24 Kasım 2021 Çarşamba

EN KISA BLOG YAZIM

Tek özellikleri karılarının türban takıyor olmaları olan, "ğ" ne zaman kullanılır bilmeyen, bakkal dükkânı bile emanet edilmeyecek kişilere ülkeyi emanet ettiniz. 

Onlar da  içine sıçtı. 9 yorum:

 1. Merhabalar Bücürükveben.
  Efendim, ne söyleseniz, ne deseniz haklısınız. Lakin, hala bu acı tablonun idrakinde olmayanlarımıza, vurdumduymazlarımıza, bana değmeyen yılan bin yaşasın diyenlerimize ne demeliyiz ki? Hal böyle iken, bunların, onlardan ne farkı var ki?
  Ülkenin emanetçilerine baktıkça içimiz kan ağlıyor. Hem onlar sömürüyor, hem de emperyalistler sömürüyor. Olan bizim gariban vatandaşımıza oluyor. Vatandaşımız da artık gözünün önüne baksın! Bir ülkede ekonomi iyi gidiyorsa, ülke iyi idare ediliyor demektir; aksi halde, ülke iyi idare edilmiyor demektir.
  Duyarlı ve anlamlı paylaşımınız için kalemimize, emeğinize ve YÜREĞİNİZE sağlık ve mutluluklar dilerim. Tabi bu durumda ne kadar sağlıklı ve mutlu olabilirsek...
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep Bey,
   Bu acı tablonun idrakinde olmayanlar iki kesim:
   1) Akraba evliliği mahsülü ya da doğuştan zekası fazla olmayanlar. IQ çok önemlidir. Bir Finlandiyalının, bir Norveçlinin zeka katsayısı bizden 10 misli fazla. Zaten zeka azlığı bunların liseden sonra herhangi bir üniversiteyi kazanamamalarından da belli. Çok cahiller. "Din, iman, bayrak, ezan" demek, karılarının kafasının türbanlı olması onlara yetiyor. CAHİL bir toplum başındaki yöneticileri böyle karısının türbanına bakarak seçmez. Adam ilkokul terk, "Almanya bizi kıskanıyor" deyince inanıyor. Çünkü zekası o kadar. Bir tane akepeli benim alt katımda oturuyordu. Dört kez ÖSS'ye katıldı, hiçbir yeri kazanamadı. Kültür sıfır, bilgi sıfır, akepe seçmenini (Tayyip, karısı, kızları, oğulları, damatarı tüm sülalesi) Kim Milyoner OLmak İSter yarışmasına çıkartın hepsi ilk üç -beş soruda elenir. Ne tarih, ne coğrafya, ne matematik, ne sanat! Bu kadar cahille sonu bir ülkenin YIKIM olurdu. Olduk da.
   Arada sizin gibi, diğer blog arkadaşlarım gibi, akıllı, bilgili, kültürlü, eğitimlilere oluyor olan. Onların da maddi imkanı varsa zaten gidiyorlar ülkeden.

   2) Her şeyi bilen ama akepe sayesinde kızı, oğlu, damadı ilkokul terk olmasına rağmen belediyede, bakanlıkta müdür olan, bir şekilde akepe'den nemalananlar, müteahitler, Dolar milyoneri ihale zengin yandaşlar.


   Çok teşekkür ediyorum, siz de sağolun, evet bu durumda sağlıklı, mutlu olmak pek mümkün değil.
   Selamlar, saygılar.

   Sil
  2. Şunu da ekleyeyim (bulaşık yıkarken aklıma geldi; birebir yaşadığım şeyler bunlar)
   Bu alt katımdaki türbanlı, 4 - 5 kez ÖSS'ye katılıp hiçbir yeri kazanamayan kızcağız o yıllarda Facebook sayfasına
   "Bir gün herkes türbana selam duracak"
   diye yazmıştı. Yani bu CAHİL kesim için türbanlı olanlar yönetime gelsin, türbanlı olanlar ülkeyi yönetsin yeter! İşte istedikleri de oldu 20 yıldır türbanlı kesim ülkeyi yönetiyor. Yani türbanlılar ülkenin içine sıçtı.
   (Ha, türbanlı olup akepeli olmayan, mhpli olan da var tek, tük ama istisnalar kaideyi bozmaz, bilakis kuvvetlendirir derdi - şimdi rahmetli olmuştur İş Hukuku hocamız vardı.)

   Sil
  3. Merhabalar.
   Türbanın İslam diniyle hiçbir ilgisi ve bağlantısı yoktur. İslam dininde türban diye bir kavram da örtü de yoktur. K.Kerim'in Nur suresinin 31. ayeti olsa gerek, bu ayette çok açık bir şekilde olay anlatılıyor. Bu açık ve seçik bir şekilde yoruma ve tevile gerek kalmayan bir anlatım şekliyle aynen şöyle anlatılmaktadır: "Mümin kadınlara da söyle: Bakışlarını yer indirsinler. Irzlarını/eteklerini korusunlar. Süslerini, zinetlerini görünen kısımlar müstesna, açmasınlar. ÖRTÜLERİNİ/BAŞÖRTÜLERİNİ GÖĞÜS YIRTMAÇLARININ ÜZERİNE VURSUNLAR."

   Kur'an'ı Kerim'in indiği yer Arabistan. Çok sıcak bir ülke. Kadınlar evlerinde dekolte geziyorlar. Bir kadının dışarı çıkacağı zaman açık olan göğsünün yırtmacını başına doladığı örtüyle kapatması isteniyor. Başa dolanan bu örtü de saçları kapatmak için değil, üst tarafı dekolte olan kıyafetin dışına sarkan organları kamufle etmek içindir. Burada kapatılması istenen yer göğüslerdir. Çünkü göğüsler, yırtmaçların arasından dışarı fışkırıyor. Erkekler de bu şekilde açık saçık giyinen kadınları bakışları ile rahatsız ediyorlar. Bu rahatsızlığa ve cinsel istismara maruz kalmayın diyor. Şimdikiler ne yapıyor? Saçlar (başlar) sıkı sıkıya kapalı, döş bağır açık, çok affedersiniz göğüsler göğüs yırtmacından dışarı fırlayacak gibi duruyor. Bacak da sıkı bir kot pantolon, yüzler de yarım kilo boya, aynı patlamış mısır gibi görünüyor.

   Özetle: C.C.Allah, Cinsiyet değil, şahsiyet öne çıkmalı diyor. Dişilik endeksli bakışlara mani olmak için, bakışların kontrol altına alınmasını istiyor. Cinselliği istismara yönelik bakışları men ediyor.

   Türban şimdi, içinde yaşadığımız toplumu ayrıştırmak ve İslam dinini siyasete alet edip bundan çıkar ve menfaat sağlamak için kullanılan bir tür kapanmadır.

   İşte bu iktidarı yönetenler de bu iktidara destek verenler de bu iktidarın her türlü emtiasından faydalananlar da bunlardır. Böyle bir saltanat bırakılır da gidilir mi hiç?
   Selam ve saygılarımla.

   Sil
  4. Merhaba Recep Bey,
   Ben deist olarak zaten öyle insanların saçına, kaş almasına, bıyığına karışan bir yaratıcıya inanmıyorum:) Allah, 3 yaşındaki Müslüme bebeğin tecavüz edilip öldürülmesine karışmıyor, ağzı var, dili yok kediye, köpeğe işkenceye karışmıyor da, kılığa, kıyafete mi karışacak? Ha, ben deistim zaten o yüzden.

   Bakmayın siz bunlar kafayı türbanla bozdular, bildiğiniz Hristiyan rahibe kılığı. Onlardan görmüşler. Hepsi koşa koşa bankaya gidip faiz alırlar, her türlü kul hakkı yerler (sınav sorularını çalmak dahil)sonra da kafalarının kılını örterler! :)
   Pabucumun Süslümanları.

   Çok teşekkürler yorumunuz için.
   Selamlar, saygılar.

   Sil
 2. ekonomi gidiyor, ülkenin itibarı gidiyor.

  YanıtlaSil
 3. Söylenecek o kadar şey var ki oysa... yazık demek en kibar özetlerden olur sanırım

  YanıtlaSil