6 Mayıs 2017 Cumartesi

KENDİME SANSÜR UYGULADIM :(


Bir şey yazmıyorum, Çok şey söyledim, çok küfrettim, 'batsın' dedim ama buraya yazmadım.

Şuradaki videoyu izleyebilen varsa izlesin. Ben ilk birkaç saniye sonra 'kapat' a bastım.


(Not: Buna kızıyorsun ama kahvaltıda salam, öğle yemeğinde köfte, tavuk yiyorsun diyeceklere peşinen not vejeteryanım.)


26 yorum:

 1. Yazıklar olsun gerçekten başını izleyince bile yetti. Hayvan diyoruz ya gerçekten bizler hayvandan da hayvanız....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben bir hayvanın başka bir hayvana böyle bir şey yapıp, videoya çekeceğini düşünemiyorum. :( orada videoya alanın, keyifle seyredenin alayının yedi sülalesine küfrettim. Bunlar oksijen israfı...

   Sil
 2. Haber metnini okumam yetti. Din adamıymış, hadi oradan. Sahtekarlar! Orada insan namına kimse yok. İki parça et zıkkımlanmak için her şeye göz yuman, vicdansızlar.
  Mezbahalarda da durum çok farklı değildir. Öpe koklaya mı kesiyorlar hayvanları? Hayvan öldürmenin hiçbir legal yanı yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Burcu'm mezbaha denilen şeyin ismi bile tüylerimi diken diken ediyor. Kimbilir orada çalışanların ruh sağlığı nasıl oluyordur? Sonunda iyice duyarsızlaşıp, hissizleşiyordur. Dediğin gibi öpe koklaya kesecek değiller:(

   Sil
 3. Bu nasıl bir şeydir böyle yarabbim gördüğüm an kapattım ve cidden topuna küfü ettim yani bu nasıl bizler gerçekten hayvan dan daha beteriz asıl bu videoyu koyup ve cekenin yedi sülalesine .. . ...... Bencede bunların hepsi oksijen israfı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma arkadaşım, insanlarda merhamet, vicdan, hassasiyet, duyarlılık hiçbir şey kalmamış. Bunlar insansa biz neyiz? Biz insansak bunlar ne?.

   Sil
 4. Allahü ekber eşliğinde hayvanlara eziyet ve işkence etmek..hatta bu kurban falan da değil,bu şekilde kurban kesimi olmaz..bu resmen adı konmamış bir cinayete de giriyor..toplum da Allahü ekber ile bu eziyet,işkence ve cinayete ortak oluyor..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısınız. Son 15 yılda deist hatta ateist olmaya karar veren yüzlerce insan olduğuna eminim. İnsanlar din bu mu? diye sormaya başlayınca arkası kendiliğinden geliyor.

   Sil
 5. Videoyu izledim, yüreğim ağzıma geldi. Vejeteryan değilim ama hayvana acı çektirmeden bu işi yapacak birilerini bulunsaymış keşke.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zülal'ciğim bu işi hayvana acı çektirmeden yapmak zaten mümkün değil:( Ne yazık ki, gerçek bu. İnsanların empati yapmasını istiyorum. Biz de dünyaya insan olarak değil, inek olarak gelebilirdik. Bir düşünseler...:(

   Sil
 6. Değişmeyen durum bu. Kurban kesimlerinde Boğaz'ın kızıla boyanması hafızalarda yerini koruyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef Hüseyin hocam, evet o kıpkırmızı deniz fotoğrafları çok korkunç:(

   Sil
 7. Izleyemedim. Vejetaryen degilim ama severek et yiyen biri de degilim. Hayvanlara yüzyillardir yapilan günahlar nasil affolacak bilemiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de uzun yıllar et yedim, zamanla bir ikilemde kalıp, yavaş yavaş (kolay da olmuyor geceden sabaha vejeteryan olunmuyor, zor oluyor yıllarca yenildiği için köfteler, lahmacunlar bunları görmeyince gönül katlanıyor:( ) vejeteryan oldum. Zor oldu yani, kolay olmadı. Bilemiyorum gerçekten tek umudum bilim adamları uğraşıyormuş kök hücreden suni et yapacaklarmış. İşte o zaman en azından hayvanlar kesilmekten kurtulur. (umarım)

   Sil
 8. Ben estetik diyorum mahlukatlar bunu yapıyor harbiden başka bir ülkenin cehennemi falan olmalı burası

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de öyle bizler ne günahlar işledik ki, bu cehenneme düştük?:(((

   Sil
 9. haberlerde de izleyemedim, şimdide bakamadım. Et yiyoruz ama böyle vahşet istemiyoruz.Vicdansızlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bakılacak gibi değil gerçekten de...:(

   Sil
 10. yani et yiyorum ama vahşete de hele de bu din adına olursa kesinlikle karşıyım.. yurt dışında beğenmediğimiz elin gavuru diye aşağıladıkları insanlar o kadar medeni ve modern koşullarda kesim yapıyorlar ki ders alınması gerekli..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Gavur diye aşağılarlar ama gavurların icat ettiği şeyler olmasa hala deveyle seyahat edip, dumanla işaretleşir, kandilde yağ yakıp onunla aydınlanır, giysilerini derede yıkar, televizyon yerine karagöz-hacivat izlerlerdi.

   Duymuştum önce bayıltıyorlarmış galiba acı çekmesinler diye. Gerçi bilemiyorum ne kadar faydalı oluyor:((

   Sil
 11. Koduğumun yobazları soysuz piçler ah bunlardan biri bir sebeple çıkacak ki karşıma!!!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oksijen israfı bunlar, bunlarla otobüste, metroda karşılaşıyoruz insan diye karşımızda oturuyorlar:(

   Sil
 12. Bende izlemedim açıkçası konuyu okudum :( Eziyet edilmeden yapılması gerekir aslında ....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnsan bakamıyor Mayıs'cığım, o nasıl bir eziyet öyle:(

   Sil