5 Temmuz 2018 Perşembe

" GİRMESEYDİK BU İŞE DEDİĞİNİZ ?....

Binali efendi, 15 Temmuz'un proje olduğunu resmen itiraf edip, ardından kahkaha atıyor. Türkiye'de hala kıyamet kopmazsa yazıklar olsun. 15 Temmuz'dan şüphelenenleri linç ediyorlardı.  Hadi buyrun Binali'yi linç edin de görelim. 

Buna 'şaka yaptı' diyenler: 248 insanın ölümüyle sonuçlanmış bir konuda şaka yapılmaz. Kahkaha hiç atılmaz.

Bunu 'gaf', 'şaka', vs. sanarak kendini kandıranlara gazetecinin sorduğu soruyu ve Binali efendinin cevabını dilbilimsel analiz / anlambilim /semantik yöntemiyle analiz edelim:

Gazeteci "girmeseydik bu işe dediğiniz..." diyor...
Size aynı soruyu sorsam hepiniz hayatınız boyunca girdiğiniz işleri düşünürdünüz. Yani bizzat kendinizin girdiği işleri. Gazeteci de onu kasdediyor zaten. Anlaşılmayacak bir şey yok. 

Size "hayatta girmeseydim bu işe dediğin bir şey neydi?" desem, mesela " Ayşe'yle / Ahmet'le evlenmeseydim" diyebilirsiniz ama tutup komşunuzun sizi halı silkelediğiniz için dövdüğünü söylemezsiniz. Çünkü o komşunuzun size yaptığı bir iş, sizin size/kendinize yaptığınız bir iş değil! 

Binali, "filan otoyol işine, falan ihaleye, Suriye işine" hiç girmeseydik dese kimse şaşırmazdı. Normal olurdu. 15 Temmuz işine gireni/girişeni ise Fetö olarak biliyoruz. Bize öyle söylediler. Yardakçılarının da ABD /ve veya başka Batı ülkeleri olduğu söylendi. Bizler vatandaş olarak bilemiyoruz.

Yani gazeteci "Hangi işe girdin de, keşke girmeseydik dedin?" diye soruyor. Açık ve net.

Binali'nin cevabı 15 Temmuz! 


Sonrası tamamen "Ben ne yaptım!" diyerek durumu kurtarmaya yönelik cevaplar. Herhalde kurtarmaya çalışacak, s.....tı, temizlemeye çalışacak. 

Zaten, 15 Temmuz'daki soru işaretleri sayfa sayfa bitmiyordu. En iyi kaynak Ekşi Sözlük ve oradaki alıntıdaki kaynaklar. Daha önce yaşımız gereği askeri darbe görmüş, askeri darbenin nasıl olduğunu bilen vatandaşlar olarak, zaten ta başından beri işin içinde dümenler döndüğünü biliyorduk. Binali de son noktayı koydu artık kafamızda soru işareti kalmadı. 

Çünkü şunu biliyorduk: 
Her kovboy filminin sonunda, her soygun filminin sonunda bankayı soyan haydutlar paraları paylaşmakta zorlanır ve birbirlerine düşerler.

'Ayakkabı kutularındaki milyon Dolarlara kadar akp-fettoş can ciğer kuzu sarmasıydı, ayakkabı kutuları olmasaydı, yine can ciğer kuzu sarması olmaya devam etmeyecek miydiniz?

Sorunun cevabını hepiniz biliyorsunuz.
Akşam yatarken başınızı yastığa iç huzuruyla koyamayacaksınız. Vicdanınız sızım sızım sızlayacak tabii vicdanınız varsa. Bunca yıl suçsuz askerler içeri tıkılıp 'kandırıldık' denirken, açılım-saçılımlara 'kandırıldık' denirken, Barzani ile öpüşürken 'kandırıldık' denirken şimdi Binali  son noktayı koydu. Suçluluk kompleksi böyledir, gizlemeye çalışsan da, ağzından istem dışı dökülür, buna halk dilinde 'Allah söyletti' denir.

Şimdi en zeka özürlü de anladı. Bu saatten sonra halkın % 80'i akp'ye oy atmasa işe yaramaz. Sandıktan yine akp çıkar. Nasılsa adam padişahlığını da ilan etti. Ay sahi siz 'millet iradesi' filan derken, tek adam iradesine kaldınız di mi? Trajikomik. Koyun derken bunu kasdediyorduk, hepinizi ayakta uyuttular ama siz uyutulmaya dünden razıydınız. 

Binlerce insan kaçı hakikaten Fetöcü, kaçı değil bilemeyiz işinden atıldı. Kimisinin isminin yanında sebep olarak 'soyal medya', kiminin 'kurum kanaati' diye yazıyor ama Fetö'ye ne isterse veren' kişiyi  padişah yaptık. :) Maşallah akp'de hiç Fetöcü yok!:) Hatta Fetöcü diye işinden çıkartılanlarla dolu Silivri hapishanesinde seçimden en yüksek oyu akp almış gözüküyor. Yerseniz:)Eeee, şimdi ben ne yapayım? Peri değilim elimde sihirli değnek yok. Süper kahraman da değilim. Her ülke hak ettiğini yaşarmış; ne haliniz varsa görün, görün de bir de utanmadan vaktiyle can ciğer kuzu sarması olduğunuz Fetöcülüğünüzü yani kıçınızdaki boku Tayyip'e karşı insanlara sırf Tayyip'e karşılar diye bulaştırmaya kalkmayın bulaşmaz. Bizler Atatürkçüyüz, sizler 'Keşke Yunan galip gelseydi' diyen ve 'İzmir marşından rahatsız olan' kesimsiniz. Güneş balçıkla sıvanmaz. Şu anda ne olursanız olun, tarihe vatan haini olarak geçeceksiniz.

22 yorum:

 1. Ciddiyet bu iste,yerlerde. Adam doğru diyo,proje projedir, üstüne konuşmaya gerek yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Proje biliyorsun önceden tasarlamak demek. Ama ağızlardan kaçıyor işte.

   Sil
 2. Bu sabah gördüm ben de 😂😂😂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İşin acısı hala ülkede kıyamet kopmadı, insanlar o kadar şokta ki, o kadar korkuyor ki, "Yok canım ŞAKA yapmıştır" tarzında hafife alıyorlar.

   Sil
 3. ne dediğini bilmiyor ,proje diyip gülmesi ,komik mi?ya da komik olan ne?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tam tersine Mehtap'cığım, ne dediğini bal gibi biliyor, insanın vicdan azabı bilinçaltını rahatsız edip böyle ağzından kaçar yaptığı kabahat, suç.

   Sil
 4. Akşam görmüştüm senin facebookta Müjde abla. Sebepsiz yere yitip giden canlara üzüldüm yine...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Başından beri belliydi, bir proje tasarladılar, uyguladılar, uygulamadaki acayiplikler, soru işaretlerinden zaten anlaşılmıştı. O canları kendi projelerine kurban ettiler.

   Sil
 5. Zamanla her şey ortaya çıkıyor, çıkacak ama ne çare ki bu ülkede hiçbir şeyi değiştirmiyor:(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok affedersin kaba bir laf vardır ama çok doğrudur:
   "Anamı s....ken kadı, kadıyı kime şikayet edeyim"
   ülke olarak b...tan bir haldeyiz
   kediler, köpekler bile güvende değil :(

   Sil
 6. Ben de dün akşam haberler duydum ve gördüm.Apışıp kaldım,sonrası hiç bir ses yok.Kimse mi duymadı görmedi?Yazık bize,bir biz mi anlıyoruz bunları?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haberlerde söylediklerini bilmiyordum en azından bu iyi bir şey.
   Her şeyin üstünü kapatıyorlar, her şeyi örtbas ediyorlar, her şeye bir kulp buluyorlar, şaka yaptı filan diyorlar. Millet de korkuyor, sineye çekiyor. Hani sarhoş, dayakçı kötü kocası olup da, sineye çeken korkudan hiçbir şey yapamayan kadın gibi ülke. :(

   Sil
 7. 15 temmuz elbette projesir feto projesidir. Bu peojeden hoşlanilmasi beklenemez. Gerci Başarili olunsaydi sizin gibiler hoşlanireiVideonun sonunu neden yayinlayamiyorsunuz algi yaparak fetoyu aklamaya çalisiyorsunuz. Sizin zihniyette fikir ortaklaeiniz şimdi almanyanin abd nin köpekligini yapiyor

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah canım yaaa, daha gerçek adını yazamıyor ama 'benim gibiler' diyerek aklısıra beni Fetöcü yapıyor. Sen beni 'abla' evlerindeki sıkma başlı, güya 'dindar' karılardan mı sandın? Fetöcü olsam senin çevrendekiler gibi yalandan başımı bağlar, evlerde 'huu!" çeker, akp'ye yamanırdım sana köpek demem, köpeklere hakaret olur, ben kedi, köpek severim. Köpek kim sen kim, köpek sadıktır, nankör değildir ülkeyi düşmandan kurtaran Atatürk'e nankörlük etmez köpekler, o yüzden ABD uşaklarına 'köpek' demem, köpeklere hakaret olur, Fetö'ye de köpek deme düne kadar götünü yalıyordunuz çünkü.

   Acıyorum sizin gibilere, Fetöyü AKP ile elbirliğiyle büyüttünüz, beslediniz, kendi partinizin başındaki adam itiraf bile etti Fetö bizim dönemimizde büyüdü diye, 'Ne istedi de vermedik?' dedi bu kaçıncı itiraf? Fetö dediğiniz ABD köpeği derken ben, sen ve senin gibiler kuduruyordunuz. Biz sizin 'hoca efendi'nize 'SALYA SÜMÜK EFENDİ' diye ad taktığımızda Silivri'ye atarsınız diye yazıp yazıp siliyorduk.

   Fetö ile bir olup orduyu Silivri'ye attınız, Fetö ile bir olup sınav sorularını çaldınız, Fetö ile bir olup yemediğiniz halt kalmadı, sonra Fetö "Sen daha çok çaldın, ben az çaldım' diye ayakkabı kutularını ihbar edince, aniden sizler 'aklandınız', bizler Fetöcü olduk öyle mi? Yemezler.

   Kendi kıçınızdaki boku bizlere yamamaya çalışmak psikolojideki 'yansıtma' mekanizmasıdır. Et tırnaktan ayrılmaz dün Fetöcüydünüz, yarın yine onu yalarsınız.

   Videonun sonunu neden yayınlamıyorsunuz? a gelince:
   Videoyu çeken ben değilim, internette gördüm, paylaştım, kaç dakikaysa o kadar dakika. Sonu varmış dediği için senin gibi dünün Fetöcü bugünün güya antifetöcüleri sonuna baktım. Tabii ki, ağzından kaçırdığını kıvırtmak için fetöyü kötülüyor, milletimiz mani oldu vs. birkaç laf ediyor kaç para?Herhalde öyle diyecek.

   Önemli olan gazetecinin sorduğu soruya verdiği cevaptır. Bu resmen bilinçaltındaki dolup taşmadır, hele KAHKAHALARLA gülmesi resmen s....masıdır.
   Fetö'nün siyasi ayağı araştırılsın deyince REDDEDEN KİM: AKEPE!
   Salya sümük efendinizin yanında fotoğraf çektirenler şu anda bakan oldular.
   Damatlar filan nerede?
   Adil Öksüz'ü nasıl kaçırttınız hapisten?
   Sen ancak hüloogg, g...t gılıyık, burda kürtaj yapıyoealaaa gibileri kandırırsın, gerzek.

   ABD, Almanya vs. demiş bir de, ABD'ye, ALmanya'ya, İngiltere'ye şimdiye kadar 200 kere ben gitmedim, senin Tayyip'in gitti, daha seçim öncesi kraliçeyi öpmeye niye gitti ha? Sen bunları merak etsene. Hep TRT, atv, Ahaber izlemenin sonu bu.
   Siz akp yani dünün Fetöcü bugünün GÜYA antiFetöcüleri GÜNAHLARINIZ O KADAR ÇOK Kİ, hamamda 4 saat kese yaptırsanız çıkmaz, o yüzden de utançtan bizlere o kirlerinizi yapıştırmaya çalışmayın boşuna, kir sizin kiriniz, ne yapsanız da bize yapıştıramazsınız.

   Mercimek kadar beynin varsa Fettoş ve AKEPE'lilerin değil biz Atatürkçülerin HEP HAKLI çıktığını görürsün. Balyoz / Ergenekon kumpas dedik HAKLI ÇIKTIK, Fettoş Amerikan ajanı pisliktir dedik HAKLI ÇIKTIK, Suriye'ye girmeyin dedik HAKLI ÇIKTIK, Açılım yapmayın dedik HAKLI ÇIKTIK; ama seninki hep ne dedi 'kandırıldık'!
   Şimdi eskiden Fetöcü olduğunuz için utanıyorsunuz.
   Gün gelecek hele hele 15 Temmuz'un içyüzü ortaya tamamen çıksın, belgesiyle, görüntüsüyle, ses kayıtlarıyla, itirafçılarıyla, işbirlikçileriyle....AKEPE' li olduğunuz için utanacak ve "Yok biz filan tarihe kadar akp'liydik artık değliiz" demeye başlayacaksınız. Bunda da HAKLI ÇIKACAĞIZ.

   Bu ülkeye verdiğiniz zarar, ordumuza verdiğiniz zarara gelince, öyle AH aldınız ki, bu dünyada yakanıza yapışamıyorsak öteki dünyada iki elim yakanızda olacak, hele hele bu AHlar hepinizin burnundan fitil fitil çıkacak. Bekle, gör, alma mazlumun ahını, çıkar aheste aheste...

   Sil
  2. Çok uzun yorumları HTML kabul etmiyor.
   Devam ediyorum:

   Hayatta en önemli şey akşam yastığa başını koyunca VİCDANLI uyumaktır, ben (ve benim gibi Atatürkçü, Fettoş/akepe'li olmayanlar) işte sende ASLA bulunmayan ve bulunmayacak olan o vicdana, iç huzuruna sahip olarak uyuyoruz.

   Sen ve akepe/Fettoş'çular ise asla başınızı yastığa koyunca rahat, iç huzurlu, vicdanlı uyuyamayacaksınız.

   Çünkü:
   Desteklediğiniz partinin elinde onuruna yediremeyip intihar eden Ali Tatar'ın, kahrından beyin kanaması geçiren Murat Özenalp albayın, pırıl pırıl amiral Cem Aziz Çakmakçı ve onlarca şerefli askerimizin kanı var. Ahı var. Fettoş bizi kandırdı ile bu kanı silemezsiniz. Dedim ya, hamamda 4 saat keselenseniz günahlarınızdan arınamazsınız.

   Elinizde, "Fettullah Gülen çok tehlikeli bir terör örgütüdür" diyen, kanser hastası 65 yaşındaki Türkan Saylan'a attığınız iftiralar ve ahlar var.

   Sırf Fettoş'çu subaylara yer açabilmek için 40 albayı emekli etmezinin ahı var.
   Sırf orduyu Fettoş'a teslim etmek için Atatürkçü subaylara yaptığınız akılalmaz mobbinglerin ah'ları var.
   29 Ekim cumhuriyet bayramında biber gazı sıktığınız vatandaşların (ben de oradaydım)ahı var.
   "Keşke Yunan galip gelseydi" diyen birini danışman atayan, hastaneye gidip ziyaret eden bir reisiniz(!) var.

   Ayakkabı kutuları var, MAN belgeleri var, ihale yolsuzlukları var, Zarrab'ın milyon Dolarlık rüşvetleri var. Suriye'de kurban edilen askerlerimizin kanı var. Suriye'ye yaptığınız kötülükler var. Ülkeye doluşturduğunuz milyonlarca ne idüğü belirsiz mülteci var.

   Şükür bunları yapana/yapanlara bir kez bile oy atmadım, hiç desteklemedim diyerek akşam kafamı yastığıma içhuzuru ile koyabiliyorum. Ya sen?

   Günahlarınızın ağırlığı o kadar çok ki, işte Binali efendi gibi ağızdan istem dışı dökülür.

   Sil
 8. Bilinçaltındakileri zaman zaman böyle dışarıya vuruyorlar sürekli ama hep geçiştiriyorlar yine bir şekilde. Yazık giden canlara...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle Recep bey. Bir de kahkahalarla gülüyor. Yazık gerçekten.

   Sil
 9. Böyle bir diyalog geçti ve kimse üzerinde durmadı.. gerçekten ilginç

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Günlerdir bunu düşünüyorum Kamer'ciğim. Psikolojik bir durum var diyorum. Şöyle ki, büyük bir şok insanları felç edermiş yani gerçek felç değil, eli, ayağı her şeyi gayet sağlıklı ama duygusal bir felç, bir inkar mekanizması çalıştırırmış beynimiz. Mesela birine oğlun/kızın katil deseler ya da daha kötü bir şey o kişi inanmaz, inkar eder, çünkü inanırsa çok üzülecektir, dünyası başına yıkılacaktır. Beyin inanmamayı tercih ederek üzülmesini depresyona girmesini engeller. Atatürk gerçekten boşuna kurtarmış ülkeyi. Değmezmiş.

   Sil
 10. Bazıları şöyle savunuyor AKP'yi:

  " Proje olsaydı, darbe yaptıran komutanlar aptal mı, biz yalancıktan darbe yapalım, senin için ölelim, hapis yatalım?"

  Yahu biraz zeka. Tabii ki öyle olmadı. O komutanlar zaten Fettoş'çuydu ve darbeyi sidiğini içecek kadar sevdikleri salyasümük Fettoş hocaları yaptırdı sandılar.

  YanıtlaSil