3 Mart 2018 Cumartesi

HAFTANIN MELODİSİ: LA BELLE DAMES SANS REGRET




Müzik paylaşmayı çok özlemiştim. Pişmanlık Nedir Bilmeyen Kadın anlamına geliyormuş. Sözlerini bilseme de, müziği çok sevdim, umarım sizler de beğenirsiniz.  (Nasıl ya? pişmanlık bilmeyen insan olur mu?..)

Chanel 5 reklam filmi için kullanılmış.

Okumaya üşenmezseniz filmle ve müzikle ilgili ilave bilgiler de ekledim:

Film, Fransa, Limoges tren garında başlayıp, İstanbul, Haydarpaşa'da sona eriyor. İstanbul'dan bolbol sahne var. Uzman değilim ama sinema dili olarak çok beğendim, tek sözcük yok, "Anlatma, göster" kuralına uymuş. Geceleyin karşı yönden gelen trenin ışıklarının kompartmanı aydınlatırken Chanel 5 şişesinin yansımasını çok yaratıcı buldum. Müzik de sanki trenin ritmik sesine uyuyor ya da bana öyle geldi. Piyano soloya bittim. Zaten yönetmen çok ünlü biri: Jean Pierre Jeunet. Pi'nin Yaşamı'nı çeken yönetmen. 

Çekimler sırasında bizim vatandaşlardan biri denize düşmüş. Yönetmenin dediğine göre bizim liman yetkilileri can yeleği kutusunun anahtarını ararken, Fransız çekim ekibinden biri suya atlayıp vatandaşı kurtarmış. :))) Hala arıyorlardır anahtarı:))))

Müzik: Dominic Miller, Sting, Chris Botti.
Oynayanlar: Audrey Taotou, Travis Davenport
İlk kez bir Sting şarkısı dinliyorum ama sesini beğenmedim. Sözlerini anlamasam da müziği çok sevdim, bestecinin eline sağlık. :)



32 yorum:

 1. Bayıldım... Dans edesim geldi

  YanıtlaSil
 2. Her yerde kendimizi rezil ediyoruz :(
  Film ve şarkı için çok teşekkür ederim, süpersin Müjde Abla :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef öyle Emre'ciğim, estağfurullah, çok teşekkür ediyorum:)

   Sil
 3. Kulağa çok hoş geliyor, hoş bir melodisi var :)
  Öneri için teşekkürler ablacım ^^

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim canım, yorumun için teşekkür ederim.:)

   Sil
 4. Romantik takıldık bu gece :) Harikaydı. ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevindim beğenmene Zülal'ciğim.:)

   Sil
 5. güzel müzik , bu arada yorum yaptığın mimin 3. şanslısısın yaparsan :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler canım, yapacağım çok mim birikti. :) Güzel Katil'in bitmesini beklemiştim biraz da dinleneyim dedim. Bir, iki gün sonra tüm mimleri toptan yapacağım.

   Sil
 6. çok beğendim, rahatlatıcı etki yaptı bende :)

  YanıtlaSil
 7. Çok beğendim teşekkürler canım.
  Alttaki kısa notunu okudum:))) bu farklılıklardan hala çıkaramadıklarım oluyor yaşlılıkla ilgisi olduğunu sanmıyorum:))) yorumlarda ki isim akılda daha çok kalıyor.
  Bir ara G+ya geçince örgüçantam adı görünürden çıkmıştı herkes de öyle tanıyor kim bu hatice yazzıcı durumları oldu o yüzden yorumlarda görünen adı da böyle düzenledim:))Öpüyorum canım sevgiler.
  Gündemin rezilliğine bir nebze diyordum da anaların ciğerlerini sökenler gelince ben biraz moddan düştüm bir bakınıp çıkıyorum bir kaç gündür yine.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de yorumun için çok teşekkür ediyorum Hatice'm. Ah sorma ya benim aklımda hep yorum isimleri kalıyor, hele bazen 3 farklı isim oluyor: Yorum ismi. blog link ismi - okuma listemdeki isim. Kafam iyice karışıyor:)))üçünü de zamanla ezberlediklerimi karıştırmıyorum mesela sevgili Handan yorumda görünen adı Handan, okuma listemde BİR diye yazıyor, blog linkinde metebilgeblogspot diye yazıyor (şimdi Handan da gülecek:))))ben eskiden üçü de farklı blog sanıyordum:))))bu kim? bu kim= bu kim diye:))))))w

   Dün baktım en sevdiğim birkaç bloğu silmişim sırf bu yüzden neyse ki, farkına varıyorum sonradan hemen tekrar ekliyorum:(((hey Allah'ım ....

   Örgü Çantam'ı ezberledim:))karıştırmıyorum Örgü Çantam deyince pıt diye Hatice olduğunu biliyorum, bir ara defterlere yazıyordum ama o da yetmedi ezberlememe....


   Sorma canım sebep olanlar kahrolsun, yazık hep diyorum askerimizin Suriye'de işi yok. :( Kurban ediyorlar kendi yanlış politika ve hırslarına....:(

   Sil
 8. çekimler sırasında bir vatandaşın denize düşmesi olayı da çok ilginçmiş gerçekten,helal olsun fransıza..😀 yanlışlıkla takipçi silmeler olabiliyo maalsef,bazen olur böyle şeyler..video duygusal ve romantik bir müzikti,elinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Helal olsun hakikaten ayrıca su buz gibiymiş diyordu cümlede. Beğenmenize sevindim, siz de sağolun.:)

   Sil
 9. Sözlerine baktım da, hata yapmadığını düşündüğünden mütevellit pişmanlık yaşamayan güzel ve acımasız kadın diyerek veryansında bulunuyor Sting :)
  Ne rahatlatıcı bir müzikmiş.
  Şu an Pazar sabahı, dışarıda kapkara bir gökyüzü var ve camım sonuna kadar açık, patır patır yağmur yağıyor, ben de onu dinliyorum. Yağmur sesini dinlerken bu yumuşak şarkı da içerisindeki şahane enstrümanlarla ona eşlik etti ve ben de sonuna kadar onların bu dansına izin verdim.
  Sayende güne güzel anlarla başladım yani anlayacağın Müjde Abla'cığım :)
  Sevgiyle kucaklıyorum seni. Seçtiğin parçalar tam benlik :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Oooo, acımasız kadınmış hem de öyle mi? Vaaay:))))korkulur valla. :)) Feride'ciğim iyi ki, uyardın yorumun spam'a düşmüş. Bazen öyle oluyor niye oluyor anlayamıyorum. Benim parmağım mı kazara/ yanlışlıkla değiyor yoksa blogger mı bir tuhaflık yapıyor inan bilemiyorum....

   Müziği beğenmene çok sevindim canım, burası yağmurlu, kasvetli:( çok teşekkür ediyorum ben de kucaklıyorum. Sevgilerimle:)

   Sil
  2. Benim de bazı yorumlar spama düşüyor, yorumu gönder dedikten sonra sayfa bir kendine gelemiyor bazen :D Ondandır :)

   Sil
  3. Anladımmm, bu bana çok oldu, bugün senden sonra sürekli spam'a bakıyorum yine oraya yorum düşmüş mü diye:)sanırım bundan sonra her gün yorumlarda spam'ı kontrol edeceğim.:))

   Sil
 10. Ben buralara bir yorum bırakmıştım ama, çok da güzel bir yağmur sesi eşliğinde yazmıştım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Şimdi gördüm canım, blogger spam'a atmış niye bilmiyorum senin ve bir arkadaşımın yorumuyla birlikte. :( neyse ki, sayende farkettim canım.

   Sil
 11. bir sürü şey öğrendiiim :)

  YanıtlaSil
 12. hem klibe hem hikayesine bayıldım Müjde Abla paylaştığınız için teşekkürler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevindim Eren'ciğim, çok teşekkürler:)

   Sil
 13. Bence tavsiyelerine devam et ablam.Zevklerimiz benziyore :D

  YanıtlaSil
 14. Evde herkes internetten flm izlerken bir türlü açamamıştım klibi. Şimdi izledim, çok güzelmiş :) Audrey Tautou'yu çok severim. Sting'in sesine de bayılırım ama burada fransızca söylemeye çalıştığından doğal halinde değil gibi geldi, zorlama olmuş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim Handan'cığım, ana dili Fransızca olmayınca zor olmuştur haliyle:)))Ben de ilk kez Sting dinlemiş oldum:))

   Sil
 15. Şarkı çok iyimiş gerçekten. Güzel bir keşif oldu benim için de :)) Teşekkürler, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beğenmene sevindim arkadaşım, ben de yorumun için teşekkür ediyorum, sevgiler:)))

   Sil