29 Mart 2017 Çarşamba

TWEETLERE BAKIYORUM, ÜLKEYİ NE HALE GETİRMİŞLERHer gün okuduğum twit sayfalarından biri Dilek hanıma ait. Halkbank'la ilgili yazdıklarını ülkesiyle ilgilenen herkes okumalı.  Neler dönmüş arkadaş, aklım almıyor yeminle. Şu linkte Dilek hanımın twitlerine ulaşabilirsiniz.Ek bilgi olarak: Odatv, Halkbank'la ilgili FBI raporunu yayınladı.


Bu da ekşi'deki yorumlarAyakkabı kutularındaki milyonlar, trilyonlar, elin Amerikalısı, İngilizi hakkımızda nasıl haberler yapmışlar? Amerikalı, Rubin diye biri "Erdoğan'ın gizli hesaplarının - dediğine göre Rusya'da da varmış! - nereye sakladığını biliyoruz demiş.  İngiliz 'The Economist' dergisi Erdoğan'ın paraları halı altına saklarken yakalandığı bir karikatürünü yapmış. 


Vay, arkadaş aklım bunca çirkefliğe, bunca hırsızlığa, bunca kepazeliğe ermiyor, Karaparaaşk dizisi vardı, o diziydi, bu gerçek! biliyorum sizlerin de ermiyor. Sadece twitlere, haber sitelerine bakabiliyorum ve aklım duruyor. Ülkeyi ne hale getirmişler?  Yazıklar olsun. Benim merak ettiğim nokta acaba bu 'referandum' ısrarının bu yolsuzluklarla ne kadar ilgisi var? Amerikalılar, Erdoğan'a böyle açık açık "Senin paraları nerelerde sakladığınızı biliyoruz?" diyebiliyorsa, şantaj mı yapıyorlar? Bizim istediğimizi yapmazsan, paraları nerede sakladığını çıkartırız mı diyorlar? Bu yüzden mi 'evet' çıksın diye bastırıyor ABD? 

2 yorum:

  1. Avrupa unutmuyor. 15 Temmuz'a Avrupa'dan destek bulamayanlar sorunun cevabını geçen yıl Türkiye'de yaşanan yolsuzluk haberlerinde arasınlar bence.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Onlar aptal değil ki, Zülal'ciğim. Bizde "çalsın, çalıyorsa ne olmuş" diyorlar.:(

      Sil