13 Ocak 2022 Perşembe

CEHALETİ CİDDİYE ALMADIK - 2 -

 

Cin çıkartacağız diye cinayet


İn, cin, peri, meri, Elf, dev, gulyabani, cadı, ork vs. romanlarda, filmlerde kaldı, Ortaçağ'da kaldı sanıyordum. Yukarıdaki linki tıklarsanız  yine dincilere inananların sebep olduğu bir cinayetini okuyacaksınız. Şimdi konu cin ya;

Entlovin bloğunun sahibi arkadaşım Ahmet bey, bir yorumunda

  "Cinlerle melekler birbirleriyle savaştılar - Yüzüklerin Efendisi' ndeki gibi ordular gözümün önüne geldi -  ve o savaşta cinler yenildi, Allah da insanları yarattı"

 demişti. Hatta yorumunun linki bu

Madem cinler savaşta yenildi. Şimdi dünyada hiç cin olmaması lâzım. Öyle ya? Hani bunlar savaşta yenilmişti? O halde bu kadınları, erkekleri niye inlerle, cinlerle korkutuyorlar?

Sorunun cevabı basit: Cin çıkartarak para kazanıyor adam. Dolar, Euro, belki bilezik filan da alıyordur! Korkutmasa nasıl para kazanacak dinden? Ya da Müge Anlı'daki sapık, ahlaksız, katil Palu ailesi gibi cinlerle, büyülerle, muskalarla korkutmazsa nasıl tecavüz edecek? Nasıl cinayetlerini saklayacak? Nasıl cinayetlerine yardakçılar bulacak? 

Sonradan not: Şaşmazzzz, cinayet mahalli Keçiören! akepe'nin Ankara'da en çok oy aldığı yer. 5 yorum:

 1. Merhabalar :)
  Cinler yeryüzünde insanlardan önce hüküm sürdüler, ama dinazorlar gibi yok olmadılar. O zamanlar melekler ordusunun generali-başı şeytan idi. Şeytan melekler ordusuyla cinleri mağlup etti ve kalbinde kibir oluştu, bunu sadece o ve Allah bildi o zamanlar. Bu savaş cinlerin birbirlerini öldürmesi ve isyanları sonucu yüce Allah tarafından emredildi, kaç yıl sonra bilinmez insan yaratıldı... Cinler sadece dünyada mıydı o zamanlar o da bilinmez, Marsta da yaşamış olabilirler bir ara...

  YanıtlaSil
 2. Merhabalar.
  Konuyu İslam dini esaslarına göre alırsak farklı bir durum ortaya çıkar. İslam dinini, konunun dışına alarak meseleyi ele alacak olursak yine farklı bir durum ortaya çıkacaktır. Çünkü konu burada cinler, periler gibi görünmeyen, ancak varlıkları İslam inanışına göre var olan varlıklardır.

  Biz her iki durumu da görmezden gelerek, burada insanların kandırılışını ele alalım. Evet insanlar, din ile hatta daha da ileri giderek Allah ile bile kandırılıyorlar. İnsanları eğitmek ve aydınlatmak gerekiyor. Yoksa, kıyamet kopana kadar bu din simsarları cinlerle, meleklerle, perilerle ve Allah ile insanları kandırmaya ve sömürmeye devam edecekler. Diyanet İşleri Başkanı kalksa da "cinler kullanılarak hiçbir doğru habere ve gaibe ulaşılamaz bu mümkün değil" dese; çaresiz kalan o insanların çaresizliğini kullanarak bu din simsarları işlerini yapmaya devam edeceklerdir.

  Bir takım yollarla cinlerle irtibat halinde olduğunu söyleyen şahıslar, gaipten haber almak için cinleri kullandıklarını söylüyorlar. Oysa, Cenab-ı Hakk, cinler dahi olsa, kimse gaipten haber veremez diyor. Ama buna rağmen Müslümanlar cinleri kullandıklarını söyleyen insanlara itibar ediyorlar ve ardından da böyle vahim sonuçlarla karşılaşıyoruz.

  Yeri gelmişken size gerçek bir olayı anlatmama müsaade edersiniz herhalde. Eşi sınıf öğretmeni olan amcamın kızı bir köyde ikamet etmektedirler. Köyde samimi oldukları bir evin altınları çalınmış. Altınları çalınan bakıcıya gitmiş. Bakıcı da hırsızı hiç uzakta aramayın, o size çok yakın bir arkadaşınız demiş. Şu anda amcamın kızının eşi vefat edeli yıllar oldu. Onlar hala bu bakıcının üzerine attıkları çamurun iziyle yaşıyorlar. İşte cinlerle işbirliği yaptığını iddia eden muskacıların gerçekleri ve doğruları biliciliği de bu kadar.
  Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep Bey,
   Demişsiniz ya ne yapsalar da, ne etseler de, Diyanet de duyuru yapsa da üçkağıtçılar (bu işten para kazananlar, güç , ün, şöhret, itibar kazananlar hatta sonunda siyasete girenler) insanları kandırmaya devam edecekler.
   O halde geriye tek şey kalıyor: Herkes ateist, deist olana dek beklemek:)))))

   Amcanızın ne kadar üzgün olduğunu tahmin edebiliyorum, o yüzden denir ya Allah insanı kuru iftiradan korusun ama Allah korumadığı için amcanız da, kızı da ailesi de mağdur olmuşlar, polise gitselerdi belki gerçek hırsızı bulurdu, konu komşuyla görüşür, yoldan geçenlerin ifadelerini alır, elbet bir ipucu, parmak izi vs. yakalar ve polis bulurdu.

   Hem hikayeyi paylaştığınız, hem de yorumunuz için çok teşekkür ediyorum.
   Selamlar, saygılar.

   Sil
 3. son zamanlarda izlediğim yerli korku filmlerinin hepsi cin konulu. yani, cin bizde bir korku figürü hep :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. IQ sü 89 (Avrupa ülkelerinin en düşüğü) olan Türkiye için bu tür filmleri acaba yasaklasalar mı? :)

   Sil