3 Temmuz 2018 Salı

BİZ NEREDE HATA YAPTIK DİYE SORUN
Öncelikle kocaman bir MERHABA diyorum sevgili arkadaşlarım.

Neredeyse 3 aya yakın bir zamandır bloğa uğramadım. Hepinizi çok özledim.

Onca aradan sonra işte yeniden bir aradayız:)

Yazmama neden olan şey her zamanki gibi ülkenin geldiği hale olan isyanım. Şu videodaki gencecik başı kapalı, büyük ihtimalle Atatürk'ten nefret eden, bir tanesinin ismi Merve olan kızları da izleyince, yazmadan edemedim. Umarım sıkılmadan okursunuz. 

Yazımın bundan sonraki kısmı siz  arkadaşlarıma değil, ülkeyi yönetenlere ve o yönetenlere oy verenlere...
Başınızı elinizin arasına koyup da "Biz nerede hata yaptık?" diye bir düşünün. Bir sorun kendinize. Cevabı bulamadıysanız ben size söyleyeyim: Her sorunu hatta devlet işlerini dinle çözeceğinizi, her şeye dini sokarsanız toplumun, hayatın daha güzel olacağını düşünerek hata yaptınız. 

"Çocuğumun başını kapattım." 

"İsmini de Merve koydum." 

"Tamam. Oldu bu iş. Vatana, millete hayırlı, namuslu, ahlaklı, dindar bir kızım var artık."

demekle hata yaptınız. Merve, Kübra, Mina, Sümeyye gibi Kuran'da geçen isimler koymak moda oldu. Dindarlar kızlarına hep bu isimleri koyuyordu. Patlama yaptı Merve, Kübra gibi isimler.


http://www.sakirural.com/

Bir şeyin üstünü örtüyle kapatmakla dindar olunsaydı, yıllarca üstlerini kumaşla örttüğümüz radyo ve televizyon en dindar şeyler olurdu. 

Alttaki linke tıklayın bakalım, başı kapatmak namuslu olmaya yetiyor muymuş? Örnekleriyle, fotoğraflarıyla, damgalı mühürlü ispatı:2002'den bu yana,  ülkeyi başı kapalılar idare ediyor. Bir tür 'türbanlılar dönemi' geçiriyoruz. Peki çok mu iyi haldeyiz? Çok mu iyi yönetiliyoruz? Kim memnun bu 'türbanlılar' dönemi yönetiminden?

Yine cevabı kendim vereyim:

TOKİ ve başka ihalelerle AKP'ye yanaşmış belli bir sonradan görme yeni zengin çevresi, tuzu kuru müteahhitler, ihale zenginleri kısaca AKP'den nemalanan, ayaklı kuyumcu gibi gezinen, ayakkabı kutularında Dolar, Euro istifleyenler ve bir de sırf TRT, Atv, Ahaber gibi yandaş kanalları izleyip, muhalefetin kanal ve gazetelerini okumayan tek yönlü beslenen, "Laiklik gideyeaahh", "burada kürtaj yapiiiler", "g..... gılıyık" diyen cahiller hariç halinden memnun kimse yok.


Bu türbanlı döneminde ülkeye 4 milyon Suriyeli (ve Irak, İran, Afganistan ülkelerden) mülteci doldurduktan sonra her gün bir vahşet haberi gelmeye başlaması tesadüf mü? Değil.

İç savaş travması yaşanan ülkelerden gelenlerin çoğu aklını yitirmiş, kafayı yemiştir. Bu böyle biline. Afganistan'dan gelenlerin kaçı eroin bağımlısı biliyor muyuz? Afganlılar dünyanın ençok eroin bağımlısı halkı! İranlılar uyuşturucu hap bağımlısı. Çünkü ülkelerindeki baskıya, zulme başka türlü dayanamıyorlar. Hepsi kafayı yemiş bu insanları buraya doldurduktan sonra  şimdi her gün bir vahşet haberine uyanır olduk. 


leyla kötü haber ile ilgili görsel sonucu


eylül acı haber ile ilgili görsel sonucu

4 ayağı kesilen köpek öldü ile ilgili görsel sonucu

Kısaca diyorum ki, mültecilerden sonra ülkede insana ve hayvanlara vahşet haberleri çoğaldı.  Niye bulunmuyorlar? Bulunuyorlar da Suriyeli, Iraklı vs. oldukları ortaya çıkmasın diye örtbas mı ediliyor? Bugün Diyarbakır: Bir köpek tecavüz edilip, diri diri yakılarak öldürülmüş. Yavrusunu da yakmak istemişler yüzünde yanıklarla kaçmış, şu anda barınakta tedavideymiş :(  Kesin yapan bulunmayacak ve ya uyuşturucu müptelası bir pkk'lı, ya yine eroinman, hapçı bir mülteci! Saklıyorlar örtbas ediyorlar ki, mültecileri getiren AKP olduğu için tepki olmasın diye. Ayakları kesilen köpeği de örtbas ettiler.  

Velhasıl neymiş? Türban takmak, adını Merve, Kübra koymak kimsenin namuslu, ahlaklı olmasını sağlamıyor;  türbanlılar ülkeyi yönetince her şey güllük gülistanlık olmuyormuş. Türban bir 'hiç'miş. (hiç derken tek başına 1x1 metre ipek, pamuklu bir kumaştan namus medet umulmaz demek istiyorum. Namus, ahlak, dindarlık soyut şeylerdir, türban ise somut bir nesnedir ve takmanız-takmamanız sizin kişilik, karakter, namus, ahlak, dindarlık göstergeniz olmaz. Olamaz. Takmadığınız için namussuz, taktığınız için namuslu olamazsınız. O 'namus kavramı' sizin içinizde. Ben görmemem. Dıştan sadece dışınızı görürüm. Türbanınız da benim için bir anlam ifade etmiyor. Yıllarca sembol derken kızıyordunuz halbuki evet sadece bir semboldü. Haç gibi. ay yıldız gibi, takke gibi, alyans gibi. Parmağına 'alyans' takan her insan eşine sadık mı?


TÜRBANLIYIZ FARKLIYIZ

Hatta öyle hale getirdi ki AKP, türban takanlar farklı muamele görmesi gerekli 'üst sınıf', Hindistan'daki gibi bir 'kast', bir tür 'klan' oldular. Biz türbanlıyız, farklı muameleyi hak ediyoruz, biz türbanlıyız, üstünüz! Ülkenin zenginliği biz türbanlıların olmalı, ihaleler bize verilmeli, her şeyin kaymağını biz türbanlı kast sınıf yemeli, biz türbanlıyız oy çalarız, sandıkta her tür hileyi yapmaya hakkımız var! Biz türbanlıyız sınavlarda soruları çalabiliriz, yandaşlarımıza dağıtabiliriz! 

Hayır, türban taktığınız için takmayanlardan üstün, farklı, ayrıcalıklı değilsiniz. Olamazsınız da. En üstteki videoya bakıp görün neden farklı olmadığınızı.


Şu fotoğraftakiler neyi kutluyor biliyor musunuz?
ENSAR vakfı sonrası muhalefetin verdiği
'Çocuk tecavüzleri' araştırma önergesinin reddini kutluyorlar.
Soldaki beyaz ceketli türbanlı ne demişti?
"Bir seferden bir şey olmaz."


Bakın alttakiler sizden önce anladılar, tıklayıp youtube'daki videoyu izleyin:Dincilere hoşgörünün sonu budur. 'Mağduruz' diye gelir, başa geçince  sizi 'mağdur' edip, sizi ezmeye başlarlar. Ama ilahi adalet diye bir şey var. Kimsenin yaptığı yanına kalmaz. 

Yukarıdaki linkteki örnek İran'dandı. Türkiye'den de bir örnek var: 
Mühendis olacak bir öğrenci kız, yurtta şort giydiği için, türbanlılar tarafından kendisine disiplin soruşturması açılmış. Bu tam bir intikam ve mobbing. (Siz vaktiyle bizi türbanla üniversiteye sokmadınız, biz de şimdi sizi şortla sokmayız). Bu zihniyet daha güçlenirse sonu İran olmaktır. Dünün 'türban mağdurları' şimdi 'bugünün mağdur edenleri' oldular. 

Sebebi, türban takanların kendilerini 'üstün', 'ayrıcalıklı' sınıf olarak görmeye başlamaları başka bir şey değil. Bunun benzerini Nazi'ler yaptılar, 'başını örtmüyorsan tecavüz ederler'e kadar iş dayandı ki, bu suçtur, tehlikeli bir suçtur hem de. Bir tür ırkçılık, ayrımcılık sözcüğü bile az kalır. 

Hatayı, bir metre kumaşı takanlara dindar/namuslu/ahlaklı gibi derin, büyük anlamlar yükleyerek ve böylelerini ayrıcalıklı, üstün bir sınıf addetmekle yaptınız. "İsteyen takar, istemeyen takmaz, isteyen giyer, istemeyen giymez, türban dindarlık, namus, ahlak göstergesi olamaz" demediniz. Bir tür kast sistemi, bir 'tür' yarattınız. İkilik çıkarttınız. Şimdi müteahhit karıları "Belki benim kocama da ihale verirler" diye kafasını örtüyor. Türbana özgürlük, türbanlı ikiyüzlülüğe doğru evrildi. Dindar nesil kindar nesle çevrildi. Yaptığınızı, hatanızı kabul de etmiyorsunuz. 42 yorum:

 1. Eline sağlık canım az bile yazmissin bir süre ben de uşağım bloğa öyle de olacak.
  Benim en com üzüldüğüm şey maalesef daha da artacak bu haberler:((( ceza yok çünkü olmayınca da sonucu görüyoruz adet gören çocuk artık kadın sayılırmış utanmadan bunu kuran a dayatıyorlar bunu söyleyen kadınlar var dilleri kopsun inş en sarı bir milletvekili ke ödüllendirdiler bunu da gördük bu yüzden herkes çocuğunu sıkı sıkı sarmaladın idarecilerden benim umudum yok artık.demekki onlarda bu sapıklığa ortak değillerde ispatlayıp en ağır yasayı cıkarsınlar������

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Hatice'm.
   Bunlar her şeyin çözümü türban, her şeyin çözümü dincilik sandılar. Evet dediğin gibi 9 yaşında çocukla yok 6 yaşında çocukla evlenir diye fetva veren sapık din (!) adamları var. E sonra da sapıklar çoğalmasın da ne olsun? Hayır çocuğu sıkı sıkı sarıp sarmalasa da tecavüze engel değil Suudi Arabistan'da, Mısır'da vs. çarşaflı kadına da tecavüz ediyorlar. Türban taktı-takmadı hiçbir şeyin çözümü değil.

   Sil
 2. Hoşgeldin Müjde'cim.Bizde özlemişiz seni.Umarım iyi olmuşsundur.
  Yazdıklarında haklısın.Yıllardır aynı çemberin içinde dönüp duruyoruz.Kısır döngü.Hep bir bu sefer düzelecek derken dahada başka yönlere iniyoruz.Denize atladık.Dibe değdi ayaklar artık şöyle bir gayret su yüzüne çıkıp , nefes alırız diyoruz.I ıhh olmuyor.Seçim gecesi hertürlü silahları patlata patlata yoldan geçenleri görünce dedim ,bu iş böyle gidecek hep.Bu artık türbanlılar iyi yönetiyor onun için oy alıyor olayı değil de hep muhafazakar kesim yönetsin isteğinin toplumda genel kabul görmüş olması.Ya da herkes herşeyden çok memnun, onlara göre güllük gülistanlık, kurdukları düzeni değiştirmek istemiyorlar.Herkes kul köle olmaya razı.Ekonomide umurlarında değil.Bak kredi fazileri arttı hemencecik.Enflasyon nerelerde.Ama insanlar umursamıyor.Şaşıp kalıyorum yazdıkça yazıyorum çok doluyum bu konularda aynen senin gibi. Kocaman sevgiler, hep yaz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbulduk Mehtap'cım, teşekkür ediyorum iyiyim şükür.
   Aklın yolu birdir denir ne kadar doğru, bak aynı şeyleri hissetmiş, aynı şeyleri düşünmüşüz.
   Ama ne diyorum biliyor musun, tam tersi olacak, millet türbanlıların yönetiminin nasıl sonuçlar verdiğini görecek, zaten gördüler de, ben seçim sonuçlarına ASLA inanmıyorum. Silivri hapisanesinde AKP'ye 1 oy çıkar mı? Çıkmaz, ençok oyu AKP almış! Nasıl bir dümen yaptılarsa! Zaten oyu onca hile, hurda, müşahit dövmeler, İYİ partilileri öldürmelere rağmen %42 demek gerçek oy oranı en fazla 30.
   Benden de kocaman sevgiler, çok teşekkürler.

   Sil
 3. İnsanlar ahlakın, iyi insan olmanın sadece din ile olduğuna inanmaya ve din ile yönetilmeye devam ettiği sürece hiçbir zaman huzura eremeyeceklerdir. Tüm dinler, ne var olduğu topluma nede sonraki toplumlara huzur getirmemiş ve getiremeyecektir.

  Özellikle ibrani dinleri kadınları üreme makinesinden ötede görmez. Halk buna inanmak istemese de durum budur. Kadınlar tarlanızdır, istediğiniz gibi girebilirsiniz diyen bir din ve bunun yetiştirdiği zihniyet, kadına asla bir birey olarak bakmayacaktır !

  O yüzden herkes inandığı dini ve tüm dinleri bir kez daha sorgulamalı, inandığı dinin kitabını anladığı dilde okumalı, mitoloji ile olan ilişkilerini, okuduklarının orjinal (doğrudan tanrıdan gelen) yazılar olup olmadığını araştırmalıdır. Eğer gerçekten arkeolojik bulgular ve mitoloji ışığında samimi olarak, tabularını bir kenara bırakarak araştırırsa, kimse dinlere inanamaz. En başta buna vicdanları el vermez (tabi vicdanlı biri ise).

  Önce kendimiz değişmeli, sonra da çocuklarımızı değiştirmeliyiz, iyi insan olmayı ödüle (cennet vb.) bağlamamalıyız. Köpekleri eğitirken verdiğimiz ödül sistemini insanın kendine uygun görmesi bile şaşırtıcıdır çünkü bu ödülden dolayı, bir bekleyişten dolayı kendini dizginlediğinin, yani aslında temelde, özünde iyi biri olmayıp rol yaptığının bir göstergesidir. Biz bunları yapmazsak bu düzen aynen devam edecektir maalesef...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle aynı fikirdeyim, hiçbir din toplumlara huzur getirmemiştir, getiremez. Bunların yaptıklarını görenler kendiliğinden dinden soğuyor. AKP, dindar nesil yetiştirme iddiasıyla geldi sonuç deist ve ateistlerin sayısında patlama olmuş. :)))
   Aynen katılıyorum ve
   çok teşekkür ediyorum.

   Sil
 4. heeeeey hoşgeldiiiiiin yine formdasın güzeeeeeeel :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbulduuukkkk:) Çok teşekkürler:)

   Sil
 5. Hem hosgeldiniz hem de sonuna kadar haklisiniz yazdiklarinizda. Cahilligi göklere cikaran bu yönetim yüzünden seviye iyice düstü. Biraz bilgili oldugunuz icin ise nefretle karsilanir oldunuz, olduk yani. Ben yakinlarimla da cok tartistim bu konuda sen fasist avrupaya bak diyor bazisi. Ben heryerde fasizme karsiyim da badka ülkede olmasi bizim ülkemizdeki eksiklikleri hakli cikarir mi? Uzakta da olsam bir vatanim var diyordum. Artik hic gelesim yok.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbulduk Derya'cığım. Çok teşekkür ediyorum.

   Maalesef örgütlü cehalet denen olay = akp oldu. Ne kadar cahil, zırcahil varsa bunlara destek oluyor. Kendileri itiraf ediyorlar zaten okuma oranı yükseldikçe, oylarımız düşüyor diye. Daha ne desinler?

   Avrupa'ya faşist diyorlar ha? Orada demokrasinin tüm nimetlerinden, özgürlüğün tüm nimetlerinden faydalanıp, burada diktatörlük için oy attıkları için yurt dışında oy kullanılmasından nefret ediyor hale geldim.

   İnşallah o faşist dedikleri Belçika, Hollanda, Fransa, Almanya gibi ülkelere ırkçı bir hükümet gelir de, alayını "Hadi yallah kendi ülkenize" der bak göreyim bakayım buradaki şartlarda yaşasınlar. Orada emekli olan kral gibi yaşarken, burada emekliler sürünüyor haberleri yok.

   Senin gibi aydın insanlar için üzülürüm işte mesela benim de amcam (ki, hayatta kalan tek amcam ve yengem ve bir dolu akrabalarım amca oğlu vs.) Almanya'da ama onlar senin gibi, hiçbiri bunlara oy atmıyor. Ama sürüyle de orada oturup akp'ye o atıyor. :(

   Gelmek istememekte haklısın...o akp'ye oy atanlara soruyorum: Madem akp bu kadar MUHTEŞEM, ve madem Avrupa faşist, buyursun buraya gelsinler o zaman. Niye gelmiyorlar?

   Sil
 6. Seçim sonrası günlerce kendime gelemedim.Sandık başında boşuna müşahit olmuşum diye düşündüm.Çünkü biz sandıkları toparlamadan seçim sonuçları açıklanmıştı.Sonumuz iyi olur inşallah ne deyim :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben ve komşum bir daha aslaaaaa dedik. Ne sandığa gideriz, ne oy kullanırız. İnce çok büyük hayal kırıklığı oldu. :( Aminnnnn...

   Sil
 7. Günün en güzel haberi dönüşünüz :)) Hoşgeldiniz Müjde Ablacım, umarım daha iyisinizdir.. <3
  Keşke söyleyecek başka şeylerim olabilseydi ama işte hayat, tükendik, bittik fazlasıyla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ediyorum canım, hoşbuldummmm:))) iyiyim sağol.
   Valla öyle türban devrinin 16 yıllık yönetimiyle tükendik bittik. :(

   Sil
 8. Özlemişim yazılarını, haklısın diye diye okudum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Handan'cığım.

   Sil
 9. Müjde Hanım hoşgeldiniz, umarım iyisinizdir. Ülkenin iyi yönetilmesini bırakın, berbat hale getirdiler 80'leri 90'ları özler hale geldik:( Bizler kendi kendimize konuşuyoruz, bu iktidara oy verenlerin biz nerede hata yaptık diye sorduklarını hiç sanmıyorum ve kendi adıma hiç bir şey de yapmak istemiyorum artık. Sizi blogda yeniden görmek çok güzel, sevgiler:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbuldum Gül'cüğüm, iyiyim çok teşekkürler. Evet çok berbat hale getirdiler. Hele ben çocukluğumu 60'lı yılları nasıl özlüyorum bilsen. Ben de sen ve yorum yazan diğer arkadaşlarımla yeniden buluştuğuma çok sevindim. Sevgiler:)

   Sil
 10. Hoşgeldin Müjde ablacigim. Özletmistin kendini. Bütun enerjinle birlikte seni tekrar aramızda görmek çok güzel. İnsallah bu karamsarlık ve umitsizlikten tez vakitte kurtuluruz.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbulduk Yıldız'cığım, benim için de sen ve diğer arkadaşlarımla buluşmak çok güzel oldu. Amin canım inşallah.

   Sil
 11. Merhaba! Hoşgeldin.:))

  Sana bazı yerlerde katılıyorum. Evet belki türban ahlakı şekillendirmez, belki düşünceleri doğruya yöneltmez. Fakat bir Hiç değildir. Genelleme yapmak böyle konularda haksızlık olarak görüyorum. Sonuçta açık giyinen kadınlarda ahlaksız ve kötü düşünceli olabiliyorlar. Türban dinimiz ile ilgilidir. Ona inan insanlar gerçekten inanan insanlar hakkıyla başlarının üstünde tutuyorlar bence o insanlar bu konu dışında olmalıydı. Sen bu şekilde art niyetli olmayabilisn ama ben söylemek istedim. İnsanlar birbirlerine karşı saygılı olmalı. İnandığımız konulara Hiç denilmememli tıpkı başka insanların inançlarına karşmadığımız gibi.”kendi adıma söylüyorum ben kimsenin inancına karışmam!” Devlete söylediklerinizi bilmem ama bu konuda bana karşı yanlış gelen konuları belirtmek istedim. Anlayışla karşılayacağını düşünüyorum.🤗

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Fatma'cığım hoşbuldum. :))

   Elbette açık giyinen veya açık giyinen demeyeyim de başı açık olan kadınlar, veya kadın olmasın erkekler de ahlaksız, kötü düşünceliler var. Zaten her gün görüyoruz işte vahşet haberlerini.

   "Hiç" derken kadın-erkek insan olarak bir kumaş yahut başka şey, semboller 'hiç' demek istedim. Şöyle ki, boyna asılan haç, ne bileyim bir erkeğin namaz takkesi, tüm sembolik takılan şeyler sadece semboldür. Takmakla çıkartmakla insan değişmez, o insanın kişiliğine bir artısı-eksisi olmaz demek istedim.

   Yani insan iyi ise iyidir.
   Ahlaklı ise ahlaklıdır.
   Hiçbir sembole, haça, yüzüğe, türbana, takkeye gerek kalmaz. Onlarsız iyi ise iyidir, onları takmakla iyi olmaz demek istedim.

   Umarım anlatabilmişimdir. Ama asıl önemlisi her önemli göreve türban taktığı için birilerinin getirilmesi, türbanlı diye atanması, türbanlı diye danışman, türbanlı diye müşavir, türbanlı diye müdür yapılması çok yanlış. O bakımdan o türbanlar bir 'hiç' tir. Bakalım o atanan kişiler atandıkları göreve layıklar mı? Görevin gerektirdiği diplomaya, mesleki uzmanlığa, mesleki tecrübeye sahipler mi? Bunlara bakılmıyor sadece sembolik bir şeye (türban,haç, takke vs.)bakılarak her şeye karar veriliyor bu da toplumu yozlaştırıp, çürütüyor demek istedim.

   Tabii ki anlayışla karşılarım Fatma'cığım, rahat ol, iyi insan türban taksa da, takmasa da iyidir. Önemli olan da odur. İnancı için takanlara lafım yok. Takar, takmaz ama çok başka şeyler için kullanılmaya başlandı bu türban işi.
   Çok teşekkürler yorumun için.

   Sil
 12. Hoş geldin, seni yeniden görmek ne güzel umarım daha iyisindir :)) Gerçi ülkeyle ilgili olarak ruhen iyi olmak pek mümkün değil ama... Videonun tamamını izleyemedim. O kadar rahatsız oluyorum ki. Kimseye uymayan bir davranış tarzı içindeler. :/ Maalesef ki gün geçtikçe artacaklar gibi de görünüyor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbuldum kağıt salıncak'ım, iyiyim sağol.:))Umarım sen ve tüm yorum yazan arkadaşlarım da iyisinizdir.

   İşte yozlaşma denilen şey bu maalesef.
   İç ve dış görünüş. Dış görünüş, kılık, vs. başka, iç başka.

   Sil
 13. İrkilerek okudum Müjde Abla, elinize sağlık, keşke sesimiz duyulsa...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İrkilmemek elde değil Eren'ciğim, insanlar bir gün dindar ile dini ticaret vasıtası, siyaset malzemesi yapanları ayırmayı öğrenecek.

   Sil
 14. Hoşgeldin Müjdecim, yazdıklarına tüm kalbimle katılıyorum. Son günlerde olan bitenden gerginliğim katbekat artıyor. Her şeyden nefret eder oldum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoşbuldum Esra'cığım, çok teşekkür ediyorum. Bir anlasalar ülke yönetmenin yolu bir takım dini sembollerden geçmez, dindar nesil yapacaklardı yozlaşmış ucube bir nesil yaratıyorlar haberleri yok. Herkes birbirine düşman olmuş.

   Sil
 15. Halkı cahilleştirmek bilinçsizleştirmek için allem ettiler kullem ettiler istediklerini elde ettiler. Buna izin veren belli bir kesim şahsi menfaatleri gereği ses çıkarmadılar. Tepki verenler de etkisiz kaldı. Müjdeciğim çocuğunun ismi Merve olan herkes senin anlatmaya çalıştığın kategoriye girmiyor. Benim de kızımın adı Merve ve ben de başımı kapatıyorum. Bu anlamda onların ne düşüncelerini ne de yaptıklarını asla onaylamıyorum. Yazılarımda da karşı çıkıyorum.Yazın ve videolar beni dehşete düşürdü... Nasıl çıkarız nasıl kurtuluruz inan bilemiyorum... Kalemine sağlık canım, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah, Hanife'ciğim sahi senin kızının da ismi Merve'ydi ama ne olur ne sen, ne de Merve isimli tüm başka kızlar alınmasın, valla yazıyı yazarken inan aklıma gelmedi. Videodaki kızlardan biri ötekine sürekli 'Merve' diye seslendiği için ve AKP ile bu isimler gerçekten 'moda' olduğu için yazdım.

   Hatta bir de birebir yaşadığım bir anım var. 2003 - 2004 yılıydı. Oturduğumuz apartmanda komşumun kızı böyle 'dini' olmayan ismini (şu an hatırlamıyorum Lale, Yeşim vs. gibi bir isim) 'Ravza' ismiyle değiştirmişti. Niye öyle yaptı deyince, annesi "Çünkü benim koyduğum isim Kuran'da geçmiyormuş, o zaman Cennet'te isimsiz kalırmış!" dedi."

   Bu hiç unutmadığım yaşadığım bir olaydır.

   Sen ve senin gibi sadece ve sadece oruç tutmak, namaz kılmak gibi bir İslam şartını yerine getirdiği için türban takan ya da ismi tesadüfen Merve olan, Kübra olanları tenzih ederim canım arkadaşım. Şükür sizler de varsınız, yoksa ortalık sadece bu sahtekarlara kalacaktı.

   Sosyal medyada başı sımsıkı kapalı ama Atatürkçü hesap sahipleri görüyorum, bu tür sahtekarlara veryansın ediyor onlar da. Benim tek demek istediğim bir kesim ismini dini çağrışım yaptıran isim koyarak, kafasını da örterek (çoğu sırf kocası akp'den ihale alsın diye örtüyor aslında akp ile işi kalmayınca çıkartıyor) bir tür klan, grup oluşturdular. Neyse ya sen beni anlıyorsun ve biliyorsun.

   Sen de sağol canım, sevgiler.

   Sil
 16. Maalesef ki ahlak olmasa da din olsun o bizi kurtarır, her şeyi yapayım nasılsa 2 namaz kılar kurtulurum kafasına girmek, çocukları hoşgörüsüz, saygısız ve iyi insan olmak kavramlarından uzakta yetiştirmek, milli değerlerle dalga geçtiklerinde alkış tutmak ve buna din kılıfını uydurmak işlerine geliyor. Yaptıkları ve söyledikleri o kadar tutarsız ki kindar bir nesil yetişiyor. Kendi bildiğim dinimden soğumak üzereydim ki tasavvufi ahlakı araştırıyorum şu an. Gerçekten ilginç bir farklılık var. Din güzel ahlakı emreder ama bunlar tam tersini yapıyorlar. Gerçekten korkuyorum ülkenin geleceğinden.. Yazınız çok güzel. Bu arada aranıza yeni katıldım ve katılımımı daimi kılmayı planlıyorum :) Çok sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle düşünüyorlar sevgili hayalperest, akp yüzünden de 'biz türbanlıyız, biz ayrıcalıklıyız, biz üstünüz, biz soruları çalarız, buna hakkımız var, her haltı yemeye hakkımız var' noktasına geldiler, psikolojik olarak kendilerini buna şartlandırdılar. Güç zehirlenmesine uğradılar yani. Bunun kılıfı da 'din' oldu maalesef.

   Vicdan, güzel ahlak, merhamet, vatan sevgisi, vatanını kurtaran insana nankörlük etmemek, tüm bunlar geri plana atılmış, takke, tespih, türbanlıyız, ismim de Kübra oldu mu yeme de yanında yat olmuşlar:)))

   Evet insan korkuyor, cehalet ve yüzeysel, sahte bir din anlayışı, cahil cesareti, kendini her şeye hakkı var sanmak, türbanlıyız diye ayrıcalıklı, üstün sınıf sanmak korkutucu.

   Çok teşekkür ediyorum, hoşgeldin aramıza umarım uzun yıllar hep yazarsın.
   Benden de çok sevgiler.

   Sil
 17. Nasıl özlemişim, hoşgeldin:) Eline, diline, yüreğine sağlık, oh be!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de öyle Bahar'cığım, hoşbulduk. Çok teşekkür ediyorum canım. :)

   Sil
 18. Kalemine sağlık. 👏👏👏

  YanıtlaSil
 19. Ellerine sağlık ablacım.. yazılarını özlemişim:)
  Geçen twitterda bir yazı okudum : “Türbanlı bacılarımız üniversiteye giremiyor diye geldiler şimdi şort giyen kısa kollu giyen kadınlar aynı muameleyi görüyor” benzeri bir şeydi.. durum gerçekten vahim.. çok vahim..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de sağol Kamer'ciğim ben de seni özledim. :)
   Aynen öyle şimdi intikam zamanı diyorlar. Bir tane türbanlı da yine twitter'da kadınlar nazik, kırılgandır erkek gibi dışarıda çalışmak fıtratına aykırıdır filan demiş (şu an tam cümlesini hatırlamayabilirim). La madem dışarıda erkek gibi çalışmayacaksınız niye üniversite okumak için o kadar yırtındınız derler adama.
   Maalesef öyle canım.

   Sil
 20. Burada olmana sevindim Müjde'ciğim.Hemen herşey karmankarışık oldu; kim , neden , niçin demeden yaşıyor... Bunları yılmadan , bıkmadan yazmana hayranım ve çok takdir ediyorum canım kardeşim. Sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler Arzu'cuğum maalesef dediğin gibi oldu, sorma, sorgulama, e Allah niye beyin vermiş. Estağfurullah canım kardeşim, teveccüh göstermişsin çok teşekkürler, sevgiler.

   Sil
 21. Müjde Ablacım hoşgeldin:) Tekrar dönmene çok sevindim.Sevgilerimle 💕

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Canım hoşbulduk:) Çok teşekkürler ben de sevindim.
   Sevgilerimle. ♥♥

   Sil