5 Haziran 2017 Pazartesi

DARBENİN SİYASİ AYAĞI
10 yorum:

 1. Neyin ne olduğunu çoğumuz biliyoruz ama gözlerini kulaklarını tıkamış olanlar kendilerine geldiklerinde hepimiz için çok geç olacak ona yanıyorum

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın Gülşah'cım, bence de çok geç olacak. Balyoz konusunda biz haklı çıktık, hatırla tüm AKP+fetoşgiller nasıl da "darbeciler" diye seviniyordu paşalar, albaylar, teğmenler hapse atılırken. Sonra "kandırıldık" dediler. Açılım/çözüm süreci/akiller vs. derken yine biz yanlış yapıyorsunuz derken "siz kan aksın istiyorsunuz" diyorlardı sonunda yine biz haklı çıktık. Yine 'kandırıldık' diyerek sıyrıldılar. Fettoş derken kızıyorlardı, onda da 'kandırıldılar"!!! Biz niye kandırılmıyoruz? Atatürkçüleri niye kimse kandıramıyor? Bunda da haklı çıkacağız ama dediğin gibi çok geç olacak.

   Dün bir film izlerken bir söz duydum, çok hoşuma gitti:
   "Bir hırsız tüm hayatını çaldıklarını kaybetmemeye adar."

   Sadece maddi değil manevi olarak da çok şeyimizi çaldılar. Şimdi tüm gücüyle çaldıklarını kaybetmemek için uğraşıyorlar. Fettoş işi, pkk işi, yolsuzluklar, talanlar, 15 temmuzlar yaptılar içine ettiler şimdi "Nasıl sıyrılırız? " ı düşünüyorlar. Tek adamlığı da bunun için yaptılar. Fettoş ile birlikteyken iyiydiler, ağızları kulaklarında altlarına jipleri çekerken 'kandırıldık' türküsü henüz söylemiyorlardı. Şimdi tüm güçleriyle "yaptık, ettik, çaldık, çırptık, şimdi de çaldıklarımızı koruyalım tüm gücümüzle safhasındalar. Bunun için de ellerinden gelen her kötülüğü yapacaklar - yapıyorlar.

   Sil
 2. Mujdem fethullah gülenin vatandasliktan cikarilmasiyla süreç tamamlanmış olacak. Boylece ne iade talebi ne de yargilama mumkun olabilecek. Fethullah gulenin turkiyede bir mahkemede konustugunu dusunsene. Ben zaten bastan beri abd ye yapilan baskiyi samimiyetsiz buluyordum. Bir de insanin deli olması lazim. Konusursa kim bilir neler anlatır ne biçim deliller vardır elinde valla hepsi gume gider. Akp aleyhine halk nezdinde olusacak suphe yeter. Sonucta nasıl olsa referandum bitti,ohal denen saçmalık sakız gibi uzadı, başkanlık geldi. Ne var ne yok artık avuçlarının içinde. Fetocu da postaları dosyayı daha doğrusu koca bir ülkenin kaderini sümen altı edecekler ve mission complete yani özetle.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet! Kesinlikle öyle olacak. Fettoş, konuşsa başta Tayyip, ailesi, Bülent'i, Melih'i, kimse kalmaz. Bunlar yarın yine sarmaş dolaş da olurlar. Ülkenin yarısına düşman, yarısını 'terörist', 'cehennemlik' ilan eden şahıs"cumhurbaşkanıyım" diye geziniyor. !!! Fetö'yü iade filan ben de başından beri inanmadım. Hepsi kendi salak seçmeninin gazını alma senaryosu.

   Sil
 3. bence darbeyi kimse yapmadı , hatta darbe girişimi falan olmadı bunlar hep chp'nin uydurması diyecekler de , vatan-millet-sakarya kısmından iyi parsa topladılar

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sonunda böyle diyecekler, milli irade nöbeti tutanlar, milli irade istemiyoruz tek adam her şeye karar versin diye göbek attılar. Ya ne diyeyim...?

   Sil
 4. nerden tutsan elinde kalacak bir durum açıklanamayan açıklanmayan o kadar çok şey var ki biz bir kısmını anlıyoruz tahmin ediyoruz ama çoğunun gözü kör olmuş vaziyette :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle, aşkın gözü kördür ya o misal, Stockholm sendromü hastası hepsi. Adam ne yapsa bir kulp takıyorlar mazur görecek. Kandırılmış, çaldıysa çalışıyor da..cuma namazına gidiyor....karısı türbanlı..

   Sil
 5. Buyur nerden yakarsan yak...!
  Ülkem yangın yeri,yazık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle.
   Bak ne diyeceğim, sağda resimler var, Barzani'nin üzerinde AKP'nin müşavirinin meşhur TEKME FOTOSU var. İşte ona bakınca 15 Temmuz'la ilgili tüm kuşkularım yerine oturuyor.

   Sil