23 Haziran 2017 Cuma

ADALET?
Bazıları diyor ki "Niye yürüyorlar?"

Adalet için yürüyorlar."

Soruyarlar "Ülkede adalet yok mu?"

Siz söyleyin var mı?

"Şu videodaki bir Türk askeri. Belki de asker bile değil, askeri öğrenci. Fethullah'çı mı, değil mi, belli değil. Suçlu mu, suçsuz mu belli değil. Her insan suçu ispat edilene kadar suçsuzdur - hukuk 1. Sınıfta öğretilir.

Bu asker sizin oğlunuz, eşiniz, kardeşiniz, amca oğlunuz olabilirdi. Komşunuzun oğlu olabilirdi. Askerde rütbesiz er, askeri öğrenci emre karşı gelemez. Bu hiçbir şeyden habersiz askerlerin kimini
 "Köprüde 8 tane canlı bomba var diyerek, kimini tatbikat var diyerek, kimi teröristler var diyerek" oraya getirilmiş. (Bak: Başı kesil askerimizin ablasının tiwitter hesabı) . Sonra anormal bir durum olduğunu, kandırıldıklarını anlayınca zaten hepsi teslim olmuş. Teslim olan PKK'lıları bu ülkede AKP adaleti HABUR'da davul - zurnayla, uyduruk mahkemeyle karşılattı, teslim olan Türk askerinin kafası kesildi. Bu mu adalet? :(

Suçlu bile olsa, ülkede 30.000 kişinin ölümünden sorumlu, bebek katili, psikopat terörist başı Apo'nun başı kesilmedi. Tayyip Erdoğan, televizyon gönderdi seyretsin diye. (İnanmayan için videosu Star Haberde öcalan'a tv  ) Osmanlı askeri, Çanakkale'de düşmanların bile kafasını kesmedi. Bu askerin kafasını kesenler kimler? Yakalandıklarını duymadık. Arandıklarını duymadık. Yargılandıklarını duymadık.
ADALET?


- Fırat Kalkanı' nda 70 askerimiz şehit oldu. Niçin? Suriye için mi? Neye yaradı? ADALET?

- Fırat Kalkan'ında 70 askerimiz niye şehit olduğunu bilmezken, şimdi de Katar'a asker gönderiliyor.
ADALET?


- Balyoz / Ergenekon  diyerek Türk ordusunu esir aldılar. Gururundan intihar edenler, kahrından kalpten, beyin kanamasından ölenler oldu, Engin Alan'ın annesi kahrından öldü. Hepsi suçsuz bulundu, Balyoz 'çöktü'. CD'ler 'sahte' çıktı. PKK'lıları tanık yaptıkları ortaya çıktı! Tayyip Erdoğan "kandırıldık." dedi. ADALET?- KPSS,  Tıp Uzmanlık Sınavı, bir sürü şu an aklıma gelmeyen sınavda sorular Fethullah Gülen'cilere dağıtıldı. ADALET?


- Tayyip Erdoğan kendi ağzıyla "Ne istediler de vermedik?" dediği Fethullah Gülen'cileri yani Fetöcüleri her yere yerleştirdiğini itiraf etti. Kandırıldık dedi. ADALET?


-  4 Milyon Suriyeli ülkemize getirdik. ADALET?

- Referandumda mühürsüz oylar, mühürlü sayıldı. ADALET?

-  Hani "evet" çıkınca terör bitecekti. İki ayda 60 şehit.  ADALET?

- Her gün askerler zehirleniyor. Çöpe atılacak bozuk gıdaları askerlere yediriyorlarmış. ADALET?

- ENSAR vakfında 40 çocuğa tecavüz edildi. ADALET?

- Şort giyene, Ramazan'da dondurma yiyen çoluk çocuğa saldırıyorlar. ADALET?

- Soma'da protesto eden işçiye AKP'li tekme attı. Ayağım incindi diye rapor aldı. ADALET?

- HABUR'da PKK davullu, zurnalı karşılandı. ADALET?

- PKK'lılara açılım yapıldı, AKİLLER icat edildi. Kandırıldık dendi. ADALET?

- Memur, emekli, ay sonunu getiremiyor, bir kilo kiraz 10 TL, Ramazan pidesi 2 TL. ADALET?

- FETÖCÜ damatlar salınıyor. FETÖCÜ 'muhterem hocaefendiye mektup' yazanlar duruyor. ADALET?


32 yorum:

 1. Çocuklar uğraş didin okul kazanıyorlar içindeki bütün öğretmenler okul açıldığı hafta tayin oluyor, kendilerinin yarısı kadar başarısız olanlar bir sonraki sene dışarıdan nakil deyip aynı okula alınıyor, yeni gelen kompleksi öğretmenler not ortalamalarını kırka düşürüyor, kimsenin sesi çıkamıyor.

  Memlekette vahşi batı havası hakim, adalet varmışmış, pöh.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma ya, her yere kendi yandaşlarını atıyorlar. Onu bıraktım bu AKP Fetö etle tırnak değil miydi? Alayı Fetöcüydü. Konu komşu hepsi hem AKP, hem Fethullahçıydı alayı. Şimdi neredeyse CHP'lileri Fetöcü yapacaklar. Yavuz hırsız ev sahibini yakalatırmış!!

   Sil
 2. okudukça içime fenalık geliyor :-(( çok çok üzücü bu olanlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ve hepsini 15 yıla sığırdı AKP! :((( Başı kesilen öğrenci daha 18 yaşında mı ne? Ablası her gün feryat ediyor ADALET diye. :(

   Sil
 3. Yakında unutulan bir kavram olacak gibi geliyor bana.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Diktatörlüklerin en büyük özelliği zaten adaletin unutulması. :(

   Sil
 4. Adalet yok bu ülkede, büyük bir kandırmaca başka da bir şey değil...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parası ve arkası olanlara var sadece. Fetöcü damatlar gibi.

   Sil
 5. Ne güzel sıralamışsın Müjde.Ama o resim hala tüylerimi diken diken ediyor.
  Ölümcül hastalıklarda bazı ilaçların yurt dışından getirtilmesi lazım. Çocuklar ölüyor, ilaçlar hala sağlanamıyor.
  Yalancı tanıklar olayı var.
  Adaleti nasıl özledik.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çocuklara çok yazık oluyor. Ana, babaların suçunu onlar çekmemeli. Yalancı tanık olayı şerefli komutanlarımıza da yapıldı. Biliyorsun...pkk'lıları tanık yapıp, Şemdin Sakık gibi katilleri tanık yapıp, koskoca paşaları sanık yaptılar. AKP döneminin yüz karası olarak TARİHE geçecektir.
   Çok özledik...:(

   Sil
 6. Devlet kurumlarında da aynı sıkıntı.Ben de barınamadım işte :)) Neresinden tutarsan elinde kalıyor ne deyim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deme yaa...:((( inşallah bu günler geçer canım. Eğitimin, bilgi birikimin, emeklerin zayi olmaz.

   Sil
 7. Adalet yok; ancak daha da kötüsü adaletin var olabileceğine dair inancım, umudum da kalmadı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok üzülüyorum. Hadi benim ve benim yaşımdakilerin bir ayağı çukurda ama ya gençler?:((((

   Sil
 8. Pazar günü bağlı olduğum stk ile yürüyüşe katılıyorum ben de. Adalet ilkin devletten gelmelidir çünkü hukuk devletin toplumsal düzenidir. Adaletsiz bir ülke ve sonuçları ortada.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Helal olsun, yolunuz açık olsun, ayağınıza sağlık. Yeğenim ve kedime bakacak kimse yok olsa ben de çok isterdim katılmayı.

   Sil
 9. Merhabalar.
  "Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir." Hukuku ve ardından adaletin nasıl katledildiğini örnekleri ile çok güzel bir şekilde sıralamışsınız. Hukukun olmadığı ve adaletin tecelli etmediği bir ülkede demokrasiden, özgürlükten, hürriyetten bahsedilemez.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep bey,
   Haklısınız, hukukun olmadığı bir ülkede demokrasi, özgürlük, adalet olmaz. :( Bu durumda da o ülkede bir avuç hükmeden hariç kimse mutlu ve huzurlu olmaz. Hatta o hükmedenler de huzurlu olmaz çünkü sürekli bir kesimi zorbalıkla, zulümle, hileyle, üçkağıtla, kandırarak sindirmeye çalışmak da insanda huzur bırakmaz. Sonunda kendi zulümlerinde yok olurlar.
   Selamlar, iyi akşamlar.

   Sil
 10. Adalet yok... Gün gelecek yok ettikleri adaleti arayacaklar... Bundan eminim... Ssvgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette canım, adalet herkese lazım. Diktatörlere bile. Kantarını bozduğu tartı ile tartılmak istemiyorsa tabii....:)
   Sevgiler.

   Sil
  2. Bak eskiden komutanlarımızın ahını alanlar, şimdi ağlaşıyorlar, gün gelecek yukarıda saydıklarımın sorumluları da ağlaşacaklar..yok öyle 'kandırıldık' diyerek sıyrılmak.

   Sil
 11. Adalet , sapıkların aferin iyi yaptın der gibi salıverilmesi ise boğazı kesilen ve köprüden naralarla atılan 5 askerin ki neyi yaşadıklarından bir haber melek oldu yavrucaklar:( buysa eğer kadın ismi olarak bile anılamaz:((
  Bunlara izin verenler yapanlar bir gün ama ama ama biz suçsuzuz kandırıldık adil olun diyecekler (inş görürüz) bu durmda ağızlarının ortasına işte adalet diye çarpmak isterdim...........
  Şimdi havadan havadan konuşuyorlar yok saydıklarını çok arayacaklar.
  Müjdem en çok içimi acıtan , gelecekte ne olacağını bilmezsin ama geçmişte yaşanan acılara sıkıntılara yokluklara katlanıp sızlananların son sürat freni patlak arabayla gidiyor olunması . Eblehler bunlar yüzünden ne hallere geldik:(((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma Hatice'm, o köprüden atılanların, boğazı kesilen garibanlara güçleri yetti. Fetöcüydüler de Fetöcü olduklarını kim ispat etti? Kim suçunu kanıtladı? O askerler zaten anormal bir durum olduğunu, kandırıldıklarını anlayınca teslim olmuşlar. Kaldı ki, rütbesiz asker komutan ne emir verirse uymak zorunda. Uymuyorum diyemez. Bu işin asıl başındakiler, asıl büyükbaşlar hala ortaya çıkmadı. Damatlar salındı. Okuyoruz 100.000 lira veren Fetöcülükten yırtıyormuş. (belki rakam farklıdır bilmiyorum) Hulusi Akar ? Muamma. Adil Öksüz ? Muamma Tayyip ? muamma. Kimse gerçeği bilmiyor olan gariban 18 yaşındaki hava harp okulu öğrencisine oldu. O çocuğun pırıl pırıl yüzü var, gördüm rahmetliyi, Anıtkabir'de çektirmiş. Fetöcü olsa Anıtkabir'de işi ne? Fetöcü dinci değil mi? Fethullah Gülen'ciler Anıtkabir'e 'tuvalet' demiyor mu? Sırf o fotoğraf bile o çocuğun Fetöcü olmadığının ispatı.
   :(((

   Sil
 12. Adaletin olmadığı yerde yapılan seçimlerin ve referandumların güvenilir olduğundan ve yapılsa bile seçim ve referandumların meşruluğundan da bahsedilemez..Adalet şimdi mi yoktu? Tabii ki hayır..2002 yılından beri bu ülkede adalet yoktu..Bunu sizlerde biliyorsunuz..Bu şu demek; şimdiki siyasal iktidarın meşruluğu 2002 yılından beri tartışılır durumdadır..Meşru olmayan bir hükümet iktidara gelirse işte olacağı budur..Mesela 15 temmuz darbesi ve sonrası gelişmeler..Darbe yapanları mı suçlarsınız,darbeye göğüs geriyoz diye askerlerimizi kıtır kıtır kesen gericileri mi? İşte bu nedenlerle 15 temmuz darbesi garipliklerle doludur..Gerçek adaletin olmadığı bir ülke çok fazla dayanamaz,sonunda yıkılıp gider..hayırlı bayramlar..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet yok, 2002 yılı Türkiye'nin karanlık yola saptığı tarih olarak tarih kitaplarına geçecek. Yıldırım bey bakın dün bir AKP'li çıkmış herkes otomatik silah ve 1000 mermi alsın demiş. Kimi öldüreceğiz? % 50 % 50'yi mi öldürsün istiyor? Ne maksatla alacağız o tüfekleri? Kim alacak? Ben ve mahallenin 70'lik teyzeleri alamayacağına göre AKP'lilere hitap ediyor. 15 yıldır AKP idare ediyor ülkeyi, 15 yılın sonunda tüfek alıp iç savaş çıkartacak hale geldiyse sebebi de AKP'dir ben değilim herhalde. Ya da İngiltere kraliçesi değil. 15 Temmuz muamma ve bize söylenen sadece gerçek suçluları gizleme çabası. Fetöcüler işin içinde mutlaka var ama sadece o kadar değil, bazı çok büyük isimler de var ve kendilerini gizliyorlar. Ben de bundan korkuyorum adaletsiz ülkeler yıkılırlar. :(
   Sağolun, size de hayırlı bayramlar.

   Sil
 13. Adaletin olmadığı toplumlar yıkılmaya mahkumdur. Sözünü içim titreyerek söylüyorum Müjdecim... "Adaleti çiğneyen devlet adamlarını cezalandırmayan milletler çökmek zorundadır," demiş Hz. Muhammed. Hala bu hükümeti savunanları yapılanları normalmiş gibi görenleri anlamıyorum...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aklın yolu birdir Hanife'cim. Bak senden habersiz, yukarıda Yıldırım bey kardeşim de aynısını yazmış. Ben de inanıyorum. Adaletin olmadığı toplumlar yıkılır. Masumlara olacak her şey ama dilerim yıkılınca bu ülkeyi 15 yılın sonunda bu hale getirenler de o enkazın altında kalır. Hiç olmazsa
   "Biz öldük ama ülkeyi bu hale getiren de geberdi." deriz. Valla ben de anlamıyorum ama görmek istemeyen kadar kör biri olamazmış diyorlar.

   Sil
 14. Eşkiya dünyaya hükümdar olmazmış. Bu lafa sığındık artık...
  Yapılan adaletsizlikleri okurken gündemimizde halkın iyi yaşaması için daha ne yapabiliriz (Köprü, yol, tünel; bunlardan bahsetmiyorum) sorusunun olması gerektiğini düşündüm. 'Savaş ve din" ana gündemden hiç düşmüyor. Hayat bunlardan ibaret olmamalı.
  Bir zamanlar başa gelenlerin aç olduğunu, eş dost akraba kayırarak zenginlik elde etmeye çalıştıklarını düşünürdük. Bu hep var olan bir şeydi. Artık görüyoruz ki siyasi gücü sadece zengin olmakla değil komşu topraklarda söz sahibi olabilmek için de kullanıyorlar. Bu düşüncemi çok detaylandırmayacağım. Birilerini silahla besliyorlardı, şimdi açık açık asker gönderiliyor...
  Bir zamanlar Almanya'da kötü biri vardı, yaptığı kötülüklere rağmen bir ulusu arkasına takıp tüm dünyayı da kendileriyle birlikte ateşe sürüklemişlerdi. Zamanında kötülüğe karşı durup Hitler'e karşı çıkanlar olmuştu. Bu insanların günümüzde kahraman ilan edilip filmlerinin yapıldığını (13 Minutes-aklıma ilk gelen doğru örnek olmayabilir) görüyoruz, izliyoruz.
  Adalet yürüyüşü eylemini boş bulanlar, kimilerinin yaptığı gibi (Pensilvanya'ya kadar yolunuz var şeklinde alaya alanlar olabilir. Yanlışın ve doğrunun ne olduğunu en iyi değerlendirecek olan tarihtir.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eşkiya dünyaya anam hükümdar olmaz..ah hakikaten Zülal'ciğim bu söz gerçekleşsin artık ne olur. Valla sabrım tükendi. İki ayda 60 askerimiz öldü. Bayram değil yas ilan etmek lazım ülkede:( Evet çok haklısın açık açık asker gönderiyor ya herhalde servetini Katar bankalarına yatırdı. Ya da Katar emirinin sarayında duruyor serveti. Bankaya da güvenmemiş olabilir. Ege denizindeki irili, ufaklı kayalıklar, küçük adacıklar, hepsine Yunan bayrağı diktiler, oraya asker gönderemiyor ama Katar'a gönderiyorsa bu kişisel servetini korumak içindir.

   Adalet yürüyüşü yapanları Fetöcü ilan edenler düne kadar Fetö'nün affedersin poposunu yalıyorlardı. Şimdi AKP değil CHP mi Fetöcü oldu? Nasıl bir "Yavuz hırsız ev sahibini bastırır" örneği aklım duruyor.

   Hiç şüphen olmasın canım tarihe yüz karası ve vatan hainleri olarak geçmekten kurtulamayacaklar.

   Sil