14 Şubat 2017 Salı

SIRA PİYANİSTLERE mi GELDİ?


Piyanist Dengin Ceyhan'a gözaltı
Piyanist Dengin Ceyhan, sosyal medya paylaşımı
nedeniyle gözaltına alındı. 


Odatv' de haberi ayrıntılarıyla okuyabilirsiniz. Artık sıra orkestra şeflerine, piyanistlere mi geldi? Oha! Yuh! diyorum. Diğer  "Fetöcü", "terörist",  "Şucu", "bucu",  "twit attı",  "facebook'ta beğene bastı"  bahanesiyle gözaltına alınan, tutuklanan suçsuz, günahsız insanları önemsemediğim anlamına gelmiyor tabii. Şarkıcı Atilla Taş da tutuklu! Müjdat Gezen'e saldırmalar, Erol Evgin'e kızmalar. Bir ara Mehmet Ali Alabora'ya takmışlardı. Gezi'ye katıldı diye az kalsın linç edeceklerdi adamı. Rahmetli Levent Kırca'ya da az bulaşmadılar. Adam tiyatro sanatçısı, dizi oyuncusu, sarhoş taklidi yapıyor diye sarhoş, alkolik yaptılar.!!! O zaman filmlerde 'katil' rolünü oynayan herkese de 'katil' damgası vursunlar!!! Bu yazıyı yazdıktan çok değil bir,iki hafta sonra işinden atılan bir insan intihar etti. Tanımam, etmem akademisyenmiş, bir kağıda imza atmış. Tüm suçu bu. Kimse işe almamış adamcağız. Bunalıma girmiş, kolay mı ekmeğinden etmek birisini? Garsonluk mu yapsın üniversite hocaları? Evlere temizliğe mi gitsin keman sanatçıları, piyanistler? O kadar "Ah" alıyorlar ki, sonlarını gerçekten ibretle izleyeceğiz bunların.

Müjdat Gezen, Erol Evgin, Atilla Taş, Levent Kırca, Mehmet Ali Alabora, orkestra şefleri, piyanistler ile uğraşacağınıza, gerçek Fetö'cüleri, PKK'lı teröristleri, IŞİD' li teröristleri, canlı bombalarla uğraşsaydınız terör biterdi.  


Son KHK ile işinden atılan orkestra şefi İbrahim Yazıcı


filiz özsoy ile ilgili görsel sonucu

KHK ile işinden atılan
keman sanatçısı Filiz Özsoy


Dünyaya rezil oluyoruz. Bu insanların ahı bunların 7 sülalesine yetecek, evrenin kuralları vardır, kötülük yapana er ya da geç o kötülük döner. Kısaca eden bulur. Beddua etmiyorum, gerek yok. Alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste. 

18 yorum:

 1. Tarihte örnekleri vir dolu Müjdeciğim,göreceğiz inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle göreceğiz mağduruz diye gelip, zalim oldular, bir intikam, bir nefret, sanki 80 milyonun yarısı bunların mağduriyetinin sorumlusu.

   Sil
 2. "Sanatsız bir milletin hayat damarlarından biri kopmuş demektir" diyen bir kurucumuz olduğunu unutuyorlar ama hatırlayacakları zaman gelecek umarım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hatırlarlar canım, NAZİ dönemlerine benzedik, piyanistler, sopranolar, keman sanatçıları, önlerine geleni alıyorlardı bir bahaneyle.

   Sil
 3. Bu nasıl sonu gelmez bir kinmiş bitmiyor bir türlü. Seçim öncesinde milleti sindirmek için özellikle mi yapıyorlar nedir... Asker öcüydü, paralelciler öcüydü, sonra Fetöcü darbeciler çıktı millete sallanacak sopa olarak. Şimdi de Hayır diyenleri sopa yaptılar ellerinde. Sallasınlar bakalım daha ne kadar sallayacaklar.
  Yazık bu insanlara fikirlerini ortaya koydukları için neler çekiyorlar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Psikolojik olarak o kadar beyinleri bozulmuş ki, vaktiyle yaşadıkları mağduriyetin bedelini hiç alakasız insanlara ödetiyorlar, dediğin gibi önce askere sardılar, sonra o çok sevdikleri, kolladıkları "namaz kılan" kesimin aslında öyle olmadığını anladılar, şimdi kendilerinden başka herkes Fetöcü oldu!!! Bizden başka herkes kötü diyorlar bu dediklerine inanıyorlar da.

   Sil
 4. Cidden yuh yani. Belki verdiğim örnek biraz anlamsız olacak ama hani RTÜK artık taraflı yayına ceza kesmeyecekti? Seçimini ister televizyondan ister internetten duyursun neden hayır diyen saniyesinde suçlu oluyor?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunların verdikleri sözlere inanmamak lazım, hatırlarsan teröristle görüştüğümüzü söyleyen şerefsizdir filan diyordu, hatta ileri demokrasi vardı:))ne derlerse tam tersini yapıyorlar ve yapacaklar. :(

   Sil
 5. Gerçek sanatçılar sindirilmiş durumda, kendini sanatçı sanan bir takım tipler revaçta ne yazık ki!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazıklar olsun diyorum. NAZİ Almanya'sına döndük. Piyaniste ateş edin, orkestra şefini vurun, kemancıyı öldürün, Müjdat Gezen şöyle, Levent Kırca böyle...PKK lılarla uğraşmadılar bunlarla uğraştıkları kadar, Müjdat Gezen'in ne kötülüğünü görmüş bu ülke? Sinema tv okulu açtı adamcağız, yönetmen, senaryo yazarı, sinema oyuncusu yetiştiriyor...

   Sil
 6. sevinç erbulak var bi de onu da devlet tiyatrolarından attılar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa, rahmetli Altan Erbulak'ın eşi..:((ben çocuktum devlet tiyatrosu sanatçıları, en sevilen insanlar...bu insanlardan bu ülkeye fayda gelir, zarar gelmez

   Sil
 7. Müjdeciğim,dün duyduğum bir şeyi anlatayım.Çalıştığım Firma Özel Sektörde,sahibinin dediği ''Sanayiciyim EVET demek zorundayım(?)''.Durum bu kadar VAHİM!Umarım HAYIR çıkar herkese bir TOKAT atılır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nur'cuğum, yapmaması lazım çok yanlış düşünmüş o adam, kendimizi değil ülkenin geleceğini, çocuklarımızın, torunlarımızın geleceğini düşünmesi lazım. Şimdi korkudan evet dedi, çocuğu, torunu küfür edecek gün gelecek babasına evet dediği için.

   Sil
 8. insan cahil olunca aydınlardan korkar normal...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle zaten İran'ı, Irak'ı, Libya'yı, Suriye'yi de öyle batırdılar, eğitimi yok et, sanatçıları yok et, sanat kurumlarını kapat, milleti kaçırt ülkeden, eee? Suriyelileri doldur.

   Sil