7 Mart 2018 Çarşamba

HANİ TÜRBAN, NAMUS, AHLAK DEMEKTİ?

Vaktiyle  

" Türbanlı bacım"

 diye bir kavram vardı. 1 metreye x 1 metre kumaş parçasına çok büyük anlamlar yüklenmişti; hatta  "Türban namusumuz" diyorlardı. Dolayısıyla, türban takmayanlar namussuz, ahlaksız oluyordu. Türban takmayanlar "perdesi olmayan yani 'kiralık' evdi! (Haberin kaynağı ) O zaman ben de tüm namuslu/ahlaklı türbanlıları tenzih ederek, bakın bakalım diyorum türban gerçekten namus, ahlak göstergesi miymiş?:


- ÖRNEK 1 -

- ÖRNEK 2 - 

sevgilisiyle bir olup kocasını öldürdü ile ilgili görsel sonucu
Sevgilisiyle bir olup kocasını öldüren Suriyeli türbanlı...


- ÖRNEK 3 - 

sevgilisiyle bir olup kocasını öldürdü ile ilgili görsel sonucu
Kocasını, sevgilisine öldürten türbanlı. Şanlıurfa.


- ÖRNEK 4 - 


Sevgilisiyle bir olup kocasını öldürdü!
Sevgilisiyle bir olup kocasını öldüren türbanlı - İzmit


- ÖRNEK 5 - 


sevgilisiyle bir olup kocasını öldürdü ile ilgili görsel sonucu

Sevgilisiyle birlikte eşini öldüren türbanlı. Dilova


- ÖRNEK 6 -


Sevgilisi kocasını öldürdü

Türbanlının sevgilisi, kocasını öldürdü. Muğla


- ÖRNEK 7 -


sevgilisiyle bir olup kocasını öldürdü ile ilgili görsel sonucu
Bunu Dallas dizisinde bile izlemedim.
Türbanlının eski kocası ile yeni sevgilisi, eski sevgilisini öldürdü


- ÖRNEK 8 - 


Sevgilisiyle bir olup eşini uçuruma attı
Sevgilisiyle birlikte eşini uçurumdan atan türbanlı. Burdur


- ÖRNEK 9 - 

Sevgilisiyle birlikte kocasını öldürdü
Sevgilisiyle birlikte kocasını öldüren türbanlı - Zonguldak- ÖRNEK 10- Testereli aşk vahşeti
Sevgilisiyle birlikte kocasını öldüren türbanlı. Antalya


- ÖRNEK 11 - 

4 çocuk babası sevgilisine kocasını öldürttü!
Sevgilisine kocasını öldürten türbanlı.  Karaman


- ÖRNEK 12 -

Sevgilisine Kocasını Öldrüttü, Cinayetten Sonra Çay Demleyip Sevgilisi ile İçti
Kocasını sevgilisine öldürten türbanlı - Konya- ÖRNEK 13 - 

[Haber görseli]
İlişkisini öğrenen10 yaşındaki oğlunu öldüren türbanlı, Sakarya


- ÖRNEK 14 - 

Kocasını sevgilisine öldürten türbanlı.  Acıpayam
Haberin kaynağı


ÖRNEK 15
"Ablam, eniştemi aldatıyordu" diyen genç
ablasını öldürdü. Ve doğru tahmin abla türbanlı!
Haberin kaynağı
Bu derlemeyi nasıl yaptım biliyor musunuz? Google'a "kocasını sevgilisine öldürttü" yazıp, tıkladım. (Türban sözcüğü eklemeden).O kadar...Kaynanasıyla yatan damat faciası

Tabii namus, ahlak sadece aşk-meşk olaylarıyla sınırlı değil, yolsuzluk, adam kayırma, kul hakkı yeme, ihaleye fesat karıştırma, sınav sorularını çalma, hep yandaşlarını işe almak ya da sırf çıkar nedeniyle 'türban takıp dindar pozu yapmak' da namussuzluk, ahlaksızlıktır. 

Kocası AKP'den vekil olsun diye türbana girip, vekillik düşünce, tekrar açılanlar var:)))

vekillik için türban ile ilgili görsel sonucuabla-kardes-orta


Haberin kaynağı

AKP, sayesinde ortaya "kafamı kapatayım ihale kapayım", "Tayyip'e yalakalık yapayım, ihale kapayım", "Tayyip'e yağ çekeyim damadım ihale alsın" diyen ahlaksızlarla doldu taştı. Hatta Bülent Arınç'ın ve başkalarının 'Ankara'yı parsel parsel sattı' diyerek hırsızlıkla suçladığı Gökçek gibi, birbirlerini hırsızlıkla suçluyorlar ama hiçbir şey olmuyor. Ya "İmdaaat, bana suikast yapacaklar" diyerek Türk ordusunun en gizli belgelerinin, Kozmik odasının Fettoş'çuların eline geçmesini sağlayan Arınç'ın yaptığı da büyük bir ahlaksızlık zira vatan hainlik en büyük ahlaksızlık ama adam elini kolunu sallayarak ortalarda geziyor.

Konyaaltı’nda damat tartışması büyüyor

Haberin kaynağı


dolandırıcı karı koca.jpg

Bu türbanlı bacı da kocasıyla bir olup, vatandaşları
ev sahibi yapma vaadiyle dolandırmış. Ayrıntılar altta linkte..
Velhasıl AKP= Türbanla kandırmayı öğreten parti...

Haberin orijinali NTVVe türbanın 'namus'  göstergesi olmadığının bir başka kanıtı:haberin orijinali


Madem türbanın namusla, ahlakla bir ilgisi yoktu, niye türban için bunca kıyamet koptu? Ülkenin başka sorunu mu yoktu? En önemli sorunumuz türban mıydı? Ya bir zamanlar her şeyi verdiğiniz, şimdi 'fetöcü' dediğiniz- "abla" evlerindeki" fetöcü 'ablalar' ? Mini etekli, başı açık, laik, bira içen kızlar mı yoksa türbanlı bacılar mıydı? 

40 yorum:

 1. Önemli olan insan olmak, bazılarının bunu acilen öğrenmesi lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hah işte bu. AKP başa geldiğinden beri topluma "türbansızlar namussuzdur". "türban namustur" diye enjekte etmeye çalışıyor. Ben de tepkimi koymak istedim.

   Sil
 2. O insanin kalbindedir. Gercekten yaptiginin geregini yasamadan yapilan sekilciligin hic bir anlami yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle, kimsenin kalbini açıp bakamazsın. Ne hakla başı açık olanı "perdesiz ev" "kiralık ev", "satılık eve" benzetiyorlar?

   Sil
 3. Bir şeyler demek isterdim de susuyorum be Müjde abla.....

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Susmak da bir şeyler söylemektir Kerime'ciğim.

   Sil
 4. Ben buradan sadece sevgiliye kocayı öldürtmenin türbanlılar arasında moda olduğunu anladım. Yahu zaten dediğin gibi bir bez parçasına bunca anlam yüklersen, taşıması da ağır olur. Kendi salladığın laf döner sana gelir ve son derece ahlaksız olan bu insanlar hakkında yorum yapılırken-aslında hiç kimsenin aklına gelmeyecekken- sırf sen türbanlıları namuslu saydın diye, burada da konu eninde sonunda türbana bağlanır. Oysa sevgiliye kocayı öldürtme çok eski ve hiç de ayrım gözetmeyen bir suç. Ülkemizdeki siyasetin ucuzluğu malum. Ama esas mevzu, bu ucuzluğu herkesin yemesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hakikaten moda olmuş neredeyse. 10 vakanın, 9'u türbanlı. Kesinlikle öyle Bahar'ım, namus, ahlak gibi soyut kavramları, kumaş gibi somut bir şeyle özdeşleştirmeleri cehalet bile değil, bilerek yapıyorlar ama işte Allah'ın sopası yok dediğin gibi döner lafı çıkartana gelir. Maalesef dini siyasete hep bu türbanla alet ettiler ve işte o yüzden türban demek ki siyasi simgeymiş ortaya çıktı. Futbolcu üniforması gibi bir şeymiş. Laikler haklıymış.

   Sil
 5. evt aynen demek ki neymiş mesele zihindeymiş..😀 zihinler bozuksa türban da taksa boş maalsef..ama işte bunu bide siyasete alet etmiyorlar mı buna acayip gıcık oluyom..😬 böle böle fetöyü hortlattılar şimdi fetö temizliği yapma peşindeler..garip bi durum..🤔 emeğinize sağlık..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette öyle arkadaşım, zihniyet bozuksa kafana ne takarsan tak, taç taksan da işe yaramaz. Önce her yere Fetö'yü yerleştir, sonra onları temizlemeye çalışıyorlar. İyi de akp'nin alayı bu Fettoş'a övgüler düzmüyor muydu? Ne olacak bunun hesabını kim soracak? Siz de sağolun. :)

   Sil
 6. Her şey insanın kafasındadır ama kafanın dışında değil içindedir tabii ki. Bunu anlamayanlara anlatmak lazım fakat bence boş çaba. Ne demişler?

  ''40 alimi bir sözle alt ettim de bir cahili 40 sözle alt edemedim..''

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle. AKP niye bu ülkenin başına geldi diye kendime soruyorum, türban, türban, diye diye geldi. Yoksa gelmezdi. Ne kadar cahil varsa dediğin gibi "Karısı türbanlı, kızı türbanlı" diye bunu başımaz getirdiler. Benim "kış günü insana ev sattıran komşu türü" yazımdaki üçkağıtçı, yalancı ve çok üzüntü çekmeme sebep olan kadın da türbanlı. Bunlar hiç tesadüf değil...

   Sil
 7. O Ilımlı İslam safsatası için yerli işbirlikçilerle beraber emperyalistler tarafından ortaya konulan tiyatro idi ne yazık ki bu ülkenin aptal/cahil kadınları yediler:) Sonuç yukarıdaki gibi oldu. Bir de din taassubu arttıkça cinsel suçlarda artıyor her ikisinin arasında doğrusal bir ilişki var. Vah güzel ülkem vah:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Afiyetle yediler hem de, haklısın. Cehalet o yüzden çok tehlikeli bir şey. 15 yıldır AKP iktidarda ve cinsel suçlar arttı, çocuk tecavüzleri arttı, kadına şiddet arttı. Hem de misliyle. Ne kadar 'dinci' olmaya çalıştıkça, ahlaksızlık artıyor nasıl bir şeyse? :(

   Sil
 8. Deriiiiin bir ic cekip, gidiyorum.
  Konussam da, sussam da sen anladin beni Mujde.

  YanıtlaSil
 9. Başı açık veya kapalı içinde insan yoksa nafile.Türbanı sırf dindar görünmek veya namuslu görünmek için takanların olduğu bir zamanda yaşıyoruz maalesef.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hah, aynen öyle işte. Sırf görüntü, imaj!!! Birçok kadın sırf kocaları ihale alsın, AKP'de vekillik kapsın diye kapanıp, işler değişince açıldılar. A, sahi bunu da ekleyeyim yazıma hemen.

   Sil
 10. Kıyafet gösterge değildir.Kişilere ilk önce insani değerler verilmelidir.Sembolleri içselleştiremedikten sonra neye yarar ki dindar olmak...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bunlar söylediğinin tam tersini yapmışlar Yurdagül'cüğüm, dindar olmayı kıyafete indirgemişler, kendi ahlaksızlıklarını da o kıyafetle örtmeye çalışmışlar. Türban bir tür maske olmuş.

   Sil
 11. Namus, insanlık, merhamet ve vicdan kıyafette değil zihinde zaten. Güzel güzel takıp kendisi için kapanmak isteyenleri de kötülüyor böyleleri.
  İktidarın sebebiyet verdiği durumlar hepsi bunların. Annelerimizin taktığı eşarpları karalıyorlar, başka bir şey değil, Müjde Abla.
  İktidar değişip de 10 yıl geçtikten sonra bakmak lazım, türbanlılar bugünkü kadar çok olacak mı merak ediyorum...
  Kimisi var, bana apartmanımın kapısını bile tutmuyor rica ettiğimde...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle öyle, zihin kirli olduktan sonra, bir takım kıyafet, başlık, takı, simge, örtü, giysi ile namus satın alamaz insan. Anneannelerimiz, komşu teyzelerimiz eşarp takardı dediğin gibi hiç karalamasınlar onların namuslarına dil uzatmasınlar. Bunları akp şımarttı, palazlandırdı ondan kapıyı tutmuyorlar ama 10 yıl geçsin dediğin gibi olacak.

   Sil
 12. Bu arada Kadınlar Günümüz kutlu olsun, Müjde Abla'cığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim canım senin de:)

   Sil
 13. Öncelikle Kadınlar Günü'n kutlu olsun :) Bunlar nasıl aşk üçgenleri Müjde Abla :D Bazılarını ilk kez senden duydum. İşte, insani duygular bastırılınca ortaya çıkan sonuç.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin de Belle'ciğim.
   Ya valla okurken ben UTANDIM.! Eski sevgili, yeni sevgili, eski koca!Yuh, oha! dedim. Zaten Kabataş'daki yalandan belliydi bunların marjinal fantezileri.

   Yazık bunların yüzünden normal örtünen de utanıyor...zan altında kalıyor.

   Sil
 14. televizyon programlarında bakıyorumda kimin eli kimin cebinde karışık ilişkilerde hep türbanlılar başrollerde. Kocalar birer ikişer, yasak ilişkiler gırla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi hatırlattın o programları hiç açmadım, demek türbanlılar başrolde.!! Onları da buraya koysaydım keşke, zaten kaldırılmadan önce izdivaç programlarına 1-2 dakika rastlardım ve çoğu türbanlıydı. Oraya gelmiş 80 milyonun önünde pazarlık yapıyor, evin var mı? Araban var mı? Maaşın iyi mi? Tanımadığı heriflerle...biri olmazsa, öteki, öteki olmazsa, diğeri...ha ama neymiş? Kafasındaki kılı göstermiyormuş:)))))

   Sil
 15. Anlayana diyorum Müjdecim ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynı fikirdeyim Şebnem'ciğim. :)

   Sil
 16. şoktayım, resmen tüylerim diken diken oldu Müjde Abla, inanılmaz bir durum. İnanç bir sembolle olsaydı...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen senin gibi hissettim, bu yazı taslaklarda aylardır duruyordu. (Diziyi bölmek istemediğimden ve dizi çok yorduğundan bir türlü sıra gelmemişti)

   Laik kesim her zaman haklıydık ve bu da haklılığımızın ispatı.

   Sil
 17. görüntü için takıyorlarsa demek , yemedik ama neyse :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tamamen görüntü canım, oruçları da şov, namazları da şov, 300 kameramanla namaz ben de kılarım...:)))

   Sil
 18. Merhabalar.
  Türban denen örtü refah partisi döneminde bir Amerikancı projenin(BOP) Türkiye ayağının bir kolu olarak bu topraklara sokulmuştur. Toplumu iki kutba ayırmak, en sonunda da iki partili sisteme geçmek için Türk kadınına dayatılmış ve özendirilmiştir.

  Türban, Cumhuriyeti yıkma sevdasının elde sallanan bayrağıdır ve bu rejime karşı açılmış bir savaştır. Türban rahibe giysisidir, temeli Tevrata dayanır. dinimizde yeri yoktur, tamamen siyasi bir imgedir. toplumu yozlaştırmak, Cumhuriyeti yıkmak için kullanılan, toplumu kutuplaştıran bir silahtır.
  Selam ve dualarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep bey, hoşgeldiniz, yorumunuzun altına imzamı atıyorum, evet kesinlikle öyleydi. Ben yaşım gereği 60'lı, 70'li yılları hatırlıyorum o zaman teyzeler, anneler, nineler başını normal eşarpla örter çene altında düğümler, fiyonk yapardı, Anadolu'da ise geleneksel yazma, yemeni vs. gibi her YÖREDE farklı örterlerdi ama asla türban yoktu.
   Çok teşekkürler, selamlar, esenlikler.

   Sil
 19. Bu kalpsizler örtüyle başlarından çok ahlaksızlıklarını örtmeye çalışmışlar ama illa ki bir yerden açıkta kalıyor yaptıkları vicdansızlar.
  Kaç defa sapıklar yakalandı da etrafları demedi mi aaaa hep namazında niyazında diye.....................
  İşi gösteriş olanların hepsinin eline ayağına dolaşsın inş.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle Hatice'm, başı açık olup da kocasını sevgilisine öldürten kadın yok mudur vardır ama 10 haberin 9'u bu tipler!! Nerede bir namaz hocası, Kuran kursu hocası, cami imamı varsa sapık çıktı zaten....amiiin..

   Sil
 20. :) namusta demek ki türbanlı türbansız farketmiyooo, insan işteee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Elbette o yüzden yıllarca bir yerimizi yırttık, bunların derdi siyasi simge diye..biz haklı çıktık.:)

   Sil