12 Nisan 2019 Cuma

SEÇİMİ KAZANANI KAYBETTİRMEKEkrem İmamoğlu'nun kazandığı belli olunca, seçim gecesi AA ve YSK, saatlerce veri akışını durdurdu. (Bu şaibe olmuyor ama CHP'nin kazanması şaibe oluyor!)

12 gündür de, ne yapacaklarını şaşırdılar ve oyları bir türlü saymıyorlar, oyalıyorlar, iftiralar atıyorlar.


İstanbul belediyesinde  60.000 bankmatik memur varmış. 
Yani evinde oturan ve oturduğu yerden belediyeden ballı maaşlar alan. Bunlar ' 'dindar' oluyor ve bunlara sokakta mikrofon tutulunca "Ayol akp'den çok memnunuz" diyorlar haliyle. 

Tabii bir de usulsüz ihaleler, soygunlar ortaya çıkacak. O yüzden kazananın hakkını yemek için ellerinden geleni yapıyorlar. 


KAYNAK:


(Linke tıklarsanız, haber ayrı pencerede açılır. Ayrıca, 2000 kiralık araç muamma imiş


Bakın bir de bu var: 

Seçim kaydırması soruları


Ve bir de bu:

Sahte belge üretiyorlarVe  bu:  AKP;  İYİ parti seçimi kazandı diye Kırıkkale'de seçimi iptal ettirmiş.

kaynak 


Ve tarikat şeyhlerinin damatlarına verilen milyonluk ihaleler!

Cübbelinin damadına ihale

26 yorum:

 1. seçimlerde yaşanan bu komedi aslinda bize,ilerde rejim değişikliğiyle ilgili bir kararın alınabileceğini gösteriyor gibi..bunlar bilinerek yapılıyor diye tahmin ediyorum..açıkçası muhalefet partilerine de pek güvenmiyorum,onlarında rejim değişikliğini istediklerini tahmin ediyorum..şimdi yarı başkanlık sistemi içindeyiz,siyasal iktidar ve muhalefetin abd,deki gibi tam başkanlık sistemini getirmeyi hedeflediklerini ve seçim sistemini de buna göre değiştireceklerini tahmin ediyorum..bakalım gelişmeler nasıl olacak..🙂

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Her şeyin tek sebebi var bence Ertuğrul bey kardeşim: AKP; bir siyasi parti değil, vaktiyle AKP'nin içinde olan ve dolayısıyla o partiyi çok iyi BİLEN Abdüllatif Şener demişti. AKP bir siyasi parti değil, bir saadet zinciridir diye. Amaçları PARA kazanmak olan herkes bu partiye yamanıyor. Siyaset, din filan yalan. Bunlara yamanan paralanıyor. Para için her kötülüğü, her üçkağıdı yapacak insanların toplaştığı bir şey bu. Parti bile denmez. Örgüt. Para için bir araya gelmiş insanlar örgütü. Böylelerinin neler yapabileceğini Mafia filmlerinde, soygun filmlerinde görüyoruz. Birbirlerini bile keserler bunlar para için. Yeter ki, milyonluk ihaleler, bankmatik memurlukları, lüks hayatları, çalıp çırpmadan oluşan çarklarına teker sokulmasın.

   Sil
 2. Çok gerdi hepimizi bu süreç.Ne kadar bencil davranıyorlar.Halkı da perişan ettiler :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aynen öyle Yurdagül'cüğüm, zehir zıkkım olarak dönsün yaptıkları kendilerine.

   Sil
 3. yine tarihe geçecek dehşet günlerden geçiyoruz demokratik hakların seçme ve seçilme hakkımızın gasp edilip ayaklar altına alındığı günler...çok acı olaylar..çok acı gelişmeler...geçecek bitecek ama ...zor..çok zor...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle tarihe tanıklık ediyoruz, bunların olur da, namuslu, dürüst evlat ya da torunları filan olursa, bunlardan utanıp, mezarlarına tükürecek.

   Sil
 4. Olan bitenleri şaşkınlıkla izliyoruz.

  YanıtlaSil
 5. Nasıl bir yağlı kapıymış ki bu İstanbul bırakmamak için her türlü yolu deniyorlar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yağlı kapı hakikaten.
   60.000 kişinin oturduğu yerden hem de yüksek maaş alıyormuş, lüks evlerde oturup, lüks arabalar altlarında. Bunu bırakmak istemiyorlar.

   Sil
 6. Sevgili arkadaşım. İstanbul dışındayım, o kadar hırslandım ve gerildim ki anlatamam. Ancak bugün internete girdim. Facede yayınını gördüm. İnan,"Müjde'm bu durumlardan kim bilir nasıl endişe duyuyordur" diyordum ve nitekim bu anlamlı karikatürler ve kaynak belirttiğin yazılarla düşünceni paylaşmışsın. Emeğine sağlık kardeşim. İnşallah bu belirsizlik süreci biter. Sevgiler canım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sevgili Ece'ciğim, sorma canım, senin duyduğun endişe, gerginlik aynen bende de oldu, sadece biz değil tüm iyi insanlar, vicdanlı insanlar da aynıyız. Bugün twitter'da bir paylaşım gördüm Zaytung diye olayları mizahla ele alıyor, o kadar hoşuma gitti ki, gülüyoruz ağlanacak halimize ama şöyle yazmışlardı:

   "İçimizde ukde kalan birkaç çirkeflik daha var, onları da yapalım, bu seçim muhabbetine son vereceğiz"

   !!!!

   Sen de sağol canım, sevgilerimle.

   Sil
 7. Merhabalar.
  Bu kadar dalavere yapacaklarına, Büyükşehir Belediye Başkanları Cumhurbaşkanı tarafından atanır diye bir yasa çıkarsalardı ya! Hem milleti sandık başına oy vermeye çağırıyorsun, hem de milletin iradesini tahakküm altına alıyorsun.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhabalar Recep Bey,
   Evet bir o kaldı zaten bunların yandaş, dinci (dindar değil) gazete yazarı (ki, bolbol ihale alıyormuş, ihale zenginiymiş)dedi bile, ODAtv yazdı, belediye başkanlarını Tayyip atasın dedi.
   Şaka değil gerçekten önermiş!!
   Benden de selamlar, saygılar.

   Sil
 8. Benim asıl merak ettiğim; sırf İstanbul seçimlerinde böyle yaptılarsa kim bilir genel seçimlerde ne yaparlar. Bir de şunu diyorlar; bu halkın istediği değil, halk bizi istiyordu, seçimlerde şaibe var. Bunu diyen adam da daha 30 Mart akşamı bu seçim en güvenilir seçim; şöyle korunuyor, böyle önlemler alıyoruz vesaire diyen... Koltuk sevdası işte Müjde Ablacığım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle haklısın Feride'ciğim.
   Zaten seçim akşamı durdurdular ya veri akışını, sabahlara hatta ertesi gün öğleye kadar belliydi "Eyvah chp kazandı ne yapsak?" diye hileler aramaya başladıkları.
   80 şehir bir gecede sayıldı da, üç beş sandık 15 gün olacak sayılmaz mı? Bunların alayı ateist herhalde Allah korkuları da yok.

   Sil
 9. Dogrusu iktidarin üstün oyunculuk yetenegi varmis bu kadar yalan söylemek de kolay degil. Kac gündür yattik kalktik bizi oyaladilar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hile, hurda, yalan, dolan hepsi onlarda Derya'cığım.
   Hele her seçim yaklaştıkça türbanlılara sataşmalar, türbanlıya laf attı Deniz Çakır mı neydi? Seçim yaklaşınca hemen türbanlıya hakaret senaryosu yazıyorlar. Sakız- tiyatro senaryosunu unutmadım ve asla unutmam.
   Allah hepsini bildiği gibi yapsın. İnan dün mahallede esnaf filan hepsi bunlara bela okuyor, kulağımla duyuyorum. Ve bunlar eşleri türbanlı esnaf. Diyorlar ki, Allah bunların belalarını verecek. Amin...

   Sil
 10. bi temizlesinler ortalığı da vercekler belediyeyi işallah ha haa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Evrak yok etme makinası yetmezse yangın çıkartacaklar diye korkuyorum deeptone.

   Sil
 11. Maltepe’de oylar yeniden sayılmaya başlanacakmış. Belirsizlik geriyor insanı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nasıl üçkağıt, hile yaparız da kazanırız diye ölüyorlar.

   Sil
 12. Ay valla şiştik yahu yeter di mi ama.
  Ne de güzel çizmişsin :)
  Bu seçimlerin şu rezalet durumları mizaha yaradı sanırım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkürler demirlady,
   Zaten bir ülke ne kadar kötü yönetiliyorsa, ne kadar baskıyla, zorbalıkla, korkutarak yönetiliyorsa, o kadar mizah yeşeriyor.:)

   Sil
 13. aman neyseee düzeldiiii :) ortalığı temizlediler vermeden öncee :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :) umarım 17 gün yetmemiştir hepsini temizlemeye.

   Sil