10 Kasım 2017 Cuma

BUGÜN ANITKABİR'de ÇEKTİĞİM RESİMLER

Yol boyu gençler "Yaşa Mustafa Kemal paşa" yı
söylüyordu. Başlarında öğretmen filan yoktu; 
 kendiliğinden söylüyorlardı.:)

"Sırayı görüyor musunuz? İğne atsan yere düşmezdi."Hava 18 derece ama güneşliydi, 
ama tedbirliydim;  kah ısındım, kah üşüdüm:)))


Kimse sırtımıza silah dayamadı oraya gitmemiz için, 
bedava otobüs, döner - ekmek de yoktu.:)))


Anıtkabir'e giden yollar otobüslerle doluydu
yurdun dört bir yanından gelmişlerdi. Bu otobüs ise farklıydı♥
Arka camına bakın:)) yoldaki bayraklar da yansımış...
56 yorum:

 1. Bir senesinde Ankara'da teftişteyken 10 Kasım haftasonuna gelmişti, Can'la gitmiştik. Ne mutlu olmuştum.

  Ne iyi yapmışsın Müjdecim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok güzel bir tesadüf olmuş Handan'cığım. Evet ya iyi ki gitmişim, o çoşku beni çok umutlandırdı. Gençler çok fazlaydı.

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Çok mutlu oldum o kalabalığı görünce. :)

   Sil
 3. Ne güzel yapmışsınız! Biraz önce, "Gitmeyeli yıllar oldu, yeğenimi de alsak gitsek!" şeklinde bir konuşma geçti bizim evde de, üstüne yazınıza denk geldim:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Umarım en kısa zamanda gidersiniz o halde:)Bu arada hoşgeldiniz bloğuma. Hemen takibe alıyorum:)

   Sil
 4. Harikasiniz kiviranlar yarin yön degistirir yine belli mi olur 😄😄😄

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle zaten bunlar partilerinin amblemini ampul yerine rüzgar gülü ile değiştirmeliler. :))))))))

   Sil
 5. Rekor katılım bekleniyormuş, biri de sen olmuşsun. Ne güzel bir şeref, keşke Ankara'da olsaydım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bence de rekor olmuştur. Ankara'da oturmanın en güzel yanı galiba Burcu'm, üzülme canım ablana geldiğin bir zaman gidersin belki denk düşer.:)

   Sil
 6. Ne güzel! Ankara 'yı bu yüzden seviyorum.Atatürk demek Ankara demek benim için ,diliyorum gelecek 10 kasımlarda orada olmayı...Yüreğine sağlık Müjde 'ciğim ,sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benim de Ankara'yı sevme sebebim Arzu'cuğum, Ata'mız Ankara'nın kalbinde uyuyor. Sen de sağol canım sevgiler. İnşallah gelirsin birlikte gideriz.:)

   Sil
 7. Ne kadar güzel kareler bunlar. Duyarlılığınız, bağlılığınız, çabanız takdire şayan. Ataya çok isteyip de gidemeyen biz evlatları gururla temsil ettiğiniz için özellikle evladım ve ailem adına çok teşekkür ederim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kalabalığı göstermek istedim ama pek beceremedim, tv'de daha belli oluyordu kalabalık. Rica ederim ne demek inşallah bir gün siz de ailece gidersiniz.

   Sil
 8. Ne güzel bir düzenleme olmuş. Fotoğraflar da an'ı ne güzel canlandırmış. İnstagram'da niye yoksun Müjde. Ben deyeni katıldım, hoşuma da gitti.
  Gülen kedi harika.
  Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnstagram uygulamasını (app) indiremedim telefonuma, olmadı, yapamadım, sayfayı açtım güya ama kapatacağım sanırım yani bir işime yaramıyor, kullanamıyorum. Muhteşem bir kalabalıktı çok teşekkürler, sevgiler.

   Sil
 9. Hep olmak istediğim ancak bir türlü kısmet olamayan o güzel yerden fotoğraflar görmek hem biraz içimi sızlatıyor, hem de böylesine kalabalık görünce umutlanıyorum.. Ne iyi yapmışsınız gitmekle, ben sadece fotoğraflardan etkileniyorsam, o atmosfer nasıldır 💞

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İnşallah bir gün size de gitmek nasip olur. Merdivenlerde beklerken özellikle kadınlar birbiriyle sanki 40 yıllık ahbapmış gibi bir vesile oluyor başlıyoruz sohbete çünkü epey bekleniyor, izdiham var. Vakit geçmek bilmiyor, tatlı sohbetler başlıyor:) Hiç tanımadıklarımızla birbirimizin resimlerini çekiyoruz. Hele kabri koruyan askerler nöbet değişimi yaparke bir tezahürat, alkış, ıslık kıyamet koptu, çok duygulandık. ♥♥

   Sil
 10. Anlamlı bir ziyaret. Bu yıl Atatürk sevgisi siyasi prim yaptığı için araya sahtekarlar da karışmış olabilir. Önemli olan onun fikirlerini benimsemek ve çizdiği hedef doğrultusunda ilerlemektir. İşte o zaman dünyanın saygı duyduğu bir ülke konumuna gelebiliriz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef sahtekarlar karıştı, şaşmamak lazım dincilerin ve akekpe'lilerin en iyi olduğu konu anında kıvırmak, birbirlerini anında satmak, menfaate göre anında dostum dediklerini satmaktır. Görüyoruz her gün birbirlerini de satıyorlar. :))))
   Son cümlenin altına imzamı atıyorum arkadaşım.

   Sil
 11. Çok güzel bir anı bu fotoğraf. Gerçekten kalabalık her yerlerden kaldırdılar fotoğraflarını çöplere attılar ama bu seli engelleyemediler.
  Toplanıp dansöz kıyafeti örmek lazım bunlara:)))))
  Facede paylaştığım bir yayına yazdığım gibi ne kadar dönerlerse dönsünler durdukların da görecekleri bir çift mavi göz ve arkasın izinden gelen bizler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. 29 Ekim Cumhuriyet bayramına hem de Ankara'da yasak getirdikler unutulur mu Hatice'm? Ben yine böyle elimde bayrak, gittim. Ulus'ta millet BİBER GAZINDAN kaçıyor, sırtında çocuklu babalar, aileler, yaşlı teyzeler. Tüm görseller google'da duruyor, Ulus savaş alanı gibi diye manşet atmışlardı. Tazyikli su, biber gazı ile cumhuriyet bayramını kutlamak isteyen HALKA, VATANDAŞLARA yapıldı bu. Sanırsın karşılarında pkk'lı teröristler var. Tek bu yeter.

   Hakikaten dansöz kıyafeti örsene sen bunlara:))))
   Yandaşları demiyorlar mı "Ya bizim reis fıldır fıldır dönüyor" diye.:))))

   İyi yazmışsın canım, ağzına sağlık.

   Sil
 12. harika olmuş,ne iyi yapmışsınız gitmekle..atamızı bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz..mekanı cennet olsun..fotoğraflar harika..hele de kedicik :)) elinize sağlık.. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O kalabalık gözümü korkutuyordu ama iyi ki gitmişim:)Aminnnn, siz de sağolun. Kedicik fotosuna ben de bayıldım:)

   Sil
 13. Saahtekarlar eleğin üzerindeki çer çöp gibi sırıtıyor nasılsa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hahahaha, ne güzel bir benzetme yaptın arkadaşım, ağzına sağlık.:)

   Sil
 14. Çok iyi yapmışsın Müjde. Gençler şahane, sevgileri ve enerjileri bana da enerji veriyor. Ümitleniyorum onları görünce.
  Ayağına sağlık arkadaşım ♥

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle, gençler çoğunluktaydı, artık kimse umudumuz yok demesin. Bir tek korkum 4 milyon 5 milyon Suriyeli yüzünden nüfusun Araplaşması, pkk'lılaşması...:(((onları iadeli taahhütlü Suriye'ye yollamazlarsa olmaz:(
   Sen de sağol arkadaşım. ♥

   Sil
 15. Müjdeciğim çok iyi yapmışsın,harikulade fotoğraflar.Akşam haberleri izlerken çok duygulandım.Dünyada öldükten sonra hala hatırlanan ve zamanı 2 dakika durduran başka KAHRAMAN yok.İyi ki bize gelmiş.Ruhu şad olsun nurlar içerisinde olsun.Çok sevgiler öptüm kocaman...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de haberleri kaçırmadım, vinçlerin üzerindeki insanlar bile saygı duruşunda bulundular kimseyi silahla böyle yapmıyorlar, o yüzden çok kıskanıyorlar. Dediğin doğru canım, dünyada kimse ölümünden neredeyse 80 yıl sonra hala bu kadar sevilmez, sayılmaz. İşte bunu çekemiyorlar. Aminnnn. Ben de çok çok öptüm canım, sevgiler.

   Sil
 16. Siyasetlerine dini alet etmeleri çirkin bir şeydi. Lakin ettikleri onca laftan, hakaretten sonra ATATÜRK'ü alet etmeleri çok daha çirkin oldu. Bunu da göremeyenler kör herhalde. Ne ayyaş demedikleri kaldı, ne annesine küfür etmedikleri kaldı. Şimdi de hiçbir şey dememiş gibi davranabiliyorlar. Tebrikler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısın İrem'ciğim, ikisi de çok çirkin şeyler, adamcağızı yattığı yerde rahat bırakmıyorlar, anasına kadar hakaret ediyorlar. Bunlar bir de Müslüman. Hani dinimizde ölenin arkasından kötü bile konuşulmazdı? 80 yıl olacak hala konuşuyorlar. :( Tebrikler gerçekten....:(

   Sil
 17. Ne iyi yaptın; Arkadaşım keşke gelebilseydim.
  Haklısın kimseyi oraya zorla götürmemişler,herkesin yüzünden belli.
  Ama zorlada olsa yine de Atatürk'e sarılıp,yeni projelerde kullanmaya hazırlayanlar çoğaldı maalesef.

  Ama kedicik çok güldü bu olanlara...
  Miyaavvvvvvyav yav yuaaa...
  Geç bunları anam-babam geç bunları şarkısını da ben söyleyim...

  Harikasın oraya nasıl da yakışmışsın.Laik Atatürk'ün örnek kadınlarıdan biri kedici teyzemiz.
  Helal olsun sana ve senin gibi güzel insanlara.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Seneye gideriz inşallah Merih'cim, geç bunları anam babam geç bunları şarkısı çok uydu:))))çok teşekkürler güzel yüreğinin güzel düşünceleri için kedici teyze olarak inşallah her zaman giderim. Yeter ki, elim ayağım tutsun.

   Sil
 18. Bence de yavaş kıvırsınlar, başları dönecek :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hem de nasıl fırıldak olacaklar:))

   Sil
 19. Merhabalar.
  Aslında Atamızı ziyaret etmekle birlikte fotoğraf çekmeyi de çok istiyordum, ama maalesef ben o gün gidemedim. Siz gitmişsiniz ve sizin çektiğiniz fotoğrafları izledim. Emeğinize ve yüreğinize sağlıklar dilerim. MaşAllah çok büyük ve bereketli bir ziyaretçi ordusu gördüm. Anıtkabir'e yapılan bu ziyaretçi ordusunu onlar da görmüş olacaklar ki; necip Türk milletinin Atatürk'ten vazgeçmeyeceğini anlamaları üzerine onlar da çark ettiler sanıyorum.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep bey,
   Üzülmeyin siz de başka zaman gidersiniz, hakikaten Maşallah diyelim çok büyük bir kalabalık vardı ki, gün boyu da öyle izdiham olmuş. Ben giderken, yığınlar geliyordu o kadar mutlu oldum ki, anlatamam. Minik çocuklar babaları sırtlarına almış, bebek arabasında bebeler, yaşlılar, engelliler, engelliler için özel minibüs de vardı, çark etseler de yemiyoruz:)
   Sağolun, bil mukabele...

   Sil
 20. Yaa nasıl güzel nasıl gurur verici görüntüler hele sen ayrı bir tatlı aydın cumhuriyet kadını öpüyorum seniii.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok gurur duydum, çok mutlu oldum, umutlarım da tükenmişken geri geldi o gençleri, kendiliğinden İzmir marşı söyleyen kız, erkek çocukları görünce, sağol canım ben de seni öptüm.

   Sil
 21. valla yavaş kıvırsınlar, şunan tüm siyasiler Atamı kullanıyor, yaknda diceklerki asıl Atatürkçüler bizdik, solcular değil:D zaten demişler ki chp yıllarca Atamızı bizden çaldı :D tayyipin twitterda paylaştğı şeyin altındaki yorumarı oku ağlarsın :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Valla derler o kadar utanmaz, o kadar arsızlar ki, onu da derler. Tayyip'i twitter'da takip etmiyorum ama bakayım. :))))

   Sil
  2. ben arkadaşın twitterndn baktım benim tek mecra bu sosyal alemde :D

   Sil
 22. Ben de Dolmabahçe'ye gittim, bizde de çok kalabalık vardı küçük çocuklar çoktu şiirler ezberlemişler bağıra bağıra okudular çok şirinlerdi onları öyle görünce insan biraz umutlanıyor. Kedi çok haklı döne döne bir hal oldular ama kimse inanmaz artık gülünç oluyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne iyi yapmışsın, ben Üsküdar'da onca sene oturdum ama bir kez bile gidemedim Dolmabahçe'ye, halbuki Ata'mızın gözlerini yumduğu odayı görmek isterdim.:( Evet ya gülünç oluyorlar kim inanır?

   Sil
 23. Ama ne kıvırmak! İnsanda utanma, vicdan denen şeyler olmayınca ne yaparsan yap hak görüyorlar kendilerine.
  Ne güzel yapmışsın. Ben uzakta olduğumdan birkaç kez gittim ama hiç özel günlere denk gelmedim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın, düne kadar "iki ayyaşt", 29 ekimde Ankara'da Anıtkabir'e yürüyüş yasaktı, (ben bizzat gittim biber gazlarından, yolu kapattıklarından gerisin geri eve dönmüştüm)savaş alanına dönmüştü Ulus meydanı. Unutmadık bunları. Hepimizi alzheimer oldu sanıyorlar.

   Sil
 24. evet TV de de gördüm bu kadar kalabalığı görünce umudum artıyor ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl artmasın? İstatistiklere baktım her yıl katlanarak artmış. AKP ve Fetöcüler (onlar akp ile et-tırnaktı bakma şimdi güya birbirlerine küsler)Fetöcüsü yetmiyor zaten pkk'lısı, şu cemaati, bu cemaati dinciler Atatürk'e, laikliğe saldırdıkça, Ata'mızın kabrini ziyaretler misliyle artıyor.

   Sil
 25. Ne iyi yapmışsın Müjde! Anıtkabir ziyaretçisinin çokluğu acayip mutlu ediyor beni.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Birkaç kez 11 kasım, 12 kasım gibi gitmiştim o izdihama girmemek için ama o gün içimden bir ses 'gününde gitmek önemli' dedi. Sonuçta annemiz, babamızın kabrine de tam öldükleri günün sene-i devriyesinde gidiyoruz dedim. Evet milyonlar geliyor ve bu yüzden çok kıskanıyorlar. :)

   Sil
 26. Anıtkabir fotoğraflarına mutlulukla baktım Müjde Abla. :) Birazda imrendim. Ne Ankara'ya ne de Anıtkabir'e hiç gidemedim çünkü. Atamızı ziyaret etmek bir gün bana da nasip olur inşallah.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başka şehirde akrabası özellikle yakın akrabası olmayınca insan gidemiyor bu doğal inşallah bir gün nasip olur Zülal'ciğim, belli olmaz. :)

   Sil