2 Temmuz 2017 Pazar

AKP, SİZİ TERBİYE ETMESİN, SİZ ONU TERBİYE EDİN

Sıcaklar ve yaz gelince bloglara ne olduysa, okunma oranım yarı yarıya azalmış. Bu diğer bloglarda da öyle mi yoksa sadece bana özgü bir durum mu bilmiyorum. Neyse, umarım havalar soğuyunca, eski haline döner. Ancak aradaki ilişkiyi yani sıcak havalar - okuma oranı ilişkisini anlayamadım:)))))

Neyse gelelim konuya:

1992 yılıydı sanırım. O zaman Bücürük tabii daha doğmamış bile. ( Bücürük, 2009'da doğdu) Kedimiz yok. Rahmetli annemle "Ah, bir kedimiz olsa" diye çıldırıyoruz. Sonunda "Sıksık seyahata çıktığı için kedime bakamıyorum" diyen bir hanımefendinin kedisini aldık, eve getirdik.  İsmi Prenses'miş. Çok da alışıkmış ismine. E, güzel de bir isim. Değiştirmedik ismini. Prenses eve geldi ama biz o zaman ana-kız maddi olarak öyle pek ahım şahım bir durumda değiliz. İşte kendimizi anca geçindiriyoruz. Meğer Prenses hanım da ithal, pahalı Viskas mamalara alıştırmışlar başka bir şey yemiyor! Annemle ben paniğe kapıldık. "Eyvah, ev yemeği yemezse ne yapacağız?" diye. Kediyi almamıza aracılık eden hanım bir veteriner hekim hanım vardı. Ona telefon açtık durumu anlattık. "Acıkınca önüne ev yemeği koyun, sakın Viskas vermeyin, bir yemez, iki yemez, sonra alışır." dedi.


2009 Nisanında melek olan
her gün andığım, güzel kızım Prenses..


Biz de öyle yaptık. Ama Prenses ne yaptıysak yemiyor. İlla Viskas istiyor. Ben üzülüyorum, dayanamıyorum. Tekrar telefon açtık veteriner hekim hanıma, durumu anlattım.

"Sakın pes etmeyin. Vazgeçip yine Viskas verirseniz o sizi terbiye etmiş olur. O sizi terbiye etmeyecek; siz onu terbiye edeceksiniz."

dedi.

Sonuç: O bizi terbiye etti. :))))

Allah'a şükür, Viskas masrafı yüzünden zor durumda filan kalmadık. Meğer boşuna korkup, boşuna panik yapmışız. Yıllarca Viskas aldık kızımıza. :))

AKP ve belli bir kesim de kendisi gibi düşünmeyenleri ve muhalifleri, baskıyla, iftirayla (hayır diyenler teröristtir/ bizimle aynı görüşte olmayanlar Fetöcüdür/ pkk'lıdır), hapse atarak, zulmederek, zorbalıkla TERBİYE ETMEK istiyor. Bu yüzden de konuşmaya, yazmaya korkan bir kesim oluştu.

Şort giydiniz diye tekme atan, saldıranlar sizi şort giymeme konusunda TERBİYE ETMEYE çalışıyorlar. (Tekmelerim, şort giyme)

Kısa kollu giyindiniz diye taciz edenler sizi kısa kollu giymeme konusunda TERBİYE ETMEYE çalışıyorlar. (Taciz ederim, kısa kollu giyme)

Yılbaşı kutlayanları bombayla öldürerek sizi yılbaşı kutlamama konusunda TERBİYE ETMEYE çalışıyorlar. ( Bombalarım, yılbaşı kutlama)

Yürüyenlerin yoluna bok dökerek, yürümemeleri için TERBİYE ETMEYE çalışıyorlar. (Bok dökeriz, yürüme)

Bloğunuzda, facebook'ta, twitter'da, gazetede düşüncenizi yazdınız diye size küfür edenler, iftira edenler, savcılığa şikayet edenler sizi susmanız konusunda TERBİYE ETMEYE çalışıyorlar.
(Yazma hapse atarım, yürüme Fetöcü derim, pkk'cı derim.)

Bu durumda ne yapacaksınız? Tam tersini yapacaksınız.
Onlar sizi değil, siz onları terbiye edeceksiniz.

Şort giyme mi diyorlar? Şort giyeceksiniz.
Kısa kollu giyme mi diyorlar? Kısa kollu giyeceksiniz.
Yılbaşı kutlama mı diyorlar? Yılbaşı kutlayacaksınız.
Yazma mı diyorlar? Yazacaksınız.
Konuşma mı diyorlar? Konuşacaksınız.
Yürüme mi diyorlar? Yürüyeceksiniz.
İtiraz etme mi diyorlar? İtiraz edeceksiniz.

İşte o zaman siz onları TERBİYE EDERSİNİZ. Diktatörlük, baskı, zorbalık rejimlerinin tek çözümü boyun eğmemektir. Boyun eğen kaybeder.

Hatırlayın bir ara bloğumdaki tüm siyasi yazıları silmiştim. Sonra yine yazdım. Yaptığım yanlıştı çünkü. Hapse de atsalar yazacağım. Onlar beni terbiye etmeyecek. Ben onları terbiye edeceğim. Ya, yazdıklarıma katlanacaklar, ya beni hapsedecekler, ya da öldürecekler. Öldürünce onlar kazanmış olmayacak. Belki onlara öyle gelecek ama değil çünkü uzun vadede düşününce, özgürlük, hak, hukuk kisaca adalet için savaşanlar kazanır ve onlar hatırlanır. Zorbalar lanetle anılır. Kimse kötülük edeni rahmetle anmaz. Rosa Parks'ı herkes hatırlıyor ama köle tüccarlarını lanetle anıyor ve isimlerini kimse bilmiyor.  Hitler, zorbalıkla, zulümle çok insanın ölümüne sebep oldu ama lanetle anılıyor. Madımak' ta yakılanları herkes rahmetle anıyor, yakanların isimlerini kimse bilmiyor ve lanetle anıyor. O yüzden ölmekten korkmuyorum. Eninde, sonunda zaten hepimiz ölmeyecek miyiz? Bir tek senaryolarım dizi olarak çekildiğini görmeden öldüğüm için üzülürüm. Yoksa, ha üç gün önce, ha beş gün sonra ölmüşüz ne fark eder? Hatta ölümüm faydalı bile olur, "60 yaşında bir blog yazarı, mahallenin kedici teyzesi, hükümete muhalif yazılarından ötürü öldürüldü" diye dünya basını yazınca, dünya ülkenin ne halde olduğunu bir kez daha görür.


23 yorum:

 1. Evet müsaad.e etmemek lazım bizleri bu terbiyesizlerin ve ahlaksızların terbiye etmesine. Taviz yok

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Söylediğin gibi ahlaksızların terbiyesine ihtiyacımız yok. Kendilerini terbiye etsinler.

   Sil
 2. Allah korusun Müjde abla yaaa... Sen yaz ama olmasın öyle kötü şeyler:( Haklısın her yazdığın cümlede... Kalemine sağlı... Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Amin canım, cümlemizi korusun yalnız beni değil.
   Sen de sağolasın. Sevgiler.

   Sil
 3. Çok güzel bir hikayeyle anlamışsın ablacığım ya :) Şu an neyi düşündüm biliyor musun?Senin hikayelerini psikolojiyle de birleştirip sahnelerde sergiliyormuşuz.Ne güzel olurdu be :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Yurdagül'cüm, sahnelerde değil ama dizi olsalar çok güzel olurdu. :))Ama nerede bende o şans?

   Sil
 4. Aynen öyle yapmalı ablacım. Onlar ne diyorsa tersini yamak lazım. Sanatçılar ve siyasetçilerde destek vermeli. Mesela Berrak Tüzünataç şortumu giydim bekliyorum demiş:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. Tanımıyorum ama iyi yapmış.:))Dün de İzmir'de şortlu kızı taciz edeni bir güzel dövmüşler. Videosu vardı. Ağzı, burnu kan içinde, yerde otururken "Bir daha yapmam" diyordu. Bu tipleri hep AKP palazlandırdı.

   Sil
 5. Korka korka susmaktan böyle olduk zaten Müjdecim, susmayalım artık...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Susarsak tepemize çıkarlar, psikopatlık böyledir, bak kadın susmuş, susmuş, sonunda bakmış kocası ne yapsa hala "KOCAMDIR" diyor, sonunda bok yedirmiş kadına. Susmak eşek olmayı kabullenmek, eşek olursak semer vuran çok olur. ÖLsek de susmayacağız çünkü ölmek bile susmaktan iyidir.

   Sil
  2. İlker Başbuğ en birinci örneği.
   Susma sustukça sıra sana gelecek İlker Başbuğ diyordum forumlarda. Adam Balyoz'dan askerler alınırken, susuyor, sineye çekiyor, "Adalete güveniyoruz" diyordu. Ne oldu? Sıra ona da geldi. Bir yıl, küsur içeride yattı!!!!

   Sil
 6. geçen de Adana'da tacizci birine adananın gençleri el pençe divan tutup özür diletmişler kızdan , bravo dedim . Lakin durum o kadar zıvanadan çıktı ki , o kadar azız ki bir de , bu gece florya sosyal tesilerine gittik , ama görmen lazım ortamı , ben çok sosyal biri değilim ama çok bilemem ama ne hale gelmiş güzel ülkem dedim üzüldüm :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi yapmışlar. Farkındaysan referandumdan sonra iyice zıvanadan çıktılar, yollara bok dökmek, şort giyenlere saldırmak, dondurma yiyen çoluk çocuğa sataşmak, kindar ve dindar ve zombileşmiş bir akp kitlesi yarattı Tayyip. Kendi paranoyasını, kinini, herkese bulaştırdı.

   Sil
 7. aynen onların terbiye etmesine izin vermemek gerek..sanmıyorsam onlar bunları bilinçli olarak yapıyorlar..maksat toplumu kendi hizalarına çekebilmek..bunun tam tersini istediklerini bi düşünün..yani çok garip bi durum..

  izmirdeki şortlu kadına tacizi yapanın suriyeli olduğu söyleniyor..dün twitterde görmüştüm,bi plajda suriyeliler denizde bir kadını taciz ediyordu iki tane kazmada bunu gülerek videoya çekip yayınlamış..suriyeliler türk kızlarını kolay lokma sanıyor,hemen yatağa atabilecek cinsten görüyorlar herhalde..bu tür tacizlerin arkasında tahminime göre bu suriyelileri yönlendiren örgütler olabilir..işid,pkk gibi..akp,de bu işin içindeyse bu iş gerçekten çok ciddi demektir..

  bir de şöle bi durumda var..bu taciz olayları öyle bir hal aldı ki,şimdi kadın ve kızlarımız korkuyla sokaklarda dolaşıyor,marketlere gidebiliyor ve korku ve endişeyle otobüs,minübüs gibi toplu taşıma araçlarına binmeye çalışıyorlar..Yani bu durum nedeniyle durum öyle bir hale geldi ki,taciz olayı olmasa bile bazı kadın ve kızlarımız panik ve endişeden dolayı,tipini sevmedikleri adamlara karşı çok ön yargılı davranıp,onları ciddi bir suçlama içerisine sokabiliyorlar..

  Bunu söylüyorum çünkü bu şekilde bizzat kendim şahit olduğum olaylar vardı..işte bu tür nedenlerden dolayı toplum olarak iyice psikolojimiz bozulmuş durumda..yani bu durum "kurunun yanında yaşta yanar" misali gerçekten taciz ve tecavüze uğrayan kadın ve kızların bu şekilde istismar edilmesine de neden olabiliyor..

  dün twitterde suriyelilerin evine dönmesi için taglar görümüştüm.. siyasal iktidarın halen suriyelilere destek vermesi gösteriyor ki,suriyeliler uzun bi süre dah türkiyede keyif yapacaklar gibi..tabii onları kullananan çeteler,mafya ve terör örgütleri de boş durmayacaktır..ülkede iç isyanlar başlayana kadar,suriyeliler bu şekilde kullanılıp duracaktır..gibi geliyor bana..sağlıcakla kalın..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle bilinçli, bilerek, kasten yapıyorlar. Kin, nefretle yetiştirildiler çünkü. Kin ve düşmanlık böyle bir şeydir. Benim çocukluğumda komşu komşuya, A parti, B partiye düşman değildi, yürüyen insanlara terörist diyorlar ya, bunların bir insana veya bir gruba 'terörist' yaftası vurması için yürümesine de gerek yok. Referandumda "HAYIR" diyenlere bile terörist dedi. Unutmadık.

   Dediğin gibi bir, iki, üç olay olunca, tabii ki, herkes tedirgin olacak. Tedirginlik ya da tehlike sadece kızlar, kadınlar için de yok. Mesela sen erkek olarak diyelim oruç tutmuyorsun ilaç kullanman gerek ya da başka sebepten tutmuyorsun, yolda susadın, su içmeye korkacaksın. Tutup dayak atarlar diye.

   Birkaç ay önce bir yazı yazmıştım ÜLKECE PSİKİYATRLIK VAKAYIZ diye. Ruh hastalarıyla birlikte yaşarsak, biz de ruh hastası oluruz. Paylaşılmış psikosomatik bozukluk diye bir şey var. (Tıp doktorları daha iyi açıklar). Diyelim evde paranoyak / şizofren bir yakınınız var, onunla yaşamak, yaşayanın da psikolojisini çökertir. Ülke de böyle olmuş, yok yollara bok dökmek, yok karısına bok yedirmeye çalışıp bunu videoya çekmek!!!!
   ANormal ülke olmuşuz bu tür şeyler AKP den önce 2002'den önce bu ülkede DUYULMUŞ GÖRÜLMÜŞ ŞEYLER DEĞİLDİ. Olsun olsun koca karısına yine dayak atardı, hırsızlık yine olurdu ama böyle yollara bok dökmek, referandumda hayır diyeni terörist ilan etmek, yürüyenleri Fetöcü, pkk'cı ilan etmek. Aslında kendi suçlarının ağırlığı altında eziliyorlar ve suçu başkalarına atarak kurtulmaya/ kaçmaya çalışıyorlar. Hepsi HASTA VE PİŞKİN.

   Suriyeliler buradan gitmez kimse beklemesin:((4 milyon kişi gider mi? 100 - 200 kişi olsaydı gönderebilirdik. Yarın 10 - 20 milyon olunca, hepsi isyan edecek. Sanırım bunu da ÖZELLİKLE YAPTI TAYYİP.
   Hep diyorum ülkeye kımıl zararlısı dadansa bu kadar olurdu her şeyini yakıp, yıkıp, yok etmeye çalışıyor. Ordu tarumar, yargı tarumar, adam cumhurun yarısından nefret ediyor. Adaletsizlik ayyuka çıkmış...millet cinnet halinde, intiharlar, boşanmalar, karısına bok yedirenler, yollara bok dökenler, ülke boka dönmüş arkadaşım. Zaten parası, pulu olanlar çoktan terketti Türkiye'yi..:(

   Çok teşkekürler, siz de sağlıcakla kalın.

   Sil
 8. Allah sağlıklı, özgür ömürler versin Müjdecim.Tabii ki korkmayacağız.Ama ben yinede kızıma aman kısa giyme ,buralarda şort giyme diye tembih ediyorum.Şu son olay Kadıköy-pendik minibüsünde oldu, kıza tokat atma.Bizde o minibüsü kullanıyoruz.Böyle bir olay yaşamak istemiyoruz.İstemesek de etkileniyoruz işte.Çok fena bunlar, usul usul kemiriyorlar toplumu.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Eyvah o zaman, bak onların bize dayattıkları gibi olmaya, giyinmeye davranmaya başlamışız. :( Bunun sonunda başkan olursa "Burası İslam ülkesi, Müslüman ülkesi, kadınlar başı açık sokağa çıkmayacak" diye dayatacak. Çıkanlar İran'daki gibi tutuklanacak. Çözüm direnmek Mehtap'çığım.
   Amin, cümlemize, sağol.

   Sil
 9. Devlet memuru olduğum için, çoğu meslektaşım AKPli olduğu için susuyorum ben. Ama susmaktan yoruldum...

  Onu geçtim abla, Florya-Yeşilköy sahilleri Suriye'li kaynıyor. Etraf çöpten geçilmiyor. Ülke ne zaman temizlenecek bu Suriyelilerden? Bizim askerlerimiz onların ülkesinde şehit olsun, onlar bizim ülkemizde koy götünü rahvan gitsin (afedersin) sevişe sevişe üresinler. Yeminle yıldım... Gidesim var bu ülkeden..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Anlıyorum Kerime'ciğim, devlet memuru olunca sokaktaki vatandaştan daha zor durum:((

   Suriyeliler gitmezler, Şehri unuttum ama doğu veya güneydoğuda bir şehirdi, bir eczacı adını-soyadını açıkça yazmış, (google'da kontrol ettim gerçekten eczacı olarak gözüküyor) facebook'ta paylaşmış, "Ben filan şehirde eczacıyım, Suriyelilerin ençok aldığı şey viagra, bilmem ne spreyi vs.!!!!
   Tayyip mahsus getirdi onları. Ülkenin içine etsinler diye.

   Sil
 10. Ne güzel benzetme yapmışsın terbiye etmekle ilgili. Çok beğendim. <3 O yazılarını sildiğin ve çekildiğin zaman çok üzülmüştüm, hatırlıyorum. Yapma sakın bir daha. Her ne kadar iş yoğunluğundan eskisi kadar ziyaret edemiyor olsam da sevdiğim arkadaşlarımın bloglarına istediğim zaman ulaşabileceğimi bilmek bile güzel. :) Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evet ya, ne kadar üzülmüştüm yeğenim memur olacağım, başım derde girer filan deyince sırf benim yüzümden ona bir şey olmasın demiştim ama düşündüm de, aslında yazılarımı silerek yeğenime kötülük ederim çünkü doğruları yazan birileri olmalı. Zaten bloglarda çok az kişi siyasetle ilgili yazıyor, ben de pes edersem asıl gençlerin geleceği için iyi değil, kötü bir şey yapmış olurum.

   İşlerin yoğun olması bu sıcakta zor , kolay gelsin, çok teşekkürler, sevgiler. :)

   Sil