14 Mayıs 2022 Cumartesi

TÜM DİNLER ÇOK YAYGIN BİR TÜR AKIL HASTALIĞI MIDIR ? -12 -

 Evet öyledir. IQ'sü normal düzeydeki herkes 12 bölüm yazı dizimi tamamlayınca anladı. 

Yeni haber Tayland'dan.

Tarikat liderinin bokunu yiyenler öldü

Haberin orijinali "Tarikat liderinin dışkısını yiyip, idrarını içenler öldü." Ölenler arasında maalesef bir de bebek varmış. Ben göte göt, boka bok, orospuya orospu dediğim için açık açık yazdım. Beğenmeyen okumasın.

Daha önce de Amerika'da tarikat lideri Jim Jones'un

"Sizleri cennete götüreceğim

demesine inanan müritleri önce bebeklerine siyanür içirip, sonra da kendileri içmiş ve 900 kadar insan ölmüştü. (dinci tarikat lideri Jim Jones ) Bebeklere, çocuklara çok acıdım ama analarına, babalarına da, bok yiyip ölenlere de zerre acımıyorum. Kusura bakmayın. O kadar da sevgi pıtırcığı değilim. 

Diyeceksiniz ki, yahu bizim dinimizde böyle şeyler yok. 

Siz de Ay'ın ortadan ikiye ayrılıp sonra tekrar birleştirildiğine, kıytırık bir geminin içine  fil, kedi, köpek, aslan, kaplan, kuzu, kurt, zürafanın bindirildiğine inanıyorsunuz, Tanrı'nın Adem ile Havva'yı sapık sapık türettiğine inanıyorsunuz. 

Ama dikkat edin kendinize. Tanrı ile aranıza kimseyi sokmayın. Canınız mı sıkıldı?  Dua edin. Depresyonda mısınız? Devletin hastanelerinde psikolog, psikiyatrist, psikoloji danışmanları, özel psikologlar, terapi merkezleri, adsız alkolikler dernekleri hepsi aslında ruhumuzun sağlığı  için. Eskiden bunlar icat edilmediği için 'din" icat edilmiş. Psikologlar, terapistler size rahatlamanız için ilaç verir ama çiş içirip, bok yedirmezler. 4 yorum:

 1. Merhabalar Bücürükveben.
  Bu yorumu yazmak için linki tıkladığım da "yorum eklemek için bir kimlik seçin:" satırı karşısında "Recep Altun" ismimi gördüm. Yorumu bitirip "Yayınla" komutuna bastığım da bir değişiklik olmazsa, bir sorun olmayacak gibi görünüyor.
  Tarikat meselesine gelince, Allah bunlara akıl fikir versin. Ancak, gerçekten bu tarikatların tüm müritleri iptonize olmuş gibi tarikat şeyhlerine ölümüne itaat ederler.
  Hanımefendi, bizim ülkemizde de buna benzer itaat eden müritler var. Adıyaman Menzil'de bulunan Nakşibendi tarikat yuvasına bizzat gittim ve orada kayıp bir akrabamı aradım. Oranın müritleri, tarikat şeyhinin tarlasında, bağında, bahçesinde ve inşaatlarında karşılıksız amele gibi çalışırlar. Milletin karısına, kızına musallat olan ne şeyhler duyduk. Şeyhlerinin abdest suyunu içenleri duydum.

  Şimdi, kimse Allah'ı gözüyle görüp, gönlüyle hissedemediği için, böyle tarikat şeylerine ve güya Allah dostlarına sarılıyorlar ve onlar ne derse kayıtsız, şartsız müritler de tarikat şeyhlerinin dediklerini harfiyen yerine getiriyorlar. Bu dünyanın her yerinde böyledir. İnsanları sömürmek ve söğüşlemek için emeksiz ve zahmetsiz bir geçim kaynağıdır.
  Benim memleketim de çok meşhur muska yazan bir ocağımız var. Bu ocağın babadan oğula devreden hocaları var, muskaları bu hocalar yazar. Halen muska yazma işi devam ediyor. Söz konusu bu ocağın şu anki durumu ile ilgili bilgi vermek istemiyorum. İsterseniz bu durumu size özel bir mesaj yazarak iletebilirim.

  Eğer Allah'a inanıyorsak, Allah ile aramıza kimseyi koymayacağız. Dinimizi, güvenilir kaynaklardan kendimiz öğreneceğiz. Din konusunda kimseye güvenmeyeceğiz. Bildiğimiz ve öğrendiğimiz kadar Allah'ı tanıyıp, O'na ibadet etmememiz bizi ziyadesiyle rahatlatır ve mutlu eder. Dinler zaten insanların dünya ve ahiret mutluluğu için vardır. Beni hem bu dünyada, hem de ahirette memnun ve mutlu edecek din benim dinimdir. Aksi halde olan tüm dini teamüller kocaman bir yalan ve bir hiçtir.
  Paylaşım için emeğinize ve yüreğinize sağlık ve mutluluklar dilerim. Selam ve saygılarımla.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Recep Bey,
   En doğrusu da sizin yaptığınızdır, Allah'a inanıyorsanız onunla aranıza kimseyi sokmayın. Gözümüzü kapatıp dua ettiğimizde zaten Allah ile iletişime geçtiğimizi - Allah ile başbaşa kaldığımızı kabul ediyoruz, doğrudan onunla başbaşa kalmak varken niye aramıza sahtekarları sokalım?

   Muska yazan ocakla ilgili durumu bana iletmenize gerek yok, çok teşekkür ediyorum. Zaten tahmin edebiliyorum.

   Çok teşekkür ediyorum değerli yorumunuz için.
   Bil mukabele. Selamlar, saygılar

   Sil
 2. tovbe valla, dışkı ha. jim jones hikayesini biliyom yaa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Deepciğim bu yorumunu bugün spam bir yorumu silerken tesadüfen gördüm, niyeyse spama düşmüş...benim parmağım mı değdi kazara bilemiyorum.... evet ya..ne kadar korkunç değil mi? Teşekkür ediyorum yorumun için.

   Sil