26 Kasım 2021 Cuma

MİLLİ PİYANGO YILBAŞI 120 MİLYON

 Şimdiden güle güle kullanama Tayyip.

(Not: Bu parayı gerçekten vatandaşlara dağıttıklarını sanmıyorsunuz değil mi? Noteri satın alamadıklarını da düşünmüyorsunuz herhalde. Hatırlayın geçen sene de ikramiye çıkan kişi, bir yıl geçmesine rağmen almaya gelmemişti!)

4 yorum:

 1. Merhabalar.
  Milli Piyango İdaresinin tüm ikramiye çekilişlerinde ve ikramiye dağıtımında bir adaletsizlik olduğunu sanmazdım. Ancak, son zamanlarda Milli Piyango İdaresinin aleyhinde o kadar çok dedikodular üretildi ki, ne derece doğru ve yanlış bilmiyorum. Ancak, sizin de dediğiniz gibi son yılbaşı bilet çekilişinde bir terslik olduğu konusu ayyuka çıkmıştı. Dediğiniz gibi bu şanslı kişi kimse, hala ikramiyesini almaya gelmemiş.

  Eğer böyle bir usulsüzlük ve yolsuzluk yapılıyorsa ve bu ahlaksız davranış, kime ne menfaat sağlıyorsa, güle güle yemesin ve kullanmasın.

  Rahmetli babam, 1966 yılında Almanya'da başladığı sayısal lotoyu, Türkiye'de de uygulamaya başladıkları yıldan itibaren vefat ettiği yıla (2019) kadar hep oynadı ve hiçbir ikramiye kazanamadı.

  Benim içimde hep bir şüphe vardı zaten. Bu nedenle, ne sayısal oynarım, ne de bilet alırım. fazla Para, insanın her zaman düşmanı olmuştur. İhtiyacımdan fazla ve helal olmayan parayı Mevla bana nasip etmesin.

  Almanya'da da sayısal loto gibi şans oyunları uygulanmakta. Bu sayısal lotodan büyük ikramiyeyi kazanan Türkler de olmuştu. Örneğin 1972 yılında büyük ikramiyeyi tutturan benim memleketlimdi ve adı da "Milyonluk Aşır" kaldı. Tabi bu bitmez ve tükenmez sanılan büyük ikramiye Hay'dan geldi, Huy'a gitti, orası da bir başka tartışma konusu. Bunu şunun için açıklamak zarureti hissetim. Eğer Almanya, söz konusu sayısal loto gibi şans oyunlarında bir dalavere çevirmiş olsaydı, hiçbir Türk vatandaşına bu büyük ikramiyeler isabet etmezdi.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep Bey,
   Dediğiniz doğru, eskiden yani akepe öncesinde Milli Piyango'da bir adaletsizlik yoktu; üçkağıt açmıyor, noterleri satın almıyorlardı, dedikodular da yoktu ama akepe ile onda da sahtekarlık başladı. Toplanan onca parayı aralarında bölüşüyorlar. O yüzden oynayanlara çok üzülüyorum. Yazık boşuna paralarıyla akepe'yi zengin ediyorlar. Almanya böyle bir dalavere çevirmez, dediğiniz gibi çevirselerdi bir Türk'e çıkmazdı.
   Fitil fitil burunlarından gelsin. Doktorlara yedirsinler de işe yaramasın, sürüm sürüm sürünsünler.
   Çok teşekkürler yorumunuza
   Selamlar, saygılar...

   Sil
 2. Ben de düşünüyordum neden bana hiç çıkmıyor... :) demek durum böyleymiş...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de 2000'li yılların başlarında sayısal loto oynardım hiç çıkmazdı, sonradan bunların hırsızlıkları, yolsuzlukları tavan yapınca düşünüp sebebini buldum. Ha, tilkiyi kümese bekçi yapmışlar, ha akepelileri Milli Piyango'ya bekçi yapmışlar. Zaten Milli Piyango başbakanlığa bağlıydı! (yani Tayyip'e ve ekibine!)

   Sil