20 Haziran 2017 Salı

AKP NİYE YEŞİLE, AĞACA, ORMANA DÜŞMAN?


15 Temmuzu DİNCİ FETÖCÜLER yaptı, ama sanki askerler yapmış gibi askeri alanlara el konuldu, birçok askeri kurum (okul, kışla, hastane, vs.) kapatılıyor ve araziler AKP'lilere peşkeş çekiliyor. Sonrası bu videoda. :(

Brezilya'da ise ağaca düşmanlık yapılmasını bir manken önlemiş. Ağaçları kurtarmış.


20 yorum:

 1. Sadece Yeşile mi? Onlar çocuğa düşman.. onlar kadına düşman. Onlar gibi düşünmeyene düşman.. Zeytine düşman. Askere düşman. Cumhuriyete düşman. Adalete düşman. Hatta ve hatta dine bile düşman.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Berfin'cim, hepsini ardarda ekleyince memleket düşman oldukları ortaya çıkıyor, zaten 15 yıl sonunda ülkenin geldiği nokta belli normal vicdan ve akla sahip bir insanın bunlara hala nasıl inandığını anlayamıyorum.

   Sil
 2. yazık,güzelim ormanları,güzelim ağaçları sinsi sinsi kıtır kıtır demir testerelerle kesiyolar,kibritlerle,çakmaklarla yakıyolar,demir kepçelerle yıkıyolar..neden? üç kuruşluk heves uğruna..yazık..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Atatürk Orman Çiftliğinde kaç dönüm ormana kesti kendisine beton saray yaptırdı. Ayrıca yine oraya ek binalar yaptırıyormuş. TRabzon Uzungöl'deki gölün etrafını beton yapılar yapmışlar sosyal medyada gördüm ŞAKA sandım, fotomontaj sandım umarım gerçek değildir. Herkes ülkesini ağaçlandırmaya çalışır bunlar tam tersini yapıyorlar.

   Sil
 3. biz yeşilin refüjde ve duvarda olanını severiz :-)) bir akp atasözü :-)))))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ağzına sağlık canım, çok iyi olmuş.:)))

   Sil
 4. İstanbul'u yediler bitirdiler ne yeşil kaldı ne bir karış boş arsa.Kesiyorlar yok ediyorlar yeşil alanları sonra bilmem hangi ülkeden getirdikleri ithal ağaçlarla parklara süs püs yapıyorlar, duvarlara çiçek ekip gösteriş yapıyorlar.Yaşadığım Kartal'da bile meydanımızdaki yemyeşil koca çınar ağaçlarını kesip ortaya kocaman beton yollar yapıp ,ithal ağaçlarla donattılar.Sorsan en çok ağacı onlar dikti.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yazık....uzun yıllardır gitmiyorum İstanbul'a desene gitsem tanımam.:(((Çiçekçi facebook grubuna üyeyiym (30 yıl Çiçekçi'de oturduk çünkü)orada da Salacak çay bahçesinin, orman gibi bir yerdi nasıl yok edildiğinin fotoğrafını çekip koymuşlar tüm eski komşular, orada oturanlar içimiz cız etti:((( misliyle ahı çıksın diyorum.

   Sil
 5. Bir ağacın yetişmesi ne kadar zor, ne kadar uzun yıllar alıyor oysa... bitkilere, doğaya yapılan zulüm de hayvanlara yapılan kadar acı..teşekkürler paylaşımınıza Müjde Abla

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma dün sosyal medyada Yalova barınağından görüntüler vardı bakamadım o kadar kötü oldu, bir,iki kişiyi görevden almışlar o aklımda kaldı, ya barınakların hepsi içler acısı, hayvanlara işkence, aç bırakma, ne kötülük ararsan var, bir kere öyle yerlere çevresinde kedi sever, köpek severliğiyle tanınanları arayıp bulmak (zor değil) onları maaşlı eleman olarak koymak şart. Oraya ilkokul bitirmemiş, eşeğe tecavüzü hak gören, köpeğe tecavüz eden, kediyi tekmeleyen sadistleri de sorup etmeden maaşlı eleman diye alırsan orada her an o zavallıların ahını da alırsın duysalar keşke şu yazdıklarımı....

   Ben de yorumuna teşekkür ederim canım.

   Sil
 6. Ben de anlamadım doğayla dertleri ne?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bir anlasam? Ülke çöl olsun ama bunların cebi dolsun umurlarında değil. Cahil insan ve dinden başka şey bilmeyen insan sadece günü kurtarmaya bakar, 10 yıl, 30 yıl, 100 yıl, 500 yıl sonrasını düşünmez.:( bilim adamları Türkiye böyle giderse çöl olacak diyorlar yıllardır.:(

   Sil
 7. Büyük şehirler bitti, sıra Karadeniz'e geldi. Adını hatırlayamadım ama Rize'de bulunan bir yayla da bundan nasibini alıyor. Sonra neden ülkede turist sayısı azaldı?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef:( köyden akrabama sordum, bizzat gidip görmüş Trabzon'da mis gibi gölün etrafındaki ağaçları kesip evler yapmışlar:(((

   Sil
 8. :((((( yeni nesil orman nedir anne,baba diye soracak:(((
  Meydanlardan Atatürk heykeli kaldırıp 4 parmaklı el heykeli diken zihniyet işte..........................

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma ya ben de gördüm onu, Hatice'm diyorum ya üçe bölünelim en iyisi. Bu yeşil düşmanları, Atatürk düşmanları bir ülke olsun, biz ağacı, kediyi, köpeği seven, Atatürk'ü sevenler ayrı bir ülke olalım.

   Sil
 9. Merhabalar.
  Yeşil benim en çok önem verdiğim bir tabiat alanıdır. Şu anda Portekiz'de cayır cayır ormanlar yanarken, aynı şekilde benim de yüreğim yanıyor. Dünyanın neresinde olursa olsun, yeşilin katledilmesine gönlüm razı olmuyor. Ben bu yeşil alanları "yeşil deniz" olarak görüyorum. Ne kadar hayati bir konu da olsa, yeşilin katledilmesine karşıyım. Ülkemizdeki yeşile yapılan kıyımların kiminden haberimiz oluyor, kiminden haberimiz olmuyor. Haberimiz olsa da geriden geriye kendi başımıza konuşmaktan öte gidemiyoruz. Çevreyi, yeşili koruyan çevre kuruluşları vardı, herhalde onların seslerini de kestiler, çünkü eskisi gibi bu çevrecilerin protesto haberlerini duyamıyoruz. Yeşili korumak isteyen vatandaş sesini nasıl duyuracak? Biraraya gelecek ve bir kartopu yumağı gibi büyüyecek, işte o zaman yeşile uzanan ellere engel olunacak. Bunlar ne Allah'tan korkuyor, ne de kuldan utanıyorlar. Bunları kim dizginleyecek? Yine iş vatandaşa düşüyor. Ancak, onlar vatandaşı da ekarte ettiler. Köpeksiz köyde değneksiz geziyorlar.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep bey, Portekiz'de ya da dünyanın başka yerinde malum her doğa olayı zincirleme birbirine bağlı, çok yazık oluyor, kutuplardaki suyun erimesi tüm dünyayı nasıl etkileyecekse, birçok tür yok olup, birçok ülke su altında kalacaksa, ağaçların yok edilmesi de dünyayı ve önce Türkiye'yi mahvedecek, çöl haline getirecek. Valla 6 - 7 yıl önce ben gözlerimle tanık oldum. Karşımızda tepeler var, bayağı ormandı. Pencereden, balkondan bakınca çok hoşuma giderdi, bir akşam baktım cayır cayır yanıyor, hemen itfaiyeyi aradım, tarif ettiğim oturduğum yeri, tam karşımdaki tepe dedim - ismini bilmiyorum semt olarak- işte şimdi oralara ev yapacaklar, TOKİ yapacaklar....:(((çevreci bir karı-koca vardı, ormanları kesip yerine mermer ocağı yapmasınlar diye çok uğraşmışlar sonunda kiralık katil tutup ikisini de öldürdüler mutlaka duymuşsunuzdur o yüzden insanlar korkuyor artık.
   Yorumunuzun altına imzamı atıyorum. Allah'tan korkmuyorlar çünkü ona inanmıyorlar, tek inandıkları şey var: Dolar, Euro, altın.
   Çok teşekkürler, selamlar.

   Sil
 10. Müjde'm. Ben instagramda sadece hayvanlarla ilgili yayınları takipteyim. O Yalova barınak manzaralarını gördüm. Yayını paylaştım, altına da zehir zemberek sözler yazdım, bastım yayınlaya. Daha neler görüyorum bir bilsen:(( Ne şerefsiz insanlar var. Köpeği bıçaklayan, kurşunlayan, hamile kediyi ne hâle getiren, oynatırmış gibi kandırıp masum kediciği tekmeleyip yükseğe uçuran... Neden oldu bunlar? Tabii ki sistem çöktü, korku yok, herkes istediğini yapıyor. Ben Yeşilköy'deyken üst kat komşum kedilerimize kızıp, kafama sıcak köpüklü su dökmüş ben de mahkemeye vermiştim. Hakime hanımın sorularından kendisinin satılmış olduğu belliydi. Kaybettim tabii davayı. Milas'a kaçıp döndüğümüzde kediler tırmanıyormuş diye canım ağaçları kökünden kestirmişti. Şok oldum. Şikayet ettim, geldiler ama hiç bir ceza yemedi kimse. Sonra taşındık da o ucubeleri görmüyorum.
  İşte bu zihniyet doğayı katlediyor. Onları euro, dolar altın boğsun inşallah. Sevgiler kardeşime.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ahhhh ben bakamadım korkumdan ablam,:(((((ağzına sağlık iyi ki, yazmışsın. Evet maalesef benim instagramım yok ama facebook'ta filan görüyorum ben de:(((kahroluyorum:(((hatırladım bloğunda yazmıştın ablacım. Yazıklar olsun komşu değil düşman yapmaz bunu:((((maalesef kimi kime şikayet ediyoruz?:((boşuna...kötüler kazanıyor:((
   Amin ablacım, sevgiler.

   Sil