23 Haziran 2017 Cuma

YARATICI GENETİK BİLMİYOR OLABİLİR Mİ?işte burada Nahit Hatipoğlu anlatıyor

Nihat Hatipoğlu  bunu anlatmak için her program başına bir ev parası alıyormuş.

Oha lan. Sapıksınız. Canım Atatürk, seni bu yüzden sevmiyor bu yobazlar.

Ey Peygamber! ...amcanın, halanın, dayının ve teyzenin kızlarını... sana helâl kıldık. Genetik bilmeyen tanrı olabilir mi??? pic.twitter.com/d9r5H4vj3V

30 yorum:

 1. Düşündüklerini cesurca söyleyen nadir kişilerdensiniz, bunun için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Keşke nadir olmasak, ülkenin % 90'ı benim gibi pat diye düşündüğünü söyleseydi, bugün bu halde olmazdık. Ben de yorumunuz için teşekkür ediyorum.)

   Sil
 2. Müslümanlık dininde karşı çıkılmıyor bu duruma. Sebebi, evlilik kararının erkekte olmasından kaynaklı bir durum. Kişi kuzeniyle evlenmek istiyorsa, kuzeninin lafı geçmiyor. Bu yüzden dehşet verici bir vaka.

  Eğer iki kişi birbirini sevmişse ben buna karşı duramam. Yanlış anlaşılmasın akraba evliliğine ben de karşıyım. Ama eğer aşık olurlarsa kendilerinin bileceği bir iştir bu. evliliği veya evlenmemeyi Dayatmak doğru olmaz diye düşünüyorum efendim.

  Akraba evliliğinde çocuğunun hasta olması büyük bir risk. Böyle bir risk varken çocuk doğurmakta onların vicdanına kalmış. Çok insan var bakamayacağı halde çocuk sahibi olan. Çocuklar melektir, iki kişinin bilinçsizliği yüzünden binlerce melek eriyor gözlerimizin önünde

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakikaten dehşet verici bir vaka, ülkemizde geri zekalıların, düşük zekalıların çoğunlukta olmasının sebebi de bu. Ben çok yakınen gördüm, teyze kızıyla evlenmişti, iki doğum yaptı, ikisi de 2 yaşına kadar bile yaşamadı, doktor doktor gezdiler, hala da "Ama bilmem hangi komşum amca kızıyla evlendi iki çocuğu da sapasağlam" diye konuşuyorlardı. :( Yine çok eski evdeki kapıcımız amca oğluyla evliydi, bir tanesi sağır dilsizdi, tabii zeka ne durumda bilemiyorum. Ötekiler iyiydi.

   Yorumunuz için çok teşekkürler.

   Sil
 3. Merhabalar.
  İslam dinini çıkarları ve menfaatleri yolunda harcayan ve küçük düşürenleri esefle kınıyor, Allah'ın laneti üzerlerine olsun diyorum.

  Söz konusu hükmün ne derece doğru olduğunu, Kur'an'dan incelemek lazım. Neden derseniz? Bu hainler, ayetlerin taşıdığı hükmün içinden cımbızla işlerine gelen taraflarını alıyorlar ve murat edilen kısmını atlayarak, İslam dinine zarar veriyorlar. Konu Ahzab suresinin 50. ayetinde geçmektedir. Güvenilir bir Türkçe çeviriden okudum. Çeviri aynen şöyle: "...Ey Peygamber! Biz sana şu hanımları helal kıldık:Mehirlerini verdiğin eşlerin, Allah'ın sana ganimet olarak verdiklerinden elinin altında bulunanlar, amcalarının, halalarının, dayılarının, teyzelerinin kızlarından seninle birlikte hicret edenler. Peygamber kendisiyle evlenmek istediğinde, kendisini peygambere hibe eden mümin bir kadını da öteki müminlere değil, yalnız sana özgü olmak üzere helal kıldık. Onlara eşleri ve elleri altındakiler hakkında neler farz kıldığımızı biz biliriz.SANA BİR ZORLUK OLMASIN DİYEDİR BU... Allah Gafur'dur, Rahim'dir. ..."

  Benim bu ayetten anladığım kadarıyla sadece peygambere özgü ve hicret anında yaşanabilecek bazı sıkıntıların yaşanmaması için, Cenab-ı Hakk tarafından alınan bir tedbirdir.

  Bu ayette hitap ve muhataplık doğrudan Peygamberedir. Bakın burada ayet, ne "Ey iman edenler", ne de "Ey insanlar", gibi bir hitapla başlıyor. Ayetteki hitap doğrudan Peygambere özel olup, bu ayette kastedilenler de peygambere özeldir. Yani hicret gibi özel bir durumdan kaynaklanan sorunları bertaraf etmek için, peygambere has kılınan özel bir durumdur.

  Ama açıkgöz, çıkarcı ve menfaatçi tayfa bu ayetten yola çıkarak özel bir olaydan dolayı, sadece Peygambere, bazı zorlukları aşmak ve Peygamberin işini kolaylaştırmak için alınan özel bir tedbiri tüm insanlara caiz görmek doğru değil diye düşünüyorum.

  Gayret bizden tevfik ve hidayet Allah'tandır.
  Yaklaşmakta olan Ramazan bayramınızı en içten dileklerimle kutlar; tüm sevdikleriniz ve sevenlerinizle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir bayram geçirmenizi Cenab-ı Hakk'tan niyaz ederim.
  Selam ve dualarımla birlikte en GÜZEL'e emanet olun efendim, saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep bey,

   Detaylı yorumunuz için teşekkür ediyorum.
   Valla ne diyeyim, en güvenilir çeviriden okumuşsunuz, Allah da - maşallah- peygamber de olsa adama elinin altında bulunan neredeyse herkesi helal kılmış. Ne uçan kurtulmuş, ne kaçan. :)))))E, tabii bunlar benim deist olma sebeplerim.

   Sizin de Ramazan bayramınız kutlu olsun, sağlık, mutluluk, huzurlu günler dilerim. Selamlar, saygılar....

   Sil
  2. Biraz Turan Dursun okuyunca insan dinden imandan çıkıyor tövbe. Müjde abla aynı fikirdeyim. Neden bu jest?

   Sil
  3. Rahmetliyi hiç okuma fırsatım olmadı. Başına gelenler çok üzücü bir insan nasıl X dinine inanıyor diye öldürülmemeliyse, hiçbir dine inanmadığı için de öldürülmemeli. Ateistler tutup inanan insanları "Vay sen niye inanıyorsun?" diye öldürmüyor. Sadece 'Müslüman' larda var bu maalesef.

   Ben de "aklın gözü" isimli twitter kullanıcısının bu konudaki yorumlarını çok severek okuyorum. Aslında din, iman en güzelini Atatürk demiş, din insanın vicdanıdır diyerek. Ahlak, vicdan varsa bir insanda zaten dindardır diyorum.

   Sil
 4. İlginç bi durum.. :) zaten oldum olası şu ilahiyatçılara gıcık gitmişimdir..işleri güçleri milleti din ile uyutmak..üstelik bunu yaparken bide astronomik ücretler alıyorlarmış..yani ne diyeyim..bi de şöle bişi farkettim..bu tür ilahiyatçılar din ile milleti uyuturken,bir de ortadoğuda yaşanan zulümleride dile getirdikleri halde kendi ülkesinde,burnunun dibinde yaşanan çeşitli şekillerdeki zulümleri (örneğin ergenokon,balyoz gibi yaşanan zulümleri) ise hiç görmüyorlardı..yani anlıcanız bi çifte standart var bunlarda..sırf siyasal iktidara hizmet anlayışı var..şimdi ecevit,demirel hükümet dönemleri aklıma geldi..o dönemlerde ne gariptirki ülkemizde yaşanan zulümleri bas bas dile getiriyorlardı ve ecevit,demirel hükümetlerini bu şekilde devirmişlerdi..ama şimdi yaşanan zulümleri ise görmüyolar maalesef..durum bu şekilde..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :))))Ha bir de koltuğa oturup, her sene orucu neyin bozup, bozmadığını anlatıyor, bizim Müslümanlar hala orucu neyin bozup bozmadığını anlamadılar. Her sene aynı şeyleri sorup duruyorlar. :))))

   En büyük zulüm akp devrinde yaşandı.
   15 Temmuz Fethullah Gülen'in eseri madem (akp hiç kabahatli değil yerseniz) o zaman Fethullah Gülen'i bu kadar kim palazlandırdıysa 15 Temmuz'un en büyük suçlusudur.
   Balyoz kumpası AKP - Fetö ikisi birden yaptı.
   4 milyon Suriyeli AKP döneminin marifeti
   2 aydır her gün şehit veriyoruz..hepsi AKP dönemi
   askerler zehirleniyor AKP dönemi
   sınav soruları çalındı AKP dönemi
   yolsuzluklar ayyuka çıktı AKP dönemi...
   Dinci vakıflar 40 çocuk tecavüze uğradı AKP dönemi
   Şort giyene, mini etek giyene şiddet AKP dönemi
   Kadın cinayetleri misliyle arttı AKP dönemi
   Hayat pahallığı, cinnetler, boşanmalar, eğitimin yazboz olması AKP dönemi
   Suriye'ye düşmanlık ve mahvolmasına katkı
   Libya'nın mahvolmasına katkı
   ülkeye ışid teröristlerinin getirilmesi sınırların kevgire dönmesi
   pkk ile HABUR rezaleti, AÇILIM - AKİLLER
   Barzani ile elelekolkola girmeler
   Soma'da işçiye tekme atan müşavirler
   hepsi AKP döneminin eserleri ki, bunlar ilk aklıma gelenler.

   Sil
  2. çok haklısınız..şortlu kadına şiddet dedinizde,"şortlu kadına dayak" olayı halen sıcak gündemini koruyor..tele1,krt gibi ulusal kanallarda tekrar tekrar gösteriyorlardı.. bende izlemiştim,adam sanmıyorsam "şortlu kadının kendisini tahrik ettiğini" falan demiş..işte haberi cumhuriyetin haberi.. ( http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/turkiye/765359/Sortlu_kadina_dayak_kamerada__Saldirgan_vergi_sucundan_cezaevinde.html )işte ilahiyatçıların getirmiş oldukları yeni nesil dayakçı gençlik :))

   Sil
  3. Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmış. :((
   Evet dayakçı, kindar gençlik..

   Sil
 5. Ensest ilişki sebebi olarak medeni devletler yasaklıyor, Biz de,mal-mülk-gelenek diye bu alışkanlıklar çıkarları sebebi ile sürdürülebilir, ne yazık ki onay görür.

  Bu özelliklerinden dolayı bu ülkede kadın olmaktan bazen çok sıkılıyorum...

  Yine çok önemli ve yaralı bir yere parmak basmışsın,arkadaşım.
  Kalemine sağlık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ülkenin yarısı amcasının oğlu, teyzesinin kızıyla evlenmiş, o yüzden de yarısı AKP'ye oy atıyor. :(
   Sen de sağol Merih'cim.

   Sil
 6. işlerine geldiği gibi amaç ensesti normal hale getirmek herhalde :-((

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Dağlara taşlara Audrey'cim, zaten ne sapık varsa bu dincilerden çıkıyor. İmam kızkardeşine tecavüzden yargılandı geçenlerde. :(((

   Sil
 7. Diyecek lafım kalmadı bu densizlere mÜjde artık :(

  Tüm tatsızlıklarımıza rağmen iyi bayramlar diliyorum arkadaşım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne denir ki Sebo'cum???

   Hala kızı, teyze kızı, amca kızı hepsini ......diyecek utanmasa....:(

   Sana da iyi bayramlar Sebo'cum. Sağol. ♥

   Sil
  2. ya alemsin müjde yaa:))

   Sil
  3. :))))Valla Hatipoğlu utanmıyor ne diyeyim:))))

   Sil
 8. Ayol Müjde'ciğim, eşim derdi ki biz mahallemizdeki kızlara bile yan gözle bakmayız, kardeş biliriz. Bunlarla akraba olan kızlara acırım. Bizim ailede de vardı ablamın kocasının soyundan. Ablam rahmetli ne mücadele verdi kadıncağız. Nihat Hatipoğlu'nun anlatımları beni çıldırtıyor. Teyzesinin kızıyla evlendi diye kanun sanki herkes evlenebilir mi demek oluyor? O doğru dedi diye doğru mu oluyor yani ? Ayıp ya, bunlar için ne denir, kime şikayet edilir ki? Meydan boş nasılsa Müjdem, sevgiler kardeşim. Ya sabır deyip oturacağız.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rezalet, kepazelik ve ülkenin yarısının gerzek olmasının sebebi de bu zaten ablacım. Üstelik yukarıda Recep bey ne güzel izah etmiş, o teyze kızı filan hikayesi herkes için değilmiş, en azından sadece "Peygamber" in birlikte Hicret ettiği - sanırım bekar kadınlar içinmiş. Kimi kime şikayet edeceğiz. Benden de sevgiler ablacım.

   Sil
 9. Yazıyla birlikte yorumları okumak çok keyifliydi.Sağlıkçı biri olarak kesinlikle akraba evliliğini onaylamıyorum ben de...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler canım, sağlıkçı gözüyle bakış açın çok değerli, umarım akp'liler okur.

   Sil
 10. Merhabalar.
  Ahzab suresinin 50. ayetinin Türkçe çevirisini okuduğum da ben de aynen sizin gibi düşünmedim değil. Ahzab suresinin 50. ayeti tüm müminlere şamil bir hüküm olsaydı, Cenab-ı Hakk'ın, "Müminlere söyle; onlara amcalarının, halalarının, dayılarının ve teyzelerinin kızları helaldir" şeklinde bir buyruğu olurdu. Bakın Cenab-ı Allah bu akrabaların kızlarını özellikle bu ayette zikrettiğine göre; demek ki bu akraba kızları ile ilgili evlenmeyi önceden nehyeden bir durum vardı ki, hicret sırasında meydana gelen sorunları aşıp, Peygamberin işini kolaylaştırmak için böyle bir ayet vahyedildi. Peygamber efendimizi savunmaya geçen bir cümleden bahsedeceğim. Cenab-ı Peygamber bu kadar kadını nikahının altına almasındaki amaç, onları sadece korumaya yönelik olup, gerçekten zevce yerine koyduğunu sanmıyorum. Eğer böyle bir şey olsaydı, bu çok çirkin bir şey olurdu. Oysa İslam dininde böyle çirkinliklere yer yoktur. Şimdi biz hicret esnasında yaşanılan güçlükleri bilmediğimiz için, söz konusu ayetin hükm-i hikmeti konusunda tahmini yorum ve kanaatlerde bulunmamız doğru olmaz diye düşünüyorum. Bir de akademik açıdan bu konuda konuşmaya bile ehil değiliz. Kulaktan dolma bilgilerle bu tür konular tartışılamaz, hata yaparız.

  Sizin DEİST olmanıza da şaşırmıyorum. Neden derseniz? İslam dininin bu kadar cılkını çıkaran ve müslümanları deist olmaya zorlayan hem de Prof.Dr. ünvanlı akademisyelerimiz olduğu sürece daha çok deizme yönelenler olacaktır. Tek kelimeyle İslam dinine yapılan tüm bu haksızlıklara üzülüyorum.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep bey,
   Ayrıntılı bilginiz için çok teşekkür ediyorum ama ençok beni anladığınız için mutlu oldum. Gerçekten de dediğiniz prof. unvanlı kişiler, gerek AKP'nin döneminde olanlar yüzünden, hatta şu son Suudi Arabistan - Katar güya ümmet olanların birbirine girmesi, Suudi Arabistan'ın diğer Müslüman ülkeleri Libya, Suriye, Yemen ABD ile bir olup, Batı ve İsrail ile bir olup mahvetmesi, yıkımına sebep olması, her gün bombalamasını düşününce daha çok insan deist olur.
   Selamlar, sağlıcakla kalın.

   Sil
 11. ismilazım değilin çocuklarına birileri bir şeyler yaptıda o da şimdi tüm ülkeden intikam mı alıyor acaba diye düşündüm bir an.
  Kendimi bildim bileli bırak akrabayı komşudan bile 7 kapı öteye say derlerdi tüm ailem akrabalarım ve tanıdıklarım hep de böyle bildik bunu dinin söylemesi gerekmiyor ahlak vicdan haya sahibi olan herkesin düşündüğü bu olmalı gerisi sapıklıktır sapla samanı karıştıra karıştıra kendileri de ayıramaz oldu .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ya bilemiyorum ki Hatice'm. Ama acayip, evlerden uzak biri, yani dini, dincilerden kurtarmak lazım, dinciler bir uzaya filan ışınlansalar, geriye dindarlar kalsa. Çünkü ikisi aynı şey değil.

   Sil
 12. Çok acı ki toplumun büyük bir kısmı bu düşünceyi destekliyor. Okudukça, araştırdıkça, sorguladıkça bu insanlarla aradaki uçurum açılıyor. Yazık.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok acı. Destekledikçe akrabalarla evleniyorlar, ürüyorlar ve toplumdaki zeka özürlü sayısı artıyor. Arttıkça AKP gibi partilerin oy oranı artıyor. :(

   Sil