16 Mayıs 2017 Salı

ERKEK TERÖRÜ

Ülkemizde,  pkk terörü,  AKP'nin Suriye'ye kötülük yapmak isterken ülkemize doluşturduğu ışid ve diğer 'İslamcı' denen teröristler kadar tehlikeli bir terör var: Erkek terörü.

Bu konuda çok ayrıntılı bir site buldum.

Hangi tarihte
Hangi şehirde (Türkiye haritası üzerinde gösteriliyor.)
Kaç kadın
Hangi bahaneyle
Kim tarafından
öldürülmüş yazıyor.  
Çoğunuz evlisiniz, çoğunuz annesiniz, çoğunuzun kız çocuğu var. Allah korusun ama kimse "Benim kızıma olmaz.", "Benim damadım yapmaz." demesin. Bakın birebir yaşadığım bir olayı anlatayım. Muhafazakar, akp'ye oy atan bir komşum bir seferinde

"Abla, öyle kadınlar var ki, dayağı hak ediyor"

demişti bana. Şimdi bunu diyen komşumun kendi kızı da var. Evet, yanlış duymadınız, kendi kızı da var. Ve kızı şu anda henüz öğrenci. Ama elbet okulu bitince evlenip, yuva kuracak. Yani, hiç istemem, Allah muhafaza ama bir gün kızı da dayak yerse, acaba bana söylediği bu sözü hatırlayacak mı? Bunu şunun için yazdım. Bir kadın bile böyle diyorsa, o zaman biz ölmüşüz de, ağlayanımız yok arkadaş. 

Siteyi gezdim. Ençok İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Konya, Gaziantep, Antalya' da kadınlar öldürülmüş.

Öldürenler:  Kocalar, eski kocalar, erkek arkadaşlar, babalar, damat, kayınpeder hatta oğullar. :(

Bahaneler: Tartışma, aldatılma şüphesi, boşanma isteği, barışma isteğinin geri çevrilmesi, erkeğe vahiy gelmesi !!! Kadının koyunları otlatmaması, yemek hazırlamaması gibi bahaneler de var. Tabii cinsel saldırı da. Mesela bir kadını kayınpederi öldürmüş ve sebep cinsel saldırı. Yani şerefsiz gelinine tecavüz etmiş ve öldürmüş.

Ülkemizde 2010'dan bu yana 1671 kadın öldürülmüş. (Kore savaşındaki şehit sayısı kadar)

Sadece Nisan ayında 30 kadın öldürüldü. 33 çocuk istismara uğramış, 38 kadına cinsel şiddet uygulanmış.


Gaziantep gibi IŞİD yuvası olan yerlerde dikkatimi çekti 'erkek kardeşler' tarafından öldürülen kadın çok fazla. Sebep: Namus.  

Siteyi yapanların eline sağlık. Yalnız bence 'kadın cinayetleri' demeye son verelim. Erkek terörü diyelim. Çünkü bunun sebebi erkekler. Daha bugün Sözcü'de okudum; yine bir eski koca, eski eşini başına çekiçle vurarak öldürdü. Kadıncağızın yüzü tanınmaz hale gelmiş:(  İşin rezaleti kadın gün içinde üç kez polisi arayıp yardım istemiş. 


35 yorum:

 1. Çok ilginç bir site epeyce bir inceledim. Ne kadar acı ne kötü bir durumdayız bu konuda da :(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakikaten öyle, bu konuda bir şey yapmıyorlar sadece 'ah, vah' ediyorlar. Mesela bu son olay resmen GELİYORUM demiş, polislerde kabahat. :(((

   Sil
 2. demek ki mahalle baskısı devam ediyo..birileri sanki bilerek bu mahalle baskısını devam ettirmeye çalışıyor gibi bi durum var ortada..bu yaşanılanlar bunu gösteriyor..aile içi şiddet,kadın cinayetleri,erkek terörü,çocuk istismarı vs vs....bunların hepsi toplumsal çöküşü gösteriyor..ve ne yazık ki birileri tarafından sanki bilerek bilinçli olarak,bu toplumsal çöküş devam ettirilmeye çalışılıyor..

  dinci bir gazetenin yazarı Atatürk'e ve annesi Zübeyde Hanıma yapılan iftira ve hakaretleri yapanlar için "Onlar bu milletin vicdanında en güzel yeri hak etmiş halkımızı aydınlatmayı başarmışlardır" diye bi ifade kullanmış..alın size aile içi şiddetin,toplumsal çöküşün ana kaynağı.. ha bre körükledikçe körüklüyorlar..milleti galiyana getirmeye çalışıyorlar..mahalle baskısının ana kaynağı işte bu gibiler..bu şekilde aile içi şiddet azalır mı hiç?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu terör bireysel olsa da, ülke olarak İslam dininden ve geleneklerden gelen faktörleri bilinçli olarak devam ettirenler var (işte namusumuzu kirletti vs.ler o kadar çok ki,)

   Atatürk'e, anasına hakaret eden - kimse kusura bakmasın- onun bunun çocuğudur, şerefsizdir, alçaktır, ölümünden neredeyse 80 yıl geçmiş hala koşa koşa mezarına gidip dua edip, çiçek bırakıyoruz ya kıskançlıktan kuduruyorlar. Allah cezalarını versin.

   Sil
 3. Şahsen kadınları sevmem ama bu kadına şiddeti meşru kabul edeceğimi göstermiyor. Lakin bu mahlukatları asmak lazım, ibret-i alem olsun diye.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de asmak lazım. Yüzde yüz katılıyorum. İdam cezası olmayınca iyice arttı çünkü cinayetler. Adam nasılsa ucunda ölüm yok diyor, öldürüyor karısını...(

   Sil
 4. kadınlar da bunda hak gördükçe diyecek bir şey yok yani..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma Audrey'cim..:( bindiği dalı kesmek bu olsa gerek:(

   Sil
 5. Erkek terörü. Bütün medya artık bunu kullanmalı!

  Gerçekten kimi kadınlar da erkek kafasında bu ülkede. Bu da ayrı bir uzunc kaynağı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de bunu kullansınlar, kadın cinayetleri diyerek yine 'kadın' ı kullanıyorlar. Bu cinayetleri kim işliyorsa onu vurgulamak lazım. :( Hatta bence kadın cinayetleri dedikçe, erkekleri daha da cesaretlendiriyoruz.
   "Eh bak kadın olmak ne kadar değersiz bir şey, herkes kadınları gebertiyor ben de geberteyim" gibi...
   terör denirse daha ciddileşir ve yaptığının bir terör eylemi olduğunun bilincine varır insanlar.

   Çok üzücü..

   Sil
 6. Bana dokunmayan bin yıl yaşasıncılık maalesef yaptıkları... Empati kurma konusunda sınıfta kalıyoruz toplumca maalesef...

  Ne acı :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle, empati kurma sıfır. Hele geçen gün ekşi sözlükte okudum Polatlı'da pazarcılar, pazar kurulan tezgahın altında kedi yavrulamış diye, hem anneyi, hem bir günlük bebekleri demir sopalarla öldürmüşler. Yeni doğum yapmış bir kediye ve yavrularına bu şiddeti yapan insana ne yapmaz? :(
   Hayır, zaten o kedi oradan kendiliğinden giderdi...

   Sil
 7. Erkek terörü,tabiri bana da daha iyi bir tabir gibi geldi.Üzücü tabi bu tür şiddet ve terör :((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklın yolu birdir Yurdagül'cüm, çok üzücü, yıllar önce ben çok gençtim, aynı sokakta bir genç kızın kocası (meğer adam paranoyakmış, hiç unutmam mühendismiş yani her meslekte oluyor; her akşam eve gelişte bugün eve kimi aldın?" dermiş, sonunda kızı banyoda yakmış:(kurtaramadılar, öldü, gazetelere geçti o zamanlar.:(((

   Sil
 8. Erkek terörüde değil bu erkeklik eksikliği diyelim.Bir kadına el kaldıran erkek olamaz bence.Heleki bunu normal kabul eden bir bayanada ben hemcinsim demem.

  Öyle bir devirdeyiz ki artik zorla bayanlar eşlerini sevmek zorunda kaliyorlar.Sevmediklerini söyledikleri an sonuc bu olabiliyor malesef.

  Yaa onu bunu bilmem de cezalar arttirilsin artk ya.Sebep aranmasın.Hic birseyde sebepten sayılmasin.Bktık bu heriflerden.Neyse cok güzel bilgilendirmissin abla agzina saglik.

  Umarim son bulur artk.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah sorma canım ya, bir kadın dayağı normal kabul ederse, o zaman gün gelecek kendi kızı da dayak yiyince anlayacak. İşte kimse sevmeden evlenmesin çünkü zorla güzellik olmaz, zorla sevgi olmaz. Bak senin de kızın var Allah analı, babalı büyütsün, çok dikkat et büyüyüp de, eş seçeceği yaşa gelince, aşırı kıskanç, aşırı baskıcı kimselerden uzak dursun. Allah bahtından güldürsün.
   İnşallah ama yasalarla önlem almazsak, erkeğin kendi vicdanına kalırsa bu iş son bulmaz canım. :(

   Sil
  2. İnsallah bana çeker abla.Çok skür kesinlikle siddetten nefret eden hatta elini sakadan bile kaldirmayan bir esim var.Ama cok kiskanc tabi o ayri konu.Ancak kendini dizginleyebilmeli erkekler bence.Ben hep empati yaparim ve bunu hic bir kimseye yakistiramiyorum kesinlikle.Cook haklisin ablacim yasalar degismeli

   Sil
  3. İnşallah canım, evet empati her şeyin başı, yasalar da. Kanunlar güçlü olacak, caydırıcı olacak ki, adam "Ya nasılsa idam cezası yok, yatar, çıkarım" diye düşünmeyecek. Korkacak. Korksun ki, yapmasın bir şey. Korkusu olmayan insan öldürür.

   Sil
 9. Ne zaman kendine gelecek insanlık ister işlevsel ister psikolojik olsun yapılan tüm baskıların bir an önce bitmesi dileğimiz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yüz değil, bin yıllar sonra galiba:( ülke, ülke değil Teksas'a döndü. Güçlü olan güçsüzü eziyor.

   Sil
 10. İnsan olabilmek lazım önce, insan. Bu vahşet gün geçtikçe daha da artıyor daha da önemsenmez hale geliyor ya ona üzülüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle Gökçe'cim, maalesef her gün artışının bir sebebi de siyasetçiler ve ülkenin yanlış idaresi. Biliyorsun şeriatçılara yakın, sempati duyan bir ülke olduk, böyle ülkelerde ilk kadınlar ve çocuklar ezilmeye başlar. Dine dayalı toplum oldukça, kadın cinayetleri de artacak. :( O yüzden diyoruz ya laiklik, laiklik diye...:(

   Sil
 11. Bu ölüm meselesi erkekliği ıspata dönüştü. sağdan soldan kışkırtıyorlar bu ayıları, namus temizledim diye kasılıyor sonra. cezaevinde kimse sen karını öldürdün diye şişlemiyor da aksine kadın boşanmak istemiş bizde ayrılık yok ya benimsin ya toprağın hesabı. bütün bunların hepsi yine medeniyetsizlik yobazlık din aşırı toplumculuktan kaynaklı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O da var, haklısın. Eskiden beri akrabalar dediğin gibi kışkırtırlar erkeği, ya benimsin, ya toprağın diye arabesk şarkılar olurdu (belki hala yapıyorlardır arabesk dinlemeye tahammül edemediğim tek şarkı türü olduğundan bilmiyorum) kesinlikle öyle, medeni insan boşanır, umurunda olmaz ama bizde boşanmak gururlarına dokunuyor. Medeniyetin de dinle çok ilgisi var. Din arttıkça, medeniyet azalıyor.:( tabii bunların anladığı din bambaşka..:(

   Sil
 12. Erkek şiddeti + kadın destekli bazen de ne yazık ki...!
  Dolduruşa gelip,düşünmeden,tartıp-ölçmeden.

  Görünmeyen buz dağının bir o kadarı da,erkeklertarafından sözlü şiddeti çok korkunç, Sürekli horgören,aşağılayan,kompleslerini,karısında,kızında,oğlunda kusan kendini bir bok sanan o kadar görünürde efendi sandığın bir sürü yaratıkda var.

  Sonuç kadınlar en sonunda birer AMAZON olmayı bıraktılar hortlak gibi isyan etmiş yaratıklara döndüler,
  Kadın,olmayı unuttular.

  sen gibi güzel niyetli kadınları anlayamazlar,bir de mal mal suratına bakarlar sen onların haklarını savunurken bile.
  Sevgiler canım içimi döktüm sayende emeğine-yüreğine sağlık.Kuzum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kadının desteğine çok şaşırıyorum Merih'im, anlayamıyorum bunu. Ha yok, yok acaba Stockholm Sendromü ya da Hibristafilya hastalığı mı onları erkek şiddetine destek verdiren? Oh olmuş kadın kimbilir ne yaptı da dayağı hak etti diyenler var:(

   Senin de yorumuna sağlık canım, sevgilerimle.

   Sil
 13. kadın cinayetlerinde (pardon) erkek teröründe dünya birincisiyiz veya ilk sıralardayız sanırım ki bu çok acı, sözde bizim geleneklerimizde anneye, kadına saygı vardı, ne oldu şimdi? bana göre kadına bakış değişti, sebeplerini tahmin etmek güç değil... o bir tarafa çocuk istismarında yine ilk sıralardayız -ki bizim duyduklarımız ortaya çıkanlar... çok acı... paylaşımınız için çok teşekkürler Müjde Hanım, sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dünya birincisi oluruz valla hemen her gün bir kadın öldürüyor erkekler:( Hakikaten cennet anaların altında derler işlerine gelince, anneler gününde bile kadın öldürüyorlar:( Mart ayında dünya kadınlar gününde karısını, eski karısını öldürenler çok oluyor. Maalesef çocuk istismarında da öyle, sadece tecavüz değil ülkemizde de, dünyada da ana, baba şiddeti gören çok çocuk varmış. Bunu da ayrıca yazacağım, dünyada her yıl yüzlerce çocuk ana, baba dayağından ölüyormuş:( inanabiliyor musun? Bizler çocuklarımızı koklamaya kıyamazken...
   Ben de yorumun için çok teşekkür ediyorum canım, sevgiler.

   Sil
 14. konu iğrenç rezik berbat
  kabusun hayata sirayet etmiş hali
  tahammül edilesi değil
  zerre hoşgörümün olmadığı mevzu

  Allah kahretsin hepsini!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kabus hakikaten Kadriye'cim, her sabah haber okurken mutlaka karşımıza çıkıyor, sonuçta bu kadınlar gelecekteki katilleriyle evlenmiş oluyorlar. :( Amin...ama karılarını, eski karılarını öldürmeden evvel kahretsin..

   Sil
 15. Kendilerini mal sahibi gören mallar namusmuş namusun ne olduğundan haberleri bile yok onların.

  YanıtlaSil
 16. Gerçekten erkek terörü bu. Dünya ileriye giderken ülkemiz gitgide geri adim atiyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle Derya'cım, bir ülke ne kadar dine yanaşırsa, erkek terörü de, yolsuzluk, iç savaş, rüşvet, ahlaksızlık, her şey o kadar çoğalıyor.

   Sil