12 Mart 2017 Pazar

NE ANLADIM BEN BUNDAN?

ABD ve yardakçıları (İsrail, Avrupa, Suudi Arabistan, Katar, Kuveyt)
biliyorsunuz  :

Saddam zalim diye Irak'ı çöktüler.

Kaddafi zalim diye Libya'yı çöktüler.

Esat zalim diye Suriye'ye çöktüler.

Kısa süre içinde üç Müslüman ve bağımsız ülke parçalandı. Milyonlarca insan öldü, yüzbinlercesi eşini, anasını, babasını, evladını yitirdi, aklını yitirdi, sakat kaldı, mülteci oldu, çocuklar sahipsiz kaldı, organ Mafialarının, sübyancıların eline düştüler, öldüler, şu anda Irak'ta Saddam'ın heykelini çekiçle kıran adam pişmanlıkla ağlıyor, Kaddafi'nin en sert muhalifi olduğunu söyleyen adam "Kaddafi'yi mumla arıyorum" diye gözyaşı döküyor. Çünkü bu ülkelere demokrasi ve özgürlük filan da gelmedi, tersine her bir bölgesi, başka bir cihatçı grubun elinde, her gün bombalar, her gün adam kaçırmalar, enkaz halindeler, kendilerini toparlamak için belki 30 yıl belki 50 yıl gerekecek.

AKP ne yaptı? Suriye bölünsün diye eliminden geleni yaptı. "Esat'ı devireceğim" dedi durdu. Sanki Esat da babamızın oğlu? Bir başka ülkenin iç işlerinden bize ne ise? Bir başka ülkenin bombalanmasını niye destekliyorsak? ABD ve Batı'nın tüm yalanlarına "kandık". (Biz kanmadık AKP kandı ya da kanmış gibi yaptı). Esat şöyle kötü, böyle kötü, şu video, şu facebook sayfası, bunları (Suriye: Yalan Rüzgarı yazımda çok ayrıntılı ve hepsi damgalı, mühürlü isaptlı gösterdim)

Sonunda hem komşumuz , hem de Müslüman bir ülkeye kötülük yaptık. ABD ve yardakçıları ile bir olduk. Paraysa para, silahsa silah, eğitimse eğitim, ÖSO denen ABD işbirlikçilerine, paralı askerlere topraklarımızı açtık, Hatay ÖSO üssü oldu. Esat da 80 ülkeden gelen paralı askerlere ve pkk (ypg / pyd) lılar ülkesini bölmesin diye yıllarca savaştı. IŞİD ülkemize girdi, cihatçılar ülkemize girdi. Şimdi güya IŞİD ile savaşıyoruz. AKP öncesinde bizim IŞİD terörü diye bir sorunumuz bile yoktu. Bu sorunu başımıza açan AKP'dir.

Sonuç:  ABD, Kürt koridoru olsun diye Suriye'yi böldü.

Şimdi,  Kürt koridoru olmasın diye  uğraşıyoruz. !

O zaman başta niye ABD'ye yardım ettik?

Demek Esat, başından beri Kürt koridoru olmasın diye uğraşıyormuş. Biz 'zalim' ilan etmiştik adamı! Suriye bölünmese şimdi sınırımızda bir Kürt koridoru olur muydu? Adam kendi ülkesindeki Kürtler Amerika'ya sırtını dayayıp, ülkesini bölmesin diye mücadele ederken, ona 'zalim' dediler.

Bir ara  pyd / ypg  ile canciğer kuzu sarması niye olduk? (Hatırayın Eğit- donat diye eğittik onları) !

Şimdi pyd / ypg düşman.  Kürt koridoru olmasın diye 70 askerimiz Suriye'de şehit oldu. :(

Oysa en baştan "Suriye Müslüman bir ülke ve komşumuz, onların bölünmesine taraf olmayalım, destek olmayalım, tersine bölünmesinler yoksa Kürtler sınırımıza gelir" dememiz gerekirdi. Tam tersini yaptık. Şimdi "Vah Kürt koridoru oldu" diye - bence yalandan- ağlaşıyorlar. Büyük Orta Doğu projesinin amacı zaten Kürdistan kurmak değil miydi? Erdoğan  zaten 2000'li yıllardan beri
"Ben Büyük Orta Doğu projesinin eş başkanlarından biriyim" demiyor muydu? Videosu duruyor youtube'da. Arada inkar ettiğine dair videolar da var. Tıpkı inkar ettiği başka sözleri gibi.

Ya, baştan beri  Kürt koridoru olacağını biliyorduk. Ya yine 'kandırıldık' .  Birinci durumsa ortada büyük bir ihanet suçu var, ikinci durumsa, sürekli "kandırılan" insanlar niye ülkeyi yönetiyor?

Bir ABD'ye, bir Rusya'ya göz kırpmak dış politika mıdır? İki taraflı oynayanın sonu pek iyi olmaz. Devlet adamlığı da değildir, tüccar zihniyeti, köylü kurnazlığıdır. 
Ülke idaresi köylü kurnazlığı ile yapılamaz. Diplomasi bilgisi sıfır, diplomasi tecrübesi sıfır, tarih ve siyasi tarih bilgisi sıfır, ekonomi bilgisi sıfır, kültür sıfır, efenlenmek, dayılanmak, höt, zöt etmek dış politika değildir.

O beğenmedikleri, savaş kahramanı rahmetli İnönü, 2. Dünya Savaşı'nda öyle  başarılı bir dış politika yürüttü ki, yıllarca bizi savaşa sokmak için bir yerlerini yırtan Churchill  gibi kurt, kurnaz İngiliz politikacıları,  dayılanmadan, efelenmeden, sokak ağzı kullanmadan, ciddi ciddi, DEVLET ADAMIna yakışır şekilde, oyaladı durdu. Ve Türkiye, İnönü sayesinde 2. Dünya Savaşı'na girmekten kurtuldu.

Suriye'nin bölünmesine destek olduk, Kürt koridorunun kurulmasına destek olduk, 4 milyon Suriyeli'nin ülkemize gelmesine sebep olduk, şimdi "Kürt koridoru kuruldu" diye ağlaşıyorlar. Bunlar devlet adamlığı değil, tüccar zihniyeti. ABD, ta 2000'lerde  "Seni BOP eşbaşkanı yaptım, sen halife olacaksın, Suriye'yi böleceğim, yarısını sana vereceğim, karun olacaksın" demiş belli ki. Erdoğan daha başbakan seçilmeden neden zırtpırt ABD'ye gidiyordu? Kürt hamisi Cüneyt Zapsu'nun "Bu adamı deliğe süpürmeyin, kullanın" sözlerini unuttuk. (Aradan yıllar geçti ama ben unutmadım, siz de unutmayın lütfen) Neden Erdoğan Kürt Barzani ile elelele, kolkola? Neden "Talabani'nin has adamıyım", "Benim Barzani ile ilişkim kıskanılıyor" diyen İlnur Çevik Erdoğan'ın başdanışmanı oldu? Şimdi neden düşük profilli Binali, "Bize madik attılar" diyor? Ne oldu yine mi kandırıldınız?


Biz laikler yıllarca  Amerika'dan size dost olmaz diyorduk, o beğenmediğiniz Atatürk - nur içinde yatsın - Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur. Tam bağımsızlık benim karakterimdir diyen insandı. Ama AKP, ABD'nin kuyruğuna takılıp gitti 15 yıldır, getirdiği nokta da işte ortada. Tabii tuzunuz kuru ne umurunuzda? Ülkenin örtülü ödeneği, varlık fonu hepsinden size de kemik atıyor. Öyle ki, dün AKP'ye sövenleri bile satın alıyor devletin hazinesini kullanarak. (ispatı Yiğit Bulut, Bahçeli, Numan Kurtulmuş) yok parayla satın almıyorsa, hepinizin mi kasetleri var?

Kaynak linkler: 
(AKP'liler için söylediklerimin damgalı, mühürlü ispatları)

- Cüneyt Zapsu,  Erdoğan, daha başbakan olmadan, Amerikalı yetkililere "Bu adamı deliğe süpürmeyin, kullanın" demesi:
şuradan


- AKP politikasının emrindeki TSK,  YPG'yi (yani Suriye'deki PKK) "eğit-donat" adıyla eğitti.
türk ordusu eğit donat ile ilgili görsel sonucu

- Hem de dinci gazeteden kaynak veriyorum;
buradan

- Peşmerge YPG, (Irak, Suriye pkk'sı) Habur'da şov yapa yapa geçti.
Hem de 29 Ekim'de!!

peşmerge sınırdan geçti ile ilgili görsel sonucu
şuradan

- Tayyip Erdoğan : "Ben Amerika'nın Büyük Ortadoğu Projesi eş başkanıyım"
dediğini İNKAR etmesi dahil videosu.  Bu videoda Tayyip, Diyarbakır'ın yıldız olacağını söylüyor. Soruyorum nerenin yıldızı?

youtube videosu şuradan


- Erdoğan'ın 2016'da baş danışmanı olan İlnur Çevik: "Talabani'nin has adamıyım"
"Barzani ile ilişkimi kıskandılar."

şuradan


- Tayyip  / Barzani  / Kürt şarkıcı Şivan Perver elele

tayyip barzani ile ilgili görsel sonucu

haberin ayrıntıları Hürriyet

Örtülü ödeneğin talanı

Dev kurumlar varlık fonuyla hortumlandı4 yorum:

 1. bayağı bi emek vermisşiniz..elinize sağlık..keşke hepimiz sizin gibi konulara bu kadar duyarlı olabilsek..ama maalesef çok pısırık hale gelmişiz..insan artık böle şeyleri yazmaktan korkar hale gelmiş..barzaninin yıllardan beri pkk,ya destek verdiğini sağır sultan bile duymuşken,bizimkilerin bilmemesi mümkün müdür?

  Ya şimdi Hollanda krizi çıktı durup dururken..Elalem senin ref propagandanı kendi ülkesinde yaptırmak zorunda mı?Hayret bişi..bi de kafa tutuyoz emi Almanya,Hollanda....hiç bir haklı gerekçemiz yokken..aile bakanında işi gücü kalmadı Hollandaya çıkarma yapmaya çalışmış...

  " Savulun bre Hollandalılar ben geliyom,siz de kim oluyonuz!" diye :)) Hollandalılar bu hareketi yer mi..Hemen gözaltı vs vs..Hey Allahım ne günlere kaldık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sizin de yorumunuza sağlık arkadaşım.
   Yazmaktan, karikatür çizmekten, doğru bildiğini söylemekten korkar hale gelmek ülkenin zorbalıkla yönetildiğinin en büyük ispatıdır.

   Hollanda, Almanya "evet" çıksın da, Tayyip başkan olsun, ülkeyi eyaletlere bölsün istiyor sanırım. Ya da gerçekten onlara da fenalık geldi, hiçbir yabancı ülke bir başkasının başbakanının kendi ülkesinde seçim mitingi yapmasına izin vermez. Kaldı ki, seçim kanununu Fatma Sibel Yüksek twitinde ispatlamış, KANUNEN YASAK. (bizim kanunlarımızca yasak). Merkel gelip Taksim meydanında miting yapıyor mu?

   Dünyaya rezil oluyoruz:)))devlet adamlığı ile mahalle kabadayılığını birbirinden ayıramıyorlar, abidik gubudik, düşük profil, sahte diploma...olacağı bu...kantinde suçuk satmaya benzemez ülke yönetmek.

   Sil
 2. Offf kabus de, karabasan de, korku filmi de ne dersen de işte Müjdecim 😔Yemin ediyorum artık ne düşüneceğimi bilemiyorum. Çok emek vermişsin emeğine sağlık. akp lilere not kısmın güldürdü yalnız beni anlarlar araştırırlar inşallah 😊. Reis ne derse o demekten vazgeçtiklerinde doğru yolu bulacaklarına inanıyorum 🤔. Sevgiler canım benim ❤

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakikaten yahu, kabus gibi ülke olduk Zehra'cım, korkunçlu ülke olduk:( senin de yorumlarına sağlık canım, sahi linkleri vermeyi unutmuşum, en kısa zamanda ekleyeceğim bir işim var o bitsin..benden de sevgiler canım. ♥♥♥

   Sil