17 Nisan 2017 Pazartesi

BALKON BAKIŞI


2. 5 milyon mühürsüz oyu YSK'nın SUÇ işleyerek kabul etmesine, onca hile hurdaya rağmen, Ankara'da istenmiyorsun. İstanbul'da istenmiyorsun. Ülkenin yarısından fazlası seni İSTEMİYOR.

33 yorum:

 1. Müjdecim ,o maçın sonucuna bakıyor.Umduğu sonucu alamadı ama istediği oldu maalesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. YSK'ya dua etsin, nasıl bir oy çalmaktır, her sandıktan onca oy çalına çalına....

   Sil
 2. valla atı alan üsküdarı geçti demiş bile :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üsküdar'da % 53 Hayır. :))
   Audrey'ciğim ençok da buna kızdım, bu sözü söylemesi resmen skandal. Bu atasözü alttaki durumlar için söylenmez mi? Yanlışsam düzelt.

   "Kötü bir şey olur, bir insanın başına kötü bir şey gelir, mesela evine hırsız girer, sen polis çağırırsın ama hırsız kaçmıştır ya da at hırsızı atı çalar, polis yine geç kalır "geç kaldınız atı alan Üsküdar'ı geçti, neye yarar?" anlamında dersin, yani her zaman bu söz kötü bir şeyle, kötü bir durumla karşılaşınca söylenir, adam kendisinin ve partisinin ülke için 'kötü' bir şey olduğunun farkında. Bu atasözünün iyi bir durum için söylendiğini ben hiç duymadım.

   Sil
 3. harika yakalamışlar gerçekten...

  YanıtlaSil
 4. Müjde Abla, sonun başlangıcındayız; korku ve endişe dolu şu gözlerin sonu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa, canım neredeydin sennnnn? Hoşgeldin öncelikle, çok özledim bloğuna uğramıyorsun..:( dur bakalım şimdi şöyle düşün: Ne dedi bu? Evet çıkınca her şey güzel olacak, işsizlik yok olacak, 4 milyon Suriyeli (herhalde) keni evine gidecek, pahalılık yok olacak, her şey süper olacak, emekli maaşlarıyla Miami'de tatile filan çıkacağız, terör sona erecek. Şimdi bunların TEK BİR TANESİ BİLE OLMAZSA, suçu atacak kimse bulamayacak.

   Sil
 5. erken seçime gidecek. istediği sonuç değil.

  YanıtlaSil
 6. İzlemedim ,burada görüyorum o korkak bakışları...oyun içinde oyunla kazandıklarını zandediyorlar...Üzgünüm hırsız en tepedeymiş...Selam ve sevgiler Müjdeciğim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de izlemedim zaten normalde ekranda görmeye tahammül edemiyorum. Hırsız en tepede biliyorduk zaten o ayakkabı kutuları, para sayma makinaları...
   Benden de selamlar, sevgiler Arzu'cuğum.

   Sil
 7. O gözlerde dehşetli bir korku var. Dilerim korktukları başlarına gelir. Nereye kadar Müjde'm. Sevgiyle canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Suçlu insanlar korkarlar, benden de sevgiler canım ablacım.

   Sil
 8. Bir tarafım çok büyük kırgınlık ve üzüntü içinde diğer tarafımda bu da onlara kapak olsun 3 büyük ilde artık istenmediklerini gördüler diye sevinç içinde dilerim kurdukları tüm planlar ayaklarına dolanır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya Belçika'da yaşayıp evet verenlere ne demeli? Belçika bunların çifte vatandaşlıklarını iptal etmeyi düşünüyormuş, ederler umarım. Hatta Hollanda'da, İsveç'te, Belçika'da yaşayıp 'evet' verenlerle bizleri mübadele etsinler. :)
   Amin...

   Sil
  2. not: Yurt dışındaki 'hayır' oyu verenleri tenzih ederim..

   Sil
 9. Halbuki bu sefer başaracağız diye ne kadar umutluydum. Hayırcı olduğunu söyleyen Ekşicilerden biri yazmıştı: Başarırlarsa en büyük sebep yayın organlarının, mitinglerin c.başkanı kesin olarak tayyip olacak diye belirtmelerinden olacaktır. Yalnız 2 sene içinde kim öle kim kala gibi bir şey demişti. Kim bilir belki ölünce bu şey ortadan kalkar, umarım.

  C.başkanının konuşmasını biraz dinledim. İlk kez bağırmadan konuşması hatta en başta baya kısık sesle konuşması şoke etti beni. Acaba doğru kişiyi mi dinliyorum diye bir bakındım şöyle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de umutluydum. Enaz %60 hayır bekliyordum. Belki de gerçek sonuç öyledir. Benim oy kullandığım sandıkta 147 hayır oyu saydım. Az önce sandık sorgulamaya girdim 133 hayır oyu yazıyor. !!! Onu da bıraktım, mühürsüz pusulalar var milyonlarca! Bazı yerlerde müşahitleri içeri almamış polis!!

   Nasıl tahammül ettin kız konuşmasanı dinlemeye:))? Aferin valla...o zaman kesin % 60 hayır çıkmıştır. YSK, Tayyip'in emrinde olduğundan düşüre düşüre bu kadar düşürebildiler...

   Sil
 10. Bu referandum bana çok iyi geldi Müjde'm, herşeye rağmen...Çoğunluğuz diye bir taraflarını yırtanların aslında sadece kuru gürültü olduğunu görmüş olduk. Demek ki adil bir süreç işletilebilseydi, en az yüzde 55-58 hayır çok rahat çıkarmış, mutluyum, umutluyum.
  O bakış için de söylenecek çok şey var ama hadi neyse terbiyemi bozmayayım:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çoğunluk hiçbir zaman olmamışlardı, haziran'da %40 alan bunlar değil miydi Bahar'ım? Mühürsüz pusulalar var ortada milyonlarca. Bence de çalmasalardı % 60 hayır çıkmıştı.

   Sil
 11. Üsküdar gitmişse,Türkiye gitmiş demektir.Yaz bunu kenara Müjdem.Komşun seni istemezse,o apartandan,o mahalleden gidersin arkana baka baka.Halkın iradesine son derece saygılı olduklarını defalarca belirttikleri için,halk da iradesini Üsküdar'da gösterdiği için,söyleyecek söz kalmadı 🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Üsküdar hayır dedi, Ankara hayır dedi, belki gerçek hayır oranı % 60 o mühürsüz oylar var ortada, insanlar sokağa çıkmış YSK'yı protesto etmek için. Yazdım kenara inşallah Sevda'm dediğin gibi olur.:)

   Sil
 12. Atı alan Üsküdarı geçti dedi ama Üsküdar ona geçit vermedi aslın da dünden beri biz de bu bakışları konuşuyoruz ,suç ,suçlu ve yüzsüz ifadesi.............................
  Dünyaya bir kez daha rezil etti Ülkemizi oyların gerçek olduğuna da bir tek kendisi inanıyor.
  Tüm metropoller hayır dedi ama bu kazandı:(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kaç yıl önce kendi partisi mühürsüz - sayıyı unuttum- 3 oy mu, 30 oy mu için o sandıktaki sayımı geçersiz saymış, Bitlis'ti galiba...google'a bakmaya üşendim. Burada değil 3-5 ya da 30 mühürsüz pusula, 2.5 milyondan söz ediliyor...

   Sil
 13. Referandumu akşam üzeri ben de TELE1 kanalında izledim..Merdan Yanardağ,Ayşenur Arslan,Prof.Emre Kongar,Ümit Zileli vardı..Tele1,de neredeyse tüm hileler video kanıtlarıyla anlık olarak gösterildi..Merdan Yanardağ çok ateş püskürmüştü ysk'ya..Referandumun meşruluğunu yitirdiğini dile getiriyordu..Hatta ertesi günü bu konu hakkında ABC.com da bi yazı yayınladı....Bence haklı..ysk iyice çuvalladı..akp,nin arka bahçesi olduğunu kanıtlamış oldu..AA'nın ise ysk,dan hiç farkı kalmadı..oy sayımının son saatlerinde,hayırlar önde gidince ysk,hemen sayım işlemlerini elektronik ortamda durdurmaya çalıştı..CHP,nin seçsis sisteminide kısa da olsa kesme cüretini gösterebilmişti..

  Sayımın son saatlerinde sayımlar dondurulmadan önce, ne olmuştu,biliyor musunuz..Tele1 sunucuları Ayşenur Aslan,Merdan Yanardağ,Ümit Zileli ve Emre Kongara anlık olarak gelen verilerde Hayır oyları %51 ile %52 civarında idi..O dondurulma ve chp,nin kısa süreli kesilen seçsis sistemi işleminden sonra ise bu sayı, ne gariptir ki düşmeye başladı..Dondurulma ve kesilme işlemleri bittirğinde ise sonuç şu şekilde ortaya çıkmıştı..Cumhuriyet gazetesinin haberine göre;

  ------------------------
  CHP'NİN SİSTEMİNE GİRDİĞİ VERİLER:
  EVET: 50.54
  HAYIR: 49.26
  GİRİLEN SANDIK: 91.21

  YSK VERİLERİ:
  EVET: 51:53
  HAYIR: 48.47
  AÇILAN SANDIK: %94.91

  www.cumhuriyet.com.tr/haber/siyaset/722273/iste_CHP_nin_elindeki_referandum_sonuclari.html
  ---------------------------------

  Şimdi tüm olup bitenler ekranlarda bu şekilde cereyan ederken,sonuçların bu şekilde ortaya çıkması kabul edilebilir bir durum değildir..Bu referandum meşruluğunu gerçekten de yitirmiştir..Üstelik hayır oyları önde giderken birileri ekranlarda "eğer hayır çıkarsa,savaşa hazır olun" falan diye trollere emirler falan savurmuş..inanılmaz bi durum..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sınavlarda bile hile yapanların seçimde hile yapmamalarını beklemek saflık olurdu zaten bekliyorduk. Ben bir video var izliyorum hayretler içinde adamın biri "oh, oh ," diye diye oy pusulalarına peşpeşe evet'i basıyordu.

   Sil
 14. abc.com demişim..doğrusu abcgazetesi.com olacaktı..bu arada ysk sayım işlemlerini elektronik ortamda durdurmaya çalıştı..demişim..aslında dondurmaya çalışmıştı..onu da düzeltme ihtiyacı duydum..umarım bu sonuçlar ülkemiz için HAYIR'lı olur..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah hayırlı olur arkadaşım...ama pek umudum yok:(

   Sil
 15. pardon gene bi yanlışı düzeltmek istiyorum..kusura bakmayın alel acele yapınca böle oluyor..

  "Tele1 sunucuları Ayşenur Aslan,Merdan Yanardağ,Ümit Zileli ve Emre Kongara anlık olarak gelen verilerde Hayır oyları %51 ile %52 civarında idi.." diye yazmışım ancak bu bahsettiğim veriler,ysk,nın AA aracılığı ile medyaya transfer edilen veriler değil; chp,nin anlık olarak seçsis ile kendi sistemine düşen ve kamuoyuyla paylaşılan verilerdir..bu veriler anlık olarak medya ile paylaşıldığı anda,ne gariptirki birden bire chp,nin seçsis sisteminde kesinti/dondurma gerçekleşiyor..Daha sonra ise hayır oylarının düştüğü görülüyor..bu çok garip bi durum..bunu sölemek istemiştim belki okuyanlar yanlış anlayabilir diye..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estağfurullah ne kusuru, tam tersine hassasiyetiniz için teşekkür ediyorum, yorum ve verdiğiniz detaylı bilgiler için.

   İşte besbelli hile döndüğü ben de hatırlıyorum internetini kesmişler, dondurmuşlar. O suçlu suçlu, korku dolu bakışlar bu yedikleri haltların yansıması...

   Sil
 16. Beklenen oldu aslında. Hayır çıkacağı belliydi, ancak çalıp çırparlarsa evet olacaktı onu da yaptılar. Dinmiş, adaletmiş, Müslümanmış, oymuş buymuş hepsi yalan. Sahtekarlık içlerine işlemiş. Ama ne! Şu da var ki artık korku sardı, sonun başlangıcı suratı bu. Net.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ah, Semi'ciğim, bunların dini - yıllardır yazarım- dolar, euro,altın....eğer Fethullah Gülen hazretleri (öyle diyorlardı ya) "sen daha çok çalıyorsun" diyerek ayakkabı kutularını ihbar etmeseydi, şimdi Fethullah Gülen 'hazret' olmaya devam edecekti. Birbirlerini sata sata bitiremediler. Tek korkuları var çaldıkları, çırptıklarının, İmralı, Oslo pazalıklarının, 15 temmuzun içyüzünün ortaya çıkıp, yargılanmaları. Ama başkanlıkla bunun önünü kapattılar. (şimdilik)

   Sil