5 Nisan 2017 Çarşamba

"DÜŞMAN YARATMA" SANATI

Diktatörlük "düşman yaratma sanatıdır".

Benzetmek gerekirse, milleti "Aaaa cambaza bak!" diye oyalarlar.  Hayat pahalılığı, işsizlik, 4 milyon Suriyelinin Türk vatandaşı yapılacak olması, rezalet Suriye dış politikası (kendileri bile itiraf ettiler Suriye politikamız baştan sona yanlıştı diye),  "Fetö'nün siyasi ayağı yok" gibi demeçler ve çoğu şeyi görmezsiniz.

O yüzden, Erdoğan ve Melih Gökçek gibi AKP'liler sürekli "yeni düşmanlar"yaratmak, sürekli  'uğraşılacak biri" bulmak zorundalar. Vatandaşın dikkati o uğraşılacak kişiye odaklansın. İşsizlikmiş, hayat pahalılığıymış, geçmiş derdiymiş, 4 milyon Suriyeliymiş, 70 şehit askerimizi unutsun.


Hatırlayalım şimdiye kadar kimleri 'düşman' ilan ettiğini
En sevilen sanatçılar bile 'düşman' olmaktan kurtulamamışlar..

mehmet ali alabora tayyip ile ilgili görsel sonucu
Vatandaş Gezi'de isyan ettiğinde,
Mehmet Ali Alabora'yı 'düşman'  ilan etti.
Epey bir uğraştı dizi oyuncusu adamcağızla....


müjdat gezen tayyip ile ilgili görsel sonucu
Bir ara  Müjdat Gezen'i
'düşman' ilan etti. 
Onunla da epey uğraştı.


tayyip erdoğan erol evgin ile ilgili görsel sonucu
 Yetmedi Erol Evgin'i de
"düşman" 
ilan etti. 


levent kırca tayyip erdoğan ile ilgili görsel sonucu
Yılların sanatçısı Levent Kırca 
da Erdoğan'ın 'düşman' ilan ettiği
kişi olmaktan kurtulamadı.
Rahmetli öldü de rahat etti:( 


tarık akan gökçek dava ile ilgili görsel sonucu

Tayyip Erdoğan'a karşıtlığıyla bilinen,
rahmetli Tarık Akan 
 da bir ara "düşman" 
ilan edilmişti. 


atilla taş ile ilgili görsel sonucu
Ham Çökelek şarkısıyla ünlenen ve Tayyip Erdoğan'a muhalifliği ile tanına Attila Taş'ı "Fetöcü" diye tutuklattı. Adamcağız suçsuz yere epey hapis yattı:( geçenlerde tahliye oldu.  


tayyip erdoğan bekir çoşkun ile ilgili görsel sonucu
Bir ara köşe yazarı, 
Bekir Çoşkun
'düşman' ilan edildi. 
Bir süre onunla uğraştı. 

balyoz davası çöktü ile ilgili görsel sonucu
Beş - altı yıl boyundca 'düşmanı' Türk ordusuydu, onlarla uğraştı. paşalar, Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ dahil herkesi Silivri'ye attırdı.  Evet kendi ordusunu 'düşman' olarak gördü. Yalan mı? Sonra "kandırıldık" dedi çıktı.


  bu feministler filan var ya ile ilgili görsel sonucu
Bir ara "feministler"
düşman oldu.
Valla tıklayıp bakmaya üşendim feministlerle niye uğraşmış diye. 
Bir ara bakarım:))

Sahi, bir ara da "Kılıçdaroğlu biliyorsunuz Alevi'dir" demişti. Miting meydanındakilere chp liderini 'Alevi' diyerek yuhalatmıştı. Aleviler düşman, feministler düşman...anacım kendisinden başka herkes 'düşman' !


hüsnü bozkurt erdoğan ile ilgili görsel sonucu

Son olarak, en 'yeni'  düşmanı Hüsnü Bozkurt oldu. Adamcağızın sözlerinden bir cümleyi cımbızlamış, eğmiş, bükmüş, "evet diyenleri denize dökecek' diye uyarlamış. Adamcağız halkı kin ve düşmanlığa teşvik etmişmiş. Hmm... "hayır diyenler teröristtir", "hayır diyenler darbecidir"  diyen kimdi? O, halkı kin ve düşmanlığa teşvik olmuyordu değil mi? 15 yıl boyunca,  'düşman' ilan etmediği sanatçı kalmamış. Erol Evgin'den, feministine kadar herkes nasibini almış. Ama ne hikmetse kendisi halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş olmuyor.

 Velhasıl bir, iki ay onunla uğraşır, belki punduna getirir hapse attırır. Sonra gelsin 
"yeni" düşmanlar. Yeni 'mağduriyetler'.  Benim "Haftanın melodisi" gibi, adam "haftanın düşmanı",  "ayın uğraşılacak kişisi" ilan ediyor. Ay, bıktımmmmm valla bıktımmmm.
6 yorum:

 1. inan takip edemiyorum çok yoruluyorum artık ..:-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yorulmakta haklısın arkadaşım, ben yazarken bile yoruldum...:(

   Sil
 2. bugün twitterde populer bir etiket vardı şimdi kaldırmışlar SAFINI SEÇ YA HILAL YA HAÇ bu nedir ya evet ve hayır diyenleri bu denli ayrımcılığa itmek nedir aklım almıyor artık resmen ülkeyi 2 ye böldüler herkes birbirine düşman olmuş durumda inadına evet diyeceğim diyenmi ararsın hayır dersen fetöcüsün diyenmi ararsın hepsi mevcut. ülke elden gidiyor millet birbirini yeme derdinde keşke bir mucize olsa da herkes herkese saygı duymayı öğrense ve keşke herkes mevzu bahisin reis değil ülke birliği olduğunu kavrayabilse. Ne dersin abla bunun için sihirli değnekmi lazım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa! Görmemiştim Gülşah'cığım. Hayır diyenler teröristtir, hayır diyenler darbecidir bir de hayır diyenler haçlı olduk!!! Sonra halkı kin ve düşmanlığa teşvik eden biz oluyoruz!!!
   Valla sihirli değnek hatta JEDİ ışın kılıcı lazım.:)))))

   Sil
 3. Küçücük çocuklar da bu tartışma-karmaşa-kavga ortamı içinde yetişiyorlar. Kin ve nefret tohumları ya yeşerirse....
  Huzuru- sakin bir ortamı nasıl da özlüyor insan...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de aynen şahit oldum, birebir yaşadım dersem Makbule hanımcığım. Ödevlerine yardım ettiğim, elimde sıcacık kekler, poğaçlarla evine gittiğim, bana 'Müjde teyze' diyen çocuk, 15 temmuzdan sonra Tayyip karşıtıyım diye bana düşman oldu. Yazıklar olsun dedim. O beğenmediğimiz Demirel, Özal bile böyle yapmadılar. Kimseyi kimseye düşman etmediler.

   Sil