19 Temmuz 2017 Çarşamba

AMA YOL YAPTI....

istanbul yağmur ile ilgili görsel sonucu


15 yorum:

 1. istanbul sel altında.. ama yol yaptı.. 😊 güzel ifade olmuş..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. unutmuşum,alt yapı çalışmaları zaten bozuk bi de,güzelim ormanlarımızın talan edilmesi,durumu bu hale getirmiş oldu..a

   Aslına bakarsanız konuyu sınıf öğretmeni Tülay Gürdal hocamız "bu daha başlangıç.." diye bi yazı ile paylaşarak ele almış.. ( http://www.tulaygurdal.com/2017/07/bu-daha-baslangc.html )

   İşte Ormanlarımızın talan edilmesi,istanbulun seller altına kalmasına sebebiyet verdi.. Benim de aklıma geleni okumuş.. :))

   Sil
  2. Haklısınız, link için teşekkür ediyorum.

   AKP, orman kesmeye MECBUR.
   Niye diye haklı olarak soracaksınız?
   Çünkü AKP'ye ençok OY VEREN KESİM MÜTEAHHİTLER.
   Toki yapacak, avm yapacak, para kazanacak, ailesine lüks bir yaşam sunacak.
   Bunları yapmak için de sürekli ağaç kesecekler.
   Kısır döngü yani.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Hahaha, Emine'nin bileziklerini bozdurup yapmış.:)))))

   Sil
 3. su basmaz kapanmaz denen avrasya tünelini su bastı daha ne olsun..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağmur suyunu çekecek toprak kalmamış demek ki...:( ama olsun müteahhitler zengin oluyor, müteahhitler AKP nin oy deposu, bizzat yan apartmanımızda seçim günü dev Tayyip posteri asmıştı balkonuna lise mezunu bir müteahhit oturuyor. Benim şu an oturduğum dandik evin de müteahhiti aynı zamanda. (en ucuz, en kötü malzemeyle yapmış) Lise mezunu insan ağacın, ormanın kıymetini anlamaz, sadece lüks jipiyle, kızına, oğluna yaptığım şaaşalı düğünlerle övünmeyi bilir, müteahhit kesimi için zenginlik kendi cebinin zenginliğidir, orman zenginlikmiş, vatan toprağı kutsalmış, onları s...tir eder affedersin.

   Sil
 4. Bu görsele çok gülmüştüm.Durağın kenarında 15 Temmuz Destanı yazıyor.Erkek arkadaşım demişti ''İşte destan budur.''Çok komik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorma canım yaa...
   Kimsenin ölmemesi büyük şans, bilmiyoruz belki yavru kedi, köpek filan da sulara kapılmıştır:( ancak bunlara söylesen yüz manda derisi gibi, "Allah'ın takdiri" der geçerler, SOMA'ya Allah'ın takdiri demişlerdi.

   Sil
 5. Balık tuttuk otobüste, yaptılar bunu da :D

  YanıtlaSil