki videoyu görüp de İslam'dan soğumamak mümkün değil:( o kadının yanında küçücük çocuğu da vardı, onu işaret ederek çocuğunu da ölüme yollayabileceğini söyledi, keşke bulabilirseniz o videoyu izleseniz, ha Ayşe'ye yazmayı unuttum, kadın son olarak mikrofonu tutan her kimse ona da "Siz de ayağınızı denk alın" dedi. Bunların hesapları öteki dünyada ağır olsa neye yarayacak ki? Bu dünyada huzur bırakmayacaklar belli ki. Bu arada ben deistim, hiçbir din olmasaydı keşke diye düşünürüm hep, belki o zaman rahat, huzur içinde olacaktık.

   Yorumunuz için çok teşekkürler. Sevgiler.

   Sil
 14. Merhabalar.
  En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Cenab-ı Hakk'ın insanlara gönderdiği İslam dini, bunların söyledikleri ile hiç alakası olmayan tamamen kendi uydurdukları bir dindir. İşte en kötüsü de tüm insanlığı İslam'a düşman etmeleridir.

  En çok neye üzülüyorum biliyor musunuz? Uydurulan bu dinle en çok kadınlarımıza kötülük edilmektedir, işte ona üzülüyorum.

  Cenab-ı Hakk, bunları ıslah eylesin. Islah ile terbiye olmayacaklarsa, kahreylesin.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep Bey,
   Sosyal medyada "İslam bu değil" deniyor, yılbaşını kutluyorlar diye biliyorsunuz insanları bombalayarak öldürdüler. Tesadüfen twitter'da "aklın gözü" isimli bir hesap gördüm, yazan kişi gerçek İslam'ın tam da bu olduğunu söylüyordu. Ona göre birisi Allah'a inanmıyorsa önce Allah'a inanması için tebliğ edilirmiş yok olmazsa o kişi öldürülürmüş. İslam'a göre herkes Müslüman olana kadar öldürülecek gibi bir şey ortaya çıkıyor da diyordu şu an tam cümlesi aklımda kalmadı. :( Ve ilave etmişti Kuran çelişkilerle dolu bir ayette dinde zorlama yoktur der, başka ayette inanmayanları öldürün der diye. Yazan kişi bir ateist ama yazdıklarının ayetlerini numarasıyla veriyordu yani kafadan da atmıyordu. Bu durumda ne olacak böyle bilmiyorum.
   Aminnn..:)
   Selamlar...

   Sil
  2. Merhabalar.
   Önceki yorumumun birinci parağrafında birinci cümlede vurgulamak istediğim Allah'ın dini ile bugün din diye uydurdukları din arasında uçurumlar olduğunu belirtmek isterken, cümleler arasındaki bağlantıda bir anlatım eksikliği oluşmuş. Yorumu şimdi tekrar okuduğum da gördüm bu hatamı.

   Cenab-ı hakk'ın bu konuda ne buyurduğunu, önerdiğini ve öğütlediğini doğru bir şekilde anlamak ve öğrenmek için, Kur'anı Kerim'i güvenilir bir tercümeden okumak gerekiyor. Maalesef, müfessirler arasında da bazı konularda anlaşmazlıklar var.

   Hiç bir ayrıntıya girmeden İslamın ana gayesine bir bakalım. İslamın ana gayesi: İnsanın dünya ve ahiret mutluluğunu sağlamaktır. Ancak bu iki ilkeden dünya mutluluğuna karşı çıkılmış, İslamın sadece ahiret mutluluğu için geldiği yalan yanlış asırlarca yazılmıştır.

   Şimdi yılbaşını kutlamak, bir müslümanın dünya mutluluğuma bir katkıda bulunacaksa, müslümanın yılbaşını kutlamasında hiç bir beis yoktur.
   Selam ve dualarımla.

   Sil
  3. Merhabalar, Recep bey,
   Çok naziksiniz, üşenmeyip tekrar yorum yapmış ve düzeltmelerde bulunmuşsunuz. Ben bu konuda uzman değilim ancak tek bildiğim şey Hz. Muhammed nasıl Hak peygamberse, Hz. İsa da Hak peygamber. Hz. Musa da keza. Dolayısıyla Allah'ın gönderdiği bir peygamberin doğum gününü kutlamanın ne sakıncası var anlamıyorum.
   Çok teşekkürler, benden de selamlar...

   Sil